Parlamenter 5GB Tarifesi

Kamu'ya Özel

Parlamenter Tarifesi

  

5 GB

İnternet

3000 DK
1000 SMS

Parlamenter 5GB Tarifesi

​​​Parlamenter Tarifesi ile 5GB cepten internet + her yöne 3000 dakika + TT Mobilliler'le 5000 dakika + 1000 SMS!

Ek Faydalar

Kamu'ya Özel
Türk Telekom'lularla 5000 Dakika
3 Yakınına Kadar Tarifeden Yararlandırma Hakkı
135TLAylık

*Kampanya fiyatları 12 ay boyunca indirimli her şey dahil fiyatlar olup taahhüt süresi sonunda seçilen paketin yürürlükteki tarife ücreti geçerlidir.

Uyarı İkonu

Tarifenin aylık ücretine telsiz kullanım ücreti ile yeni hat tesisinde yansıtılan telsiz ruhsatname ücreti ve özel iletişim vergisi dahil değildir. İlgili ücretler her yıl güncellenmekte olup, aylık olarak taksitlendirilerek faturaya yansıtılmaktadır. Ücret bilgileri için tıklayınız

Taahhütlü Aylık Ücret

135 TL*

Taahhütsüz Aylık Ücret

270 ​TL**

Devlete Ödenecek Tutarlar

Güncel ücretler için tıklayınız.

Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi

3000 dakika + TT Mobilliler'le 5000 dakika

Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS

1000 SMS

Ücretsiz Süre Bit​​iminde Yurt İçi Her Yöne

Güncel aşım ücretleri için tıkla​​yınız.

SMS

Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.

Ücretsiz İnternet Bitiminde Otomatik Devreye Giren İnternet Paketi

Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.

MMS

Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.


Tüm Ücretlendirme Detayları

Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanılarak yansıtılır.

Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanarak yansıtılır.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

 • Tarifeden Türk Parlamenter Birliği’ne mensup kişiler evrak teslimi ile ya da ilgili birliğe üye olmayan müşteriler tarifeye kayıtlı müşterilerin referansıyla faydalanabilecektir.
 • Parlamenter Tarifesinden TBMM’ye bağlı kurum emeklileri ve çalışanları da kurum kimliklerini veya ilgili kurumların çalışan olduklarına dair kurumlardan alacakları belgeleri ibraz ederek, ilgili kurumların çalışanı olmayan kişiler ise Referans Sistemi aracılığı ile tarifeye kayıtlı müşterilerin referans olması ile tarifeden faydalanabilecektir.
 • Türk Parlamenter Birliği’ne mensup kişiler kendi üzerine kayıtlı 7 hat alabilmekte ve 3 kişiye referans olabilmektedir. Referans süreci mevcut işleyişteki gibi olacaktır.
 • Bir müşteri en fazla 3 kişiye referans olabilir, öncesinde başka bir kamu çalışanının referansı ile herhangi bir kamu tarifesinden yararlanmış müşteriler kurum çalışanı olsalar dahi referansla kayıt oldukları hatları üzerinden diğer müşterilere referans olamazlar.
 • Tarife kapsamında sunulan veri kullanım hizmeti sadece WAP APN ve internet APN üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Tarifeler kapsamında tanımlanan cepten internet kullanım hakları tükendiğinde, tarifenin standart paket aşım ücreti uygulanacaktır.
 • Bağlantı hızı kapsama alanına, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza ve bağlanılan siteye göre değişebilir. TT Mobil, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin paket kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında ve paket bağlantı hızında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar, yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve TT Mobil ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Söz konusu ücretsiz dakikalar, KKTC ve yurt dışı kullanımları kapsamamaktadır.
 • Paket kapsamındaki ücretsiz görüşme süreleri 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli aramaları ve görüntülü görüşmeleri kapsamaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan SMS'ler yurt içi her yöne geçerlidir. Tarife kapsamındaki SMS’ler, yurt dışı ve KKTC kullanımlarını,  web ve wap üzerinden yapılacak SMS gönderimlerini kapsamamaktadır. Tarife kapsamındaki ücretsiz SMS'ler 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılan gönderimleri kapsamaktadır.
 • Tarife kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarife kapsamında sunulan dakika, SMS ve internet hakları ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir.
 • Tüm fiyatlara KDV-ÖİV dahildir.
 • Lansman tarihi itibarıyla tarifelere kaydolacak müşterilerden son 90 gün içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan faturalı, faturasız bir tarifeden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında bu tarifeye kaydolan müşteriler için bir kereye mahsus 31,08 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Türk Telekom Mağazaları için tıklayınız.​
 • Tarifeden taahhütlü aylık ücret ile yararlanmak için Müşteri Hizmetleri veya SMS aracılığıyla taahhüt verilmesi gerekmektedir. SMS aracılığıyla taahhüt vermek için SOZ yazıp 5555'e ücretsiz SMS gönderilmesi gerekmektedir. 5555'e SMS göndererek taahhüt veren Abonelerin gönderdikleri taahhüt onay SMS'leri ücretlendirilir.
 • Taahhüt kapsamındaki aylık ücret indirimi taahhüt verilen fatura dönemi itibariyle verilmeye başlanacak ve 12 fatura dönemi boyunca verilecektir. 12 fatura döneminin bitiminden itibaren taahhütsüz güncel ücretler geçerli olacaktır.
 • ​Tarifelere taahhüt verip 12 fatura dönemi içerisinde TT MOBİL tarafından sunulmakta olan diğer faturalı tarifelere geçiş yapan Abone'lere cayma bedeli yansıtılmayacaktır; ancak Abone'lerin geçiş yaptıkları tarife kapsamındaki yeni taahhüt süresi içerisinde hat iptali yapmaları, hattın iptal edilmesine sebebiyet vermeleri, numaralarını diğer operatörlere taşımaları, devretmeleri, TT MOBİL'in faturasız veya diğer faturalı ve faturasız işbirliği tarifelerine geçiş yapmaları halleri taahhüt ihlali olarak değerlendirilecek ve Abone'lerin geçiş yaptıkları tarife kapsamında ihlal tarihine kadar yararlandıkları indirimlerin toplamı ile kalan aylar boyunca ödemeyi taahhüt ettikleri indirimli ücretler toplamı kıyaslanarak düşük olan tutar cayma bedeli olarak son faturalarına yansıtılacaktır.
 • Tarifeniz kapsamındaki kalan kullanımlarınızı öğrenmek için KALAN yazıp 5555 e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz. Bu servis dakikalar ve smsler için 6 saat, internet için ise 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Kalan kullanım sorgulama tabında yer alan aşağıdaki bilgiyi de çıkartabiliriz bu durumda.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555’e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakikalar için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Kamu'ya Özel

Parlamenter Tarifesi

10 GB

İnternet

3000 DK
1000 SMS
 • Türk Telekom'lularla 5000 Dakika

 • 3 Yakınına Kadar Tarifeden Yararlandırma Hakkı

160TL

Aylık

Kamu'ya Özel

İçişleri Bakanlığı 15 GB Tarifesi

15 GB

İnternet

1000 DK
1000SMS
 • Grup İçi Sınırsız Konuşma

 • 3 Yakınına Kadar Tarifeden Yararlandırma Hakkı

178,89TL

Aylık

Kamu'ya Özel

İçişleri Bakanlığı 10 GB Tarifesi

10 GB

İnternet

1000 DK
1000SMS
 • Grup İçi Sınırsız Konuşma

 • 3 Yakınına Kadar Tarifeden Yararlandırma Hakkı

147,51TL

Aylık