Educode Academy

Educode Academy

​​​​Senaryo temelli kodlama öğretir, dijital yetkinlikler kazandırır!

Educode Academy, 5. sınıftan 12. sınıfın sonuna kadar öğrencilerin JavaScript, HTML, CSS ve Python gibi bazı popüler programlama dillerini öğrenmelerini sağlayan web tabanlı bir eğitim yazılımıdır.

Educode Academy’nin videolu mikro dersleri, etkileşimli eğitici oyunları ve gerçek dünya projeleri öğrencilerin bilgisayar bilgisi gerektirmeden senaryo temelli kodlama öğrenebilmelerine olanak tanır.

Educode Academy ayrıca öğrencilerin yaratıcı ve algoritmik düşünme, büyük sorunları küçük parçalara bölerek problem çözme ve tasarım odaklı yaklaşım gibi becerileri geliştirmelerini sağlar, onlara dijital yetkinlikler kazandırır. ​

Türk Telekom Evde internet paketine özel 12 ay taksit imkanıyla bu ürüne sahip olabilirsiniz.

66,58TLAylık

1. Educode Academy nedir?

Educode Academy, 5. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilerin JavaScript, HTML, CSS ve Python gibi bazı popüler programlama dillerini öğrenmelerini sağlayan web tabanlı bir eğitim yazılımıdır. Pedagojik onaylı Çocuk Dostu Teknoloji Ürünü Sertifikası’na sahiptir.


2. Educode Academy öğrenciye ne fayda sağlar?

Educode Academy’nin videolu mikro dersleri, etkileşimli eğitici oyunları ve gerçek dünya projeleri öğrencilerin bilgisayar bilgisi gerektirmeden senaryo temelli kodlama öğrenebilmelerine olanak tanır.

Öğrenciler, projelerde ilerledikçe kodlarla deneyler yaparak sorunları kendi başlarına çözmeyi öğrenirler. Educode Academy ayrıca öğrencilerin yaratıcı ve algoritmik düşünme, büyük sorunları küçük parçalara bölerek problem çözme ve tasarım odaklı yaklaşım gibi becerileri geliştirmelerini sağlar, onlara dijital yetkinlikler kazandırır.


3. Educode Academy’nin diğer kodlama programlarından farkı nedir?

Educode Academy’nin diğer kodlama programlarından temel farkı, bilgisayar bilimi kavramlarını eğlenceli ve merak uyandıran videolu mikro öğrenme parçaları hâlinde sunmasıdır. Üründe yer alan ana hikâyeler ve buna bağlı detaylar, motivasyonu tüm öğrenme sürecinde yüksek tutar.


4. Educode Academy'de neler var?

Educode Academy’de;

  • 6 derse ait 1000’den fazla video,
  • Öğrencilerin derste öğretilen kavramları uygulayabilmelerine olanak tanıyan etkileşimli ve eğitici oyunlar,
  • Kodlama görevlerini tarayıcıdan çıkmadan tamamlamak için entegre kod düzenleyici,
  • Öğrencilerin yaygın sorunları çözmelerine yardımcı olacak ipuçları bulunur.

Hikâye bazlı dersler, egzersizler ve mikro öğrenme parçalarıyla öğrenci başlangıç, orta ve ileri düzeyde senaryoya dayalı kodlama yapmayı öğrenir.

Ayrıca hangi hataların yapıldığını gösteren yapay zekâ kod düzeltme araçları sayesinde anında geri bildirim alarak çalışmalarını sürdürür.


5. Educode Academy hangi sınıf seviyeleri için uygundur?

Educode Academy, 5 - 12. sınıf seviyeleri için uygundur.


6. Educode Academy hangi becerileri geliştirir?

Educode Academy’yle öğrenci; başlangıç, orta ve ileri düzeyde senaryoya dayalı kodlama yapmayı öğrenir. Sayısal düşünme ve problem çözme becerisi kazanır. Kodlarla deneyler yaparak sorunları kendi başına çözme becerisine sahip olur.


İlginizi Çekebilir

Vitamin LGS

Vitamin LGS
24 Ay Taahhütlü
291,62TL

Aylık

Raunt

Raunt
370,83TL

Aylık

Türk Telekom Akademi

Türk Telekom Akademi
72TL

Aylık