İnternetini Kendin Belirle

Ezber Bozan 3000 Tarifesi

GB

Seçtiğiniz Kadar

3000 DK
250 SMS

Ezber Bozan 3000 Tarifesi

​​​​​​​Ezber Bozan Tarifelere gelin, tarifenize özel ek internet paketleri ile tarifenizi değişen ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebileceğiniz, özgürce seçim esnekliği sunan Ezberbozan dünyasına adım atın!

Ek Faydalar

İnternetini Kendin Belirle
e-dergi Üyeliği
Sınırsız YaaY
210TLAylık

Taahhütsüz

Uyarı İkonu

Tarifenin aylık ücretine telsiz kullanım ücreti ile yeni hat tesisinde yansıtılan telsiz ruhsatname ücreti ve özel iletişim vergisi dahil değildir. İlgili ücretler her yıl güncellenmekte olup, aylık olarak taksitlendirilerek faturaya yansıtılmaktadır. Ücret bilgileri için tıklayınız

Ezber Bozan 3000 Tarifesi
 
Ezber Bozan 3000 Tarifesi
Tarife İçeriği3000 DK
250 SMS
100 MB cepten internet
Ek Faydalar Ezber Bozan'a özel ek internet paketleri
e-dergi
Taahhütsüz Fiyat**210​ TL
İnternetiniz Bittiğinde
Kullanım Ücretlendirmesi
Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Dakikalarınız Bittiğinde
Kullanım Ücretlendirmesi
Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
SMS'leriniz Bittiğinde
Kullanım Ücretlendirmesi
Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
MMS ÜcretiGüncel aşım ücretleri için tıklayınız.

*Tarife taahhütsüz yapıda olup tarifeye kayıt yaptıran müşterilerimiz tabloda yer alan taahhütsüz tarife ücretinden faydalanırlar. Detaylar için Taahhüt Detayları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Ezberbozan Ek İnternet PaketleriPaket İçeriğiTaahhütlü Fiyat*Taahhütsüz Fiyat
Ezber Bozan 2GB2GB cepten internet9 TL45 TL
Ezber Bozan 4GB4GB cepten internet17 TL50 TL
Ezber Bozan 6GB6GB cepten internet25 TL70 TL
Ezber Bozan 10GB10GB cepten internet40 TL90 TL
Ezber Bozan 15GB15GB cepten internet60 TL120 TL
Ezber Bozan 20GB20GB cepten internet75 TL150 TL
Ezber Bozan 25GB25GB cepten internet90 TL180 TL

*Belirtilen fiyatlar taahhütlü ek internet paketi fiyatları, 12 fatura dönemi boyunca Türk Telekom faturalı mobil tarifelerinde kalma sözü veren bireysel müşterilerimiz için geçerli olacak fiyatlardır.

***Ezber Bozan Ek İnternet Paketlerinden sadece Ezber Bozan Tarifelerindeki müşterilerimiz faydalanabilirler. Detaylar için kapsam ve geçerlilik detaylarını inceleyebilirsiniz.

 • Türk Telekom mağazalarına gelerek ya da www.turktelekom.com.tr'den online başvuru yaparak Ezber Bozan Tarifelere geçiş yapabilirsiniz.
 • ​ Ezber Bozan 500, Ezber Bozan 1000, Ezber Bozan 1500 ve Ezber Bozan 3000 tarifeleri 100 MB cepten internet ve her yöne 250 SMS ile birlikte her yöne 500DK, 1000DK, 1500DK ve 3000DK konuşma seçenekleri ve ücretsiz e-dergi aboneliği içermektedir. İlgili faydaların tüketilmesi durumunda;
 • Yurt içi konuşma güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
 • SMS güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
 • MMS güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
 • İnternet güncel aşım ücretleri tıklayınız.
 • Ezber Bozan Tarifelere yeni hat tesisi ve numara taşıma yoluyla Türk Telekom Mağazaları ve müşteri hizmetleri aracılığıyla kayıt olunabilir.
 • Ezber Bozan Tarifelerinden herhangi birine kayıt olan müşteriler ilk 3 ay içerisinde Ezber Bozan Tarifeleri arasındaki istediği tarifeye geçiş yapabileceklerdir.
 • Tarifenize ek paketler satın alarak, aşım ücretlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Ek paket seçenekleri için cep telefonunuzdan *120# tuşlayıp arama tuşuna basabilir veya Online İşlemler uygulamasından da ek paket seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Ezber Bozan Tarifelere özel ek internet paketlerini satın almak için Online İşlemler uygulamasını kullanabilir veya 5555'e SMS gönderebilirsiniz.
 • Ezber Bozan Tarifeler kapsamında sunulan cepten internet kullanım hakkı tükendiğinde, paket aşım ücreti her 100 MB için 20 TL olacak şekilde uygulanacaktır. Bir fatura dönemi içerisinde tarife kapsamında internet paket aşım ücreti olarak maksimum 120 TL ücret yansıtılacak, bu ücrete ulaşan müşterilerin internet erişimi fatura dönemi sonuna kadar durdurulacak ve ek ücretlendirme yapılmayacaktır.
 • TT Mobil, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Tarifeler kapsamında sunulan veri kullanım hizmeti sadece internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır.
 • Tarifeler kapsamında sunulan her yöne dakikalar, yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Söz konusu dakikalar KKTC, yurt dışı, web ve wap kullanımları kapsamamakta; 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralar yönüne doğru yap​ılan aramaları kapsamaktadır.
 • Dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir.
 • 11 Nisan 2023 tarihi itibariyle Ezber Bozan Tarifelere kayıt olan müşterilerimiz, yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş sayılır. Herhangi bir ek işlem yapmadan yurt içinde 4.5G servisi kullanıma açılacak, müşterinin cihaz ve SIM kartı 4.5G'ye uyumlu olduğu sürece 4.5G hizmetini kullanmaya başlayacaktır. Müşteri isterse servisi iptal edebilecektir.
 • Tarifeler kapsamındaki ücretsiz SMS'ler yurt içi her yöne geçerli olup, yurt dışı ve KKTC kullanımlarını, web ve wap üzerinden yapılacak SMS gönderimlerini kapsamamaktadır. Ücretsiz SMS'ler 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılan gönderimleri kapsamaktadır.
 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.
 • Tarifeler kapsamında sunulan e-dergi uygulamasından ücretsiz yararlanma hakkı olan müşterilerin uygulamadan faydalanabilmesi için, uygulama mağazalarından* (*App Store ya da Google Play Store) uygulamayı indirerek, mobil numarası ve şifresiyle giriş yapması gerekmektedir.
 • Bahsedilen abonelerin faturalı hattan ön ödemeli hatta geçmesi, kapsamında ücretsiz e-dergi faydası sunulmayan farklı bir faturalı / ön ödemeli tarifeye geçmesi, hattını iptal etmesi, iptaline sebebiyet vermesi ya da numarasını diğer operatöre taşıması durumunda e-dergi aboneliği sona erecektir. İletilen nedenlerden ötürü ücretsiz aboneliğin sona ermesi durumunda uygulama otomatik olarak devam etmeyecektir. Abonelerin uygulamadan faydalanabilmesi için App Store ve Google Play Store mağazaları aracılığı ile uygulamayı satın alması gerekmektedir.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarifeler kapsamında sunulan dakika, SMS ve cepten internet hakları ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Tarifeler kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • 11.04.2023 tarihi itibarıyla tarifelere kaydolacak müşterilerden son 90 gün içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan faturalı, faturasız bir tarifeden ya da Kontrollü S.E.Ç. Tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında bu tarifeye kaydolan müşteriler için bir kereye mahsus 30,60 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • KDV ve ÖİV dahildir."
 • Ezber Bozan Aylık Ek Data Paketi Portföyü'nden Ezber Bozan Tarifelerinde bulunan müşteriler faydalanabilecektir.
 • Ezber Bozan 2GB İnternet Paketi: Paket kapsamında bir fatura dönemi geçerli yurt içi 2 GB internet hakkı sunulacak olup, taahhütsüz ücreti 45 TL, taahhütlü ücreti 9 TL'dir.
 • Ezber Bozan 4GB İnternet Paketi: Paket kapsamında bir fatura dönemi geçerli yurt içi 4 GB internet hakkı sunulacak olup, taahhütsüz ücreti 50 TL, taahhütlü ücreti 17 TL'dir.
 • Ezber Bozan 6GB İnternet Paketi: Paket kapsamında bir fatura dönemi geçerli yurt içi 6 GB internet hakkı sunulacak olup, taahhütsüz ücreti 70 TL, taahhütlü ücreti 25 TL'dir.
 • Ezber Bozan 10GB İnternet Paketi: Paket kapsamında bir fatura dönemi geçerli yurt içi 10 GB internet hakkı sunulacak olup, taahhütsüz ücreti 90 TL, taahhütlü ücreti 40 TL'dir.
 • Ezber Bozan 15GB İnternet Paketi: Paket kapsamında bir fatura dönemi geçerli yurt içi 15 GB internet hakkı sunulacak olup, taahhütsüz ücreti 120 TL, taahhütlü ücreti 60 TL'dir.
 • Ezber Bozan 20GB İnternet Paketi: Paket kapsamında bir fatura dönemi geçerli yurt içi 20 GB internet hakkı sunulacak olup, taahhütsüz ücreti 150 TL, taahhütlü ücreti 75 TL'dir.
 • Ezber Bozan 25GB İnternet Paketi: Paket kapsamında bir fatura dönemi geçerli yurt içi 25 GB internet hakkı sunulacak olup, taahhütsüz ücreti 180 TL, taahhütlü ücreti 90 TL'dir.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • Paketler kapsamında sunulan internet kullanım hakkı paketin satın alındığı fatura dönemi sonuna kadar geçerlidir. İlgili paketler kapsamında sunulan kullanım hakkının sona ermesinin ardından, ilgili hatta tanımlı başka bir dakika/SMS veya data paketi yada faydası bulunmuyor ise abone kullanımlarında mevcut tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
 • Aboneler Ezber Bozan Tarifelerin üzerine alabileceği taahhütlü ve taahhütsüz özellikteki Ezber Bozan Ek İnternet Paketleri ile kendi tarifelerini kurgulayabilecektir. Abone üzerinde aynı anda sadece bir taahhütlü veya taahhütsüz Ezber Bozan Ek Data Paketi aktif olabilecektir.
 • Abonelerin taahhütlü Ezber Bozan paketini iptal etmesi, taahhütlü bir Ezber Bozan ek paketinden farklı bir taahhütlü veya taahhütsüz Ezber Bozan ek paketine geçmesi ve Ezber Bozan tarifelerden ayrılması yolu ile ek paketinin iptal edilmesi durumunda, abonelere taahhüt süresi içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerde kalmaları koşulu ile cayma bedeli yansıtılmayacaktır.
 • 12 fatura dönemi boyunca Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerde kalacağına dair taahhüt verip, taahhüt süresi içerisinde hat iptali yapan, hattın iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan, devreden, Şirketimizce sunulan faturasız tarifelere geçiş yapan veya TT Mobil faturalı tarifeleri dışında SIM kart değişikliği gerektiren faturalı tarifelere geçiş yapan müşterilerin son faturasına taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olan tutar yansıtılacaktır. Taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamına taahhütlü olarak alınan ve taahhüt süresi henüz tamamlanmamış olan Ezber Bozan ek internet paketinin veya paketlerinin taahhüt indirimleri de dahil edilecektir.
 • Taahhüt süresi içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerden birine geçiş yapan abonelere geçiş esnasında cayma bedeli yansıtılmayacak olup, abonelerin yeni taahhüdü içerisinde yukarıda belirtilen nedenlerden ötürü taahhüde aykırılık oluşması halinde, taahhütleri kapsamında o güne kadar yararlanılan tüm indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olan tutar yansıtılacaktır.
 • Paketler kapsamında sunulan faydaların geçerlilik süresi bir fatura dönemi olup, geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan faydalar bu süre sonunda silinecek, bir sonraki döneme devretmeyecektir. Paketlerin geçerlilik süresi sonunda, paketlerin yenilenme özelliği iptal edilmemiş ise otomatik olarak yenilenecektir.
 • Abonelerin Ezber Bozan ek internet paketini geçerlilik süresi dolmadan iptal etmesi durumunda veya farklı bir Ezber Bozan ek internet paketine geçerek mevcut Ezber Bozan ek internet paketinin otomatik olarak iptal olması durumunda abonenin eski paketinden kalan faydalar varsa silinecektir ve abone eski paketinden yaptığı kullanım miktarına göre ücretlendirilecektir.
 • Ezber Bozan ek internet paketlerini Online İşlemler uygulamasından veya 5555'e SMS yolu ile satın alabilir ve almış olduğunuz paketi iptal edebilirsiniz. (Detaylar için aşağıdkai tabloyı inceleyebilirsiniz.)
 • Paketler kapsamında sunulan hizmetler üçüncü kişilere devredilemez, transfer edilemez.
 • Hattın iptal olması, hattın iptal olmasına sebebiyet verilmesi, diğer operatörlere taşınması veya abonenin faturalı hattan ön ödemeli hatta geçiş yapması halinde paketler iptal edilecektir.
 • Paketler kapsamında sunulan yurt içi veri kullanım hizmeti sadece internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Şirketimiz internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Müşterilerimiz, söz konusu paketlere kayıt olarak, yurtiçi 4.5G servisinin kullanımının açılmasına onay vermiş olurlar. 4.5G hizmetinin sunulmaya başlanacağı tarih itibariyle, herhangi bir ek işlem yapmadan yurtiçinde 4.5G servisini kullanmaya başlayacaklardır. Müşterilerimiz isterlerse servisi iptal edebilecektir.
 • Şirketimiz paket koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • rikler, varsa mobil hattınıza tanımlı internet faydalarından (tarife, paket, hediye internet) düşecek, yoksa mobil tarifenizin standart internet kullanım ücreti üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Tarifeye yeni hat tesisi ve numara taşıma ile katılan aboneler için tarife kapsamında e-dergi uygulamasında yurt içi kullanımlarda geçerli sınırsız internet hakkınız bulunmakta olup kullanımlarınız tarife kotanızdan düşmemektedir. E-dergi, tarife kapsamına dahildir.
 • Tarifeye yeni hat tesisi ve numara taşıma ile katılan aboneler için tarife kapsamında e-dergi uygulamasında yurt içi kullanımlarda geçerli sınırsız internet hakkınız bulunmakta olup kullanımlarınız tarife kotanızdan düşmemektedir.
 • Yerli-yabancı yüzlerce dergi ve gazeteyi okuyabileceğiniz dijital okuma platformunu hemen indirmek için tıklayınız.
 • Türk Telekom mobil numaranızla üye olup, e-dergi aylık aboneliğinizi başlatabilirsiniz.
 • Faturalıdan faturasıza geçen, işbirliği veya taraftar tarifelerine geçiş yapan, hattını iptal eden, iptaline sebebiyet veren ya da numarasını diğer operatöre taşıyan müşterilerin e-dergi aboneliği sona erecektir. Uygulamadan faydalanabilmek için App Store ve Google Play Store mağazaları aracılığı ile uygulamayı satın almanız gerekmektedir.
 • Uygulamayla ilgili detaylar için tıklayınız.​

 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555 'e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakika, SMS ve internet için 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Güncel borç bilgisi GUNCEL yazıp 5555'e gönderilerek son 6 saat hariç faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir. Sorgulamalar ücretsizdir.
 • Internet ve Ses haklarının her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler dakika, SMS ve internet için 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Tarifeden kalan tüm haklar 9333’ü ücretsiz arayarak ya da*124#’yi ücrestiz tuşlayarak da öğrenilebilir.​​​​​​​
 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.​​​​​​​
​​​​

Ezber Bozan Tarifeler

Kampanya Kapsamındaki Paketler ('e kadar)

Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı

Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı

Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı

Yukarıda belirtilen ücretlere %20 KDV ve %10 ÖİV dahildir.
Uyarı İkonu

Telsiz kullanım ücreti ile yeni hat tesisinde ÖİV ve telsiz ruhsatname ücreti ayrıca alınır. Telsiz kullanım ücreti her yıl değişmektedir.