Engelliler için eSIM Uygulaması

Engelliler için eSIM Uygulaması logosu

Engelliler için eSIM Uygulaması logosu

Engelliler için eSIM Uygulaması

​​​​​​​​​​Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi (e​​SIM) uygulaması Türk Telekom mobil abonelerine ücretsiz sunuluyor!
İşitme engellileri acil durumlarda hayata bağlamak üzere geliştirilen Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi (eSIM) uygulamasına Türk Telekom mobil aboneleri tarife ve paketlerinden bağımsız ücretsiz erişim sağlayabilirler.

Ücretsiz

  • Esım Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi (eSIM) uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir.
  • İşitme engellilerin sağlık hizmetine erişimleri sırasında yaşadıkları iletişim sorununu ortadan kaldırmak üzere geliştirilen eSIM ​uygulaması ile işaret dili bilen personellerden oluşan İletişim Merkezi üzerinden tüm işitme engelli vatandaşlarımıza işaret dilinde 7/24 görüntülü olarak hizmet verilmektedir.
  • Engellilerin kişisel telefonlarına ücretsiz olarak indirebilecekleri mobil uygulama aracılığıyla 112 Acil Servis’e anında ihbar yapılabilir, isterlerse görüntülü konuşma başlatılabilir veya anlık mesajlaşma yapabilirler. Arama ile birlikte GPS kullanarak konum gönderilebilir ve acil duruma ait fotoğraf paylaşılabilir.
  • eSIM uygulaması ile engelliler Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nden randevu alabilir ve Muayene esnasında tercüme hizmetinden faydalanabilirler.
  • Türk Telekom Mobil abonelerinin hatları üzerinden eSIM uygulamasıyla yapılan veri haberleşmesi tarife/paket/kota kapsamında değerlendirilmemektedir. eSIM uygulaması içerisindeki hizmetlere ücretsiz olarak erişim sağlanabilmektedir.

Diğer Erişebilirlik Servisleri

Görüntülü Çağrı Merkezi görseli

Görüntülü Çağrı Merkezi

İşitme ve konuşma engelli müşterilerimizin kullanımına özel Görüntülü Çağrı Merkezi Hizmeti Online İşlem Merkezi üzerinden sağlanıyor!

Ücretsiz
Sesli Konum Bilgisi görseli

Sesli Konum Bilgisi

Sesli Konum Bilgisi Servisi ile bulunduğunuz konuma en yakın hastane, eczane, taksi ve karakol noktalarının adreslerine tek numara üzerinden dinleyebilirsiniz.

Ücretsiz
Sesli Bilgilendirme Servisleri görseli

Sesli Bilgilendirme Servisleri

Sesli Bilgilendirme Servisleriyle görme engelli ev telefonu müşterilerimiz kendilerine gönderilen bilgilendirme SMSleri sesli mesaj olarak alabilirler.

Ücretsiz