Sesli Bilgilendirme Servisleri

Sesli Bilgilendirme Servisleri logosu

Sesli Bilgilendirme Servisleri logosu

Sesli Bilgilendirme Servisleri

​​​​​​Sesli Bilgilendirme Servisleriyle görme engelli ev telefonu müşterilerimiz kendilerine gönderilen bilgilendirme SMSleri sesli mesaj olarak alabilirler.​

Servisler

  • Tarife Sesli Bilgilendirme Servisi
  • Fatura Sesli Bilgilendirme Servisi
  • Yurtdışı Sesli Bilgilendirme Servisi

Ücretsiz

Tarife Sesli Bilgilendirme Servisi

Servisin aktif edilmesi durumunda tarifelerde ve hizmetin sunum koşullarında meydana gelen tüm değişikliklerin SMS ile tüketicilere bildirilmesi durumunda talep eden abonelere sesli mesaj olarak gönderilecektir.

Sesli Bilgilendirme Servisi

Servisin aktif edilmesi durumunda faturaya ilişkin bilgilendirme ile kullanım miktarı sınırlı hizmetler ve fatura üst sınırı uygulaması kapsamında yapılacak bilgilendirmelerin SMS ile yapılması durumunda talep eden abonelere sesli mesaj olarak gönderilecektir.

Yurtdışı Sesli Bilgilendirme Servisi

Servisin aktif edilmesi durumunda uluslararası dolaşım hizmetinden yararlanılan durumlarda, asgari olarak ses, kısa mesaj ve veri hizmetini içeren uluslararası tarife bilgileri sesli mesaj olarak gönderilecektir.

  • Sesli bilgilendirme servislerini ücretsiz kullanmak için gerekli evraklarınızla birlikte Türk Telekom Bayi ve Ofislerine başvurabilirsiniz.
  • Daha önce %25 indirim ve %25 ek fayda almak için başvuruda bulunan görme engelli müşterilerimiz Online İşlem Merkezi ve Mobil Online İşlem Merkezi üzerinden servisleri aktif hale getirebilir.
  • Sesli Bilgilendirme Servislerini iptal etmek için Online İşlem Merkezi ve Mobil Online İşlem Merkezi üzerinden işlem yapabilirsiniz.
  • Sesli Bilgilendirme Servislerini aktif edildiğinde ve iptal edildiğinde SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Görme Engelliler için Sesli Bilgilendirme Seçenekleri ücretsizdir.

Mevcut abonelik evraklarına ek olarak;

Engelli için gerekli belgeler;

  • Engelli kimlik kartı veya Sağlık Kurulu Raporu (Fotokopi)
  • Talep ve Açık Rıza Belgesi (Asıl)

Diğer Erişebilirlik Servisleri

Yazılı Çağrı Merkezi görseli

Yazılı Çağrı Merkezi

İşitme ve konuşma engelli müşterilerimizin kullanımına özel Yazılı Çağrı Merkezi Hizmeti Online İşlem Merkezi üzerinden sağlanıyor!

Ücretsiz
Görüntülü Çağrı Merkezi görseli

Görüntülü Çağrı Merkezi

İşitme ve konuşma engelli müşterilerimizin kullanımına özel Görüntülü Çağrı Merkezi Hizmeti Online İşlem Merkezi üzerinden sağlanıyor!

Ücretsiz
Sesli Konum Bilgisi görseli

Sesli Konum Bilgisi

Sesli Konum Bilgisi Servisi ile bulunduğunuz konuma en yakın hastane, eczane, taksi ve karakol noktalarının adreslerine tek numara üzerinden dinleyebilirsiniz.

Ücretsiz