Türkçe

English

Türk Telekom Wi-Fi, ev ve iş yeri dışında binlerce servis noktasında kablosuz internete bağlanabileceğiniz hızlı ve güvenli internet erişim hizmetidir.

Artık havalanlarından marinalara, kafelerden restoranlara kadar hayatın kalbindeki birçok noktada hızlı ve ekonomik kablosuz internetin tadını çıkarabilirsiniz.

Türk Telekom Wi-Fi ile binlerce servis noktasında taşınabilir bilgisayarınız veya Wi-Fi uyumlu cep telefonunuz üzerinden özgürce internete bağlanabilirsiniz. Bunun için herhangi bir ek donanıma ihtiyacınız yoktur.

Türk Telekom internet abonelerine özel aylık 2 GB, Türk Telekom mobil abonelerine özel aylık 1 GB Türk Telekom Wi-Fi hediye. Hediye kotanızın bitmesi halinde Türk Telekom Wi-Fi paketi satın alabilirsiniz.

Türk Telekom Wi-Fi is a wireless broadband internet service available at thousands of hotspots when you are away from home and office.

You can now enjoy fast and economical wireless internet at many points in the heart of life, from airports to marinas, from cafes to restaurants.

With Türk Telekom Wi-Fi, you can freely connect to the internet via your portable computer or Wi-Fi compatible mobile phone at thousands of service points. You don't need any additional hardware for this.

2 GB monthly gift for Türk Telekom internet subscribers and 1 GB monthly Türk Telekom Wi-Fi gift for Türk Telekom mobile subscribers. If your gift quota runs out, you can purchase a Türk Telekom Wi-Fi package.

En Çok Merak Edilenler

Türk Telekom Wi-Fi, 81 ilde binlerce noktada, insanların en çok uğradıkları ve zaman geçirdikleri yerlerde, güvenli kablosuz internet hizmeti vermektedir ve bu alanda Türkiye’ nin en geniş kablosuz internet ağına sahiptir. Öte yandan Türk Telekom internet abonesi olmayanlar da uygun koşullarda kredi kartları ile Türk Telekom Wi-Fi hizmetinden faydalanabilmektedirler. Binlerce noktada çok uygun koşullarla kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır.

Türk Telekom Wi-Fi, Türkiye geneline yayılmış havaalanları, oteller, alışveriş merkezleri, konferans merkezleri, marinalar, kafeler, fuar alanları, restoranlar gibi sayıları her geçen gün artan binlerce servis noktasında hizmet vermektedir. Türk Telekom Wi-Fi noktalarını görmek için tıklayınız.

Türk Telekom Wi-Fi ne kadar güvenlidir?

Türk Telekom Wi-Fi, teknoloji standartları ve ilgili yasalarının belirlediği standartlara tamamen uygun hizmet vermektedir.

Türk Telekom Wi-Fi’da hizmet süresi neyi ifade etmektedir?

Türk Telekom Wi-Fi’ de kota bazlı hizmet verilmektedir. Diğer bir deyişle, Türk Telekom Wi-Fi hizmet seçenekleri farklı kotalara sahip paketlerden oluşmaktadır. Pakette tanımlanan kota dolduğu anda hizmet otomatik olarak sonlandırılır. Paketler günlük ve aylık sınırsız ya da günlük ve aylık GB bazlı kota olarak sunulmaktadır.

Türk Telekom evde internet abonesiyim. Evdeki modeme kablosuz bağlı iken aynı anda dışarıdan da Türk Telekom Wi-Fi’a bağlanabilir miyim?

Türk Telekom Wi-Fi tamamen bağımsız bir hizmettir, evdeki hizmetiniz ile doğrudan bir ilişkisi yoktur. Evdeki bağlantınız sadece Türk Telekom Wi-Fi üzerinde ücretsiz erişim hakkını sağlamaktadır.

Türk Telekom evde internet abonesiyim. Türk Telekom Wi-Fi kullanım hızım internet paketime bağlı mıdır?

Türk Telekom Wi-Fi tamamen bağımsız bir hizmettir. Evde sahip olduğunuz Türk Telekom internet hizmet paketinin tipi sadece ücretsiz paketleri değiştirmektedir.

Türk Telekom Wi-Fi hediye kotam bittiğinde otomatik olarak çalışmaya devam ediyor mu? Faturama ekstra kullandığım kota otomatik olarak yansıyacak mı?

Hayır! Hediye Wi-Fi paketiniz bittiğinde, sistem bağlantınızı otomatik olarak kesecek ve bu konuda sizi uyaracaktır. Siz ekstra Wi-Fi paketi satın almadıkça hizmet kullanılamayacaktır.

Türk Telekom evde internet abonesiyim. Türk Telekom Wi-Fi’ yi kullandığım süre boyunca gelen-giden veri miktarı, internet paketimin kotasını etkiler mi?

Hayır! Evde internet hizmetine tanımlı kota tamamen bağımsızdır. Türk Telekom Wi-Fi'a özel sadece kullanılan Wi-Fi paketinin kota sayımı yapılmaktadır.

Türk Telekom evde internet müşterisi değilsem nasıl bağlanırım?

Türk Telekom evde internet müşterisi değilseniz, karşılama sayfasında “Misafir Girişi” butonuna tıkladığınız zaman yönlendirileceğiniz sayfada kredi kartınızla istediğiniz paketi satın alarak Türk Telekom Wi-Fi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Kazımalı kartlardan Türk Telekom Wi-Fi kullanıcı adımı nasıl edinebilirim?

Kazımalı kartlardan çıkacak olan pin numarasını, yine kazımalı kartların arkasında belirtilen aktivasyon adresine giderek ve bu adresteki gerekli yerleri doldurarak kullanıcı adı ve şifrenizin cep telefonunuza gelmesini sağlayabilir, böylece Türk Telekom Wi-Fi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Türk Telekom Wi-Fi paketlerinden en fazla kaç adet alabilirim?

İhtiyacınız kadar satın alabilirsiniz.

Türk Telekom Wi-Fi paketi aldım ancak o ay kullanmadım, ücretlendirilecek mi?

Evet, Türk Telekom Wi-Fi paketi satın alındığında satın alınan ay için otomatik olarak ücretlendirilmektedir.

Türk Telekom Wi-Fi’a bağlanabilmek için neye ihtiyaç duyarım?

Dizüstü, avuç içi bilgisayar, ya da Wi-Fi özellikli cep telefonu, IEEE802.11b/g ve Wi-Fi uyumlu WLAN kartına sahip bilgisayarlar ile Türk Telekom Wi-Fi’a bağlanabilirsiniz. Wi-Fi özellikli bilgisayalarda bu karta ihtiyaç duyulmamaktadır.

Türk Telekom evde internet müşterisi olduğum zaman, Türk Telekom Wi-Fi’ı ücretsiz kullanabilir miyim?

Türk Telekom evde internet müşterileri, paketlerine özel sunulan hediye GB’lar ile Türk Telekom Wi-Fi hizmetinden ücretsiz faydalanabilirler.

Tek Şifre nedir? Türk Telekom Wi-Fi’da nasıl kullanılır?

Geçerli bir e-posta adresiniz ile tek bir kullanıcı adı ve şifre oluşturarak Türk Telekom Wi-Fi hizmetinden faydalanabilirsiniz, böylece TekŞifre ile birden fazla kullanıcı adı ve şifreye ihtiyaç duymazsınız. TekŞifre ile karşılama sayfasındaki yönlendirmeleri takip ederek Türk Telekom Wi-Fi hizmetini kullanabilirsiniz. TekŞifre hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Türk Telekom Wi-Fi giriş sayfası gelmiyor?

Bilgisayarınızın Wi-Fi özelliğinin açık ve çalışır olduğundan emin olunuz, işletim sisteminizin altında Türk Telekom Wi-Fi ve/veya diğer kablosuz ağların göründüğüne emin olunuz.
Yayın alınıyor ve aktif olarak Türk Telekom Wi-Fi kullanılıyor ise , IP adresi aldığınıza emin olunuz, işletim sistemi altında Wi-Fi bağlantılarında bir problem olmadığına emin olunuz. Örnek olarak Windows işletim sistemlerinde IP adresi alınmadığı durumlarda ! işareti ile Wi-Fi simgesi üzerinde hata gözükecektir.

Türk Telekom Wi-Fi giriş sayfasına eriştim daha sonrasında ne yapacağım?

Türk Telekom evde internet müşteriyseniz, TekŞifre veya internet kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Türk Telekom mobil müşterileri mobil cep numara ile, Türk Telekom Prime müşterileri ise Prime kullanıcı adı ve şifresi ile internete erişebilirler. Eğer Türk Telekom müşterisi değilseniz de ‘Misafir Kullanıcıyım’ butonundan kullanıcı adı ve şifre oluşturarak girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Wi-Fi giriş sayfasını neden açık tutmalıyım?

Türk Telekom Wi-Fi hizmeti kotaya bağlı hizmet vermektedir. Kullandığınız/ kalan kotanızı görmek ve Wi-Fi bağlantısını durdurmak için bu sayfanın açık olması gerekmektedir.

Türk Telekom Wi-Fi ağına bağlandım ancak giriş sayfasını kapattım, tekrar erişebilir miyim?

Eğer giriş sayfasını kapattıysanız Türk Telekom Wi-Fi ağına bağlı iken herhangi bir web tarayıcıyı açıp https://giris.turktelekomWi-Fi.com.tr/ ile giriş sayfasına bağlanabilirsiniz.

Türk Telekom Wi-Fi bağlı iken giriş sayfasından bağlantıyı kes demeden cihaz kapandı. Kotam otomatik olarak bitecek mi?

Türk Telekom Wi-Fi hizmeti üzerinden oturum açtıktan sonra herhangi bir veri kullanımı olmaz ise 1 saat içinde otomatik olarak bağlantı kesilir. Bilgisayar kapandığı gibi durumlarda da veri alışverişi olmayacağından 1 saat sonra sistem otomatik olarak bağlantıyı kesecektir.

Türk Telekom evde internet müşterisi değilim, ücretsiz noktalarda kullanıcı adını nasıl edineceğim?

Ücretsiz noktalarda Türk Telekom Wi-Fi’a bağlandığınızda ve herhangi bir web tarayıcısını açtığınızda, otomatik olarak yönlendirileceğiniz karşılama sayfasında cep telefon numaranızı ve gerekli bilgileri girerek kullanıcı adı ve şifrenizin telefonunuza SMS yoluyla gelmesini sağlayabilirsiniz. Aldığınız SMS için hiçbir ücret ödemezsiniz.

Ücretsiz lokasyondaki kullanıcı adı ve şifresinin süresi ne kadardır?

Kullanıcı adı ve şifreniz cep telefonunuza geldikten sonra 1 yıl boyunca aynı kullanıcı adı ve şifreyi tüm ücretsiz lokasyonlarda kullanabilirsiniz.

SMS ile tanımlanan şifre sadece tek bir lokasyonda mı geçerlidir?

Hayır! Ücretsiz bir lokasyonda edindiğiniz kullanıcı adı ve şifre tüm Türk Telekom Wi-Fi ücretsiz lokasyonlarda geçerlidir.

Most Curious Topics

Türk Telekom Wi-Fi provides fast and reliable wireless internet service in 81 cities, at thousands of points where people stop by and spend time. With its widespread hotspots, Türk Telekom Wi-Fi has the largest wireless internet network in Turkey. Internet users who are not Türk Telekom subscribers can purchase Türk Telekom Wi-Fi minutes via credit card at reasonable prices.

Türk Telekom Wi-Fi provides service at thousands of service points throughout Turkey, such as airports, hotels, shopping malls, conference centers, marinas, cafes, fairgrounds and restaurants, the number of which is increasing day by day. Click to see Türk Telekom Wi-Fi points

Is Türk Telekom Wi-Fi reliable?

Türk Telekom Wi-Fi provides its services in full accordance with the standards specified by relevant regulatory agencies.

What does service duration mean at Türk Telekom Wi-Fi?

Türk Telekom Wi-Fi, quota-based services are provided. In other words, Türk Telekom Wi-Fi service options consist of different packages with various quotas. When the assigned quota in a package is used up, the service is automatically terminated. Packages are offered as daily and monthly unlimited or daily and monthly GB-based quotas.

I am a Türk Telekom home internet subscriber. Can I simultaneously use Türk Telekom Wi-Fi out of home and the wireless internet connection at home?

Türk Telekom Wi-Fi is a totally separate service. It has no direct relation to the wireless internet service provided at your house.

I am a Türk Telekom home internet subscriber. Does my Türk Telekom Wi-Fi usage speed depend on my internet package?

Türk Telekom Wi-Fi is a totally separate service.The type of Türk Telekom internet service package you have at home changes only the free packages.

Does Türk Telekom Wi-Fi continue to work automatically when my gift quota is used up? Will the extra quota I use be automatically reflected in my bill?

No! When your gift Wi-Fi package is finished, the system will automatically disconnect your connection and alert you about it. The service cannot be used until you purchase an extra Wi-Fi package.

I am a Türk Telekom home internet subscriber. Will the size of downloads/uploads during my Türk Telekom Wi-Fi usage affect my DSL quota at home?

Hayır! Evde internet hizmetine tanımlı kota tamamen bağımsızdır. Türk Telekom Wi-Fi'a özel sadece kullanılan Wi-Fi paketinin kota sayımı yapılmaktadır.

Türk Telekom internet Müşterisi değilsem nasıl bağlanırım?

No! The quota assigned to the internet service at your home is totally independent of your Türk Telekom Wi-Fi usage.

If I am not a Türk Telekom home internet subscriber, how can I use Türk Telekom Wi-Fi?

You can obtain the pin number from scratch cards by going to the activation address specified on the back of the scratch cards, filling in the necessary information at that address, and ensuring that your username and password are sent to your mobile phone. This way, you can benefit from Türk Telekom Wi-Fi service.

How many Türk Telekom Wi-Fi Extra packages can I buy?

You can purchase as many Türk Telekom Wi-Fi Extra packages as you want.

I bought a Türk Telekom Wi-Fi Extra package but I didn’t use it in the month of purchase. Will I still be charged for it?

Yes, when you purchase the Türk Telekom Wi-Fi package, you are automatically charged for the purchased month.

What do I need to connect to Türk Telekom Wi-Fi?

You can connect to Türk Telekom Wi-Fi using laptops, palm PCs or Wi-Fi compatible cell phones, IEEE802.11b/g and Wi-Fi compatible PCs with WLAN card (In Wi-Fi compatible PCs this card is not required).

Can I use Türk Telekom Wi-Fi for free when I subscribe for a Türk Telekom home internet package?

As a Türk Telekom internet customer, you can use the gift GBs offered specifically for your package from Türk Telekom Wi-Fi service for free.

What is TekŞifre? How do I use it on Türk Telekom Wi-Fi?

TWith a valid e-mail address you can use Türk Telekom Wi-Fi service by creating a single user name and a password. Thanks to TekŞifre, you don’t need multiple user names and passwords to use various Türk Telekom services inclusing Türk Telekom Wi-Fi. Following the directions regarding TekŞifre on the welcoming page, you can easily use. Click for detailed information about TekŞifre.

Türk Telekom Wi-Fi Home Page does not show up. What should I do?

Make sure your PC’s Wi-Fi capability is active and working, and Türk Telekom Wi-Fi and/or other wireless networks are visible on your operating system. If the broadcast is received and Türk Telekom Wi-Fi is active, make sure you have an IP address. Make sure that there is no problem with the Wi-Fi connections under the operating system. For example, on windows operating system, there will be an ! icon on the Wi-Fi symbol meaning that there is an error,if an IP address cannot be given.

I’ve gained access to Türk Telekom Wi-Fi Home Page. How can I access to the internet?

If you are a Türk Telekom internet customer, you can log in to the Türk Telekom Wi-Fi login page with TekŞifre or internet username and password. If you are a Türk Telekom mobile customer, you can log in with your mobile phone number, and if you are a Prime customer, you can log in with your Prime username and password. If you are not a Türk Telekom customer, you can create a username and password and log in via the guest user button.

Why should I keep the Türk Telekom Wi-Fi login page open?

Türk Telekom Wi-Fi service provides service based on quota. This page must be open to see your used/remaining quota and to stop the Wi-Fi connection.

I connected to Türk Telekom Wi-Fi network but I closed the login page, can I access it again?

If you have closed the login page, you can open any web browser while connected to Türk Telekom Wi-Fi network and connect to the login page with https://giris.turktelekomWi-Fi.com.tr/.

While connected to Türk Telekom Wi-Fi, my computer shut down without disconnecting from the login page. Will my quota automatically expire?

After logging in through the Türk Telekom Wi-Fi service, if there is no data usage within 1 hour, the connection will be automatically terminated. In cases where the computer is shut down, there will be no data exchange, and the system will automatically disconnect the connection after 1 hour.

I am not a Türk Telekom internet Subscriber. How will I receive a user name and password to use Türk Telekom Wi-Fi at free hotspots?

When you connect to Türk Telekom Wi-Fi at the hotspot and open any web browser, you will automatically be forwarded to the welcoming page. When you enter your cell phone number on SMS log-in option, you will receive your user name and password on your cell phone via SMS. You don’t get charged for the SMS you receive..

How long is the SMS user name and the password valid at free hotspots

Once you receive your SMS user name and password on your cell phone, you can use the same information at all free hotspots for 1 year.

Is the password I obtained via SMS in a free location valid only for the location I obtained?

No! The username and password you obtain in a free location are valid in all Türk Telekom Wi-Fi free locations.