Pttcell Süper Merkez Tarifesi

Pttcell Süper Merkez Tarifesi


1 Şubat 2021 tarihi itibarıyla tarifenin ücreti 66,29 TL olarak güncellenmiştir. Tarifeye Numara taşıma,Yeni Aktivasyon ve faturalı ve/veya faturasız tarifelerden geçiş yoluyla 12 fatura dönemi boyunca tarifede kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için Tarife ücreti 12 fatura dönemi boyunca KDV ve ÖİV dahil 56,10 TL olacaktır.

Pttcell Süper Merkez Tarife'si 07.01.2018 tarihi itibarıyla müşteri alımına kapatılmışt​ır.

Pttcell Süper Merkez Tarife’sinden Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi çalışanlarının yanı sıra Muhtarlar Federasyonu’na mensup kişiler de Federasyon’a bağlı belge ile ya da Federasyon’a bağlı olmayan müşteriler tarifeye kayıtlı müşterilerin referansıyla ilgili tarifeden yararlanabileceklerdir. Bir müşteri en fazla 3 kişiye referans olabilir. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi çalışanları ve Muhtarlar Federasyonu’na mensup kişilerin kendi hat/hatları ve bu hatların yanı sıra referans olabileceği hatların sayısının toplamı 4’ü geçmeyecektir.​​

​​
Pttcell’lilerle 3.500 Dk
Yurtiçi Her Yöne 5000 Dk
Yurtiçi Her Yöne SMS 5000 SMS
Yurtiçi Cepten İnternet 5 GB
Kota Aşımı SMS  Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Kota Aşımı Konuşma Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
​​
 • Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
 • Pttcell Süper Merkez Tarife'sine numara taşıma, yeni hat tesisi ve Şirketimizce sunulan faturalı ve/veya faturasız tarifelerden geçiş yoluyla kayıt olunabilecektir.
 • Pttcell Süper Merkez Tarifesi'nin aylık ücreti KDV ve ÖİV dahil 65 TL'dir. Tarifeye başarıyla dahil olan müşterilerimiz, ilgili tarifede bulunan hatlarından "MERKEZ" yazıp 1788 numarasına kısa mesaj göndererek ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla 12 fatura dönemi boyunca Pttcell Faturalı Tarifeleri' nde kalacaklarına dair taahhütte bulunabilecekler; böylece tarifenin aylık ücreti 12 fatura dönemi boyunca KDV ve ÖİV dahil 55 TL olacaktır.
 • Başvurunun yapıldığı ve taahhüt kaydının başarı ile tamamlandığı fatura dönemi itibarıyla tarifenin taahhütlü ücreti üzerinden faydalanılmaya başlanacaktır. Taahhüt kaydının başarı ile tamamlanması akabinde, taahhüt alınan hatta SMS göndermek suretiyle bilgilendirme yapılacaktır. Bahsedilen onay mesajının gönderildiği fatura dönemi itibariyla tarifenin taahhütlü ücreti üzerinden faydalanılmaya başlanacaktır. Kayıt işleminin başarısız olması durumunda da SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Taahhüt kapsamındaki aylık ücret indirimi toplam 12 fatura dönemi boyunca verilecek; taahhüt süresinin sona ermesinin ardından, abonenin yeniden taahhüt vermemesi durumunda, ilgili hatta tanımlı başka bir paket ya da fayda yoksa tarifenin güncel aylık sabit ücreti üzerinden ücretlendirilir.
 • Halihazırda ilgili tarife kapsamında Pttcell Süper Merkez Tarifesi'nde kalma taahhüdü alınmakta olup, bahse konu tarife dışında farklı  bir tarifeye geçilmesi halinde aşağıda belirtilen koşullar çerçevesince cayma bedeli yansıtılmaktadır 16.02.2018 tarihi itibarıyla, bahse konu taahhüt kurgusu Pttcell faturalı tarifelerde kalma taahhüdü olacak şekilde  güncellenmiştir. Daha açık ifade etmek gerekirse,16.02.2018 tarii itibarıyla, taahhüt süresi içerisinde hattını iptali eden, hattının iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan, devreden, Pttcell faturalı tarifeler dışında Şirketimizce sunulmakta olan diğer faturalı ve ön ödemeli tarifelere geçiş yapan müşterilerin son faturasına taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olanı yansıtılacaktır. Taahhüt verip 12 fatura dönemi içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan diğer Pttcell faturalı tarifelere geçiş yapan müşterilere cayma bedeli yansıtılmayacaktır; söz konusu müşterilerin taahhütleri kaldığı yerden devam edecek olup; taahhüt süresi içerisinde hat iptali yapmaları, hattın iptal edilmesine sebebiyet vermeleri, numaralarını diğer operatörlere taşımaları, devretmeleri, Pttcell faturalı tarifeler dışında Şirketimizce sunulmakta olan diğer faturalı ve ön ödemeli tarifelere geçiş yapmaları durumunda müşterilerin son faturasına taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olanı yansıtılacaktır.
 • Tarife kapsamında grup içi (Pttcell'lilerle) 3500 dakika konuşma, yurt içi her yöne 5000 dakika, yurt içi her yöne 5000 SMS ve yurt içi 5GB cepten internet kullanım hakkı verilecektir. Tarife kapsamındaki grup içi 3500 dakika konuşma hakkı faturalı ve faturasız tüm Pttcell tarifelerini aramada kullanılabilecektir. Pttcell'lilerle yapılacak görüntülü aramalar tarife kapsamında grup içi 3500 dakika konuşma hakkından düşülecektir.Tarife kapsamındaki 5000 dakika, yurt içi her yöne geçerlidir. Sunulan her yöne dakikalar, yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, 444'lü aramalar, 1xy yapısındaki özel servis numaraları ve Şirketimiz ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Her yöne dakikalar ile görüntülü görüşme yapılabilmektedir. Tarife kapsamında sunulan her yöne dakikalar; yarışma servisleri, sohbet hatları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve 1xy yapısındaki özel servis numaraları hariç diğer özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır. Tarifenin kapsamında sunulan her yöne 5000 dakikanın ücretlendirme periyodu 1 sn, ücretsiz dakikalar aşıldığında ise 6 sn'dir.
 • Tarife kapsamında sunulan 5000 SMS yurtiçi tüm operatörler ve sabit hatlara gönderimde geçerli olup, yurt dışı ve KKTC kullanımlarını, web ve wap üzerinden yapılacak SMS gönderimlerini kapsamamaktadır. Ücretsiz SMS'ler 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılan gönderimleri kapsamaktadır.
 • Fatura dönemi içerisinde cepten internet kullanımı 5GB'a ulaştıktan sonra yapılacak olan kullanımlar için internet erişimi durdurulacak ve tarife kapsamında data aşım ücreti uygulanmayacaktır. 5GB üzeri kullanımlarda ücretlendirme yapılmaz. Müşterilerin hız düşümü gerçekleştiğinde SMS yoluyla bilgi verilecektir. Tüm data hakları internet apn üzerinden yaratılan yurt içi cepten data için geçerlidir. Tarife kapsamındaki data kullanım hakkının ücretlendirme periyodu 1 byte'dır. Şirketimiz, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin paket kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Kalan kullanım miktarları (kalan dakika, kalan SMS, kalan internet) 9333 ücretsiz olarak aranarak veya *124# tuşlanarak öğrenilebilir. Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarife kapsamında sunulan dakika, SMS, ve internet hakları ilgili fatura dönemi sonunda silinecek olup, bir sonraki döneme devretmeyecektir.
 • Tarife kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez
 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.
 • Belirtilen fiyatlara KDV-ÖİV dahildir.
 • 25.02.2021 itibarıyla Pttcell Faturalı Tarifelerden, Pttcell Faturasız Tarifelere geçiş işlemleri KDV ve ÖİV dahil 30TL ile ücretlendirilecektir. Bu ücret müşterinin son faturasına yansıyacaktır.
 • 12 fatura dönemi boyunca Pttcell faturalı tarifelerinde kalacağına dair taahhüt verip, taahhüt süresi içerisinde hattını iptali eden, hattının iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan, devreden, Pttcell faturalı tarifeleri dışında Şirketimizce sunulmakta olan diğer faturalı veya faturasız tarifelere geçiş yapan müşterilerin son faturasına taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olanı yansıtılacaktır. Taahhüt verip 12 fatura dönemi içerisinde Pttcell faturalı tarifelere geçiş yapan müşterilere cayma bedeli yansıtılmayacaktır; ancak; yeni taahhüt süresi içerisinde hat iptali yapmaları, hattın iptal edilmesine sebebiyet vermeleri, numaralarını diğer operatörlere taşımaları, devretmeleri, Pttcell faturalı tarifeleri dışında Şirketimizce sunulmakta olan faturalı ve ya faturasız tarifelere geçiş yapmaları durumunda müşterilerin son faturasına taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olanı yansıtılacaktır.
​​​​​​​