Erişilebilir Yaşam

Erişilebilir Yaşam logosu

Erişilebilir Yaşam logosu

Erişilebilir Yaşam

​​​​​​​​​​​​​Servis Bilgisi

​​Erişilebilir Yaşam Mobil Uygulam​ası engellilerin günlük hayata katılımlarına katkı sağlayan, engellilerin günlük hayatta yaşadığı sorunlara somut çözümler getiren çeşitli servisleri bir arada sunan tüm operatörler için ücretsiz bir iOS ve Android mobil uygulamasıdır. Erişilebilirlik standartlarına uygun geliştirilen uygulamaya ücretsiz olarak iOS/Android/HMS marketlerden ulaşılabilir.

 • Türkiye’de ilk geliştirilen «Para Tanıma» özelliği ile parayı seslendiriyoruz. Para tanıma özelliği ile engellilerin günlük yaşamı kolaylaşıyor, gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliyorlar. Üstelik, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan Türk lirasını tanıyıp seslendirebiliyor.
 • Metni Seslendir özelliği ile görme engelliler kağıt, duvar ya da farklı bir nesne üzerindeki yazıları sesli okuma yaptırabiliyorlar.
 • Panik Butonu: Kullanıcılar Panik Butonu özelliğiyle acil durumlarda önceden belirlenen kişilere otomatik mesaj gönderebiliyor, aynı zamanda uygulama üzerinden 155 Polis, 112 Ambulans ve 182 Sosyal Destek hattına ulaşabiliyorlar.
 • Takvim ve Vakitler ile namaz vakitlerine ulaşabiliyor, bildirim alabiliyorlar. Özel Günler servisiyle de resmi ve dini bayramlara, kandillere, resmi tatillere ulaşabiliyor, sesli bildirim alabiliyorlar.
 • Pusula özelliğiyle sesli yönlendirmeler sayesinde yönlerini bulabiliyorlar.
 • Yakınım Nerede ile harita üzerinde eş, çocuk ve arkadaşlarını gerçek zamanlı takip edilebiliyor, ailelerinin güvenliğinden emin olabiliyorlar.
 • Video’ya Alt Yazı Ekle ile özellikle işitme engelliler telefonlarındaki videoları otomatik altyazı oluşturarak izleyebiliyorlar.
 • E-Kitap özelliği ile görme engelliler telefonlarında bulunan kitaplarını sesli olarak dinleyebiliyorlar.
 • Neredeyim ile engelliler konumlarını öğrenip, sesli olarak dinleyebiliyorlar ve sevdikleriyle paylaşabiliyorlar.

​​Hayatınızı Kolaylaştıran Uygulama Erişilebilir Yaşam.​​
Detaylı bilgi için ​tıklayın.Ücretsiz

Erişilebilir Yaşam Mobil Uygulaması 2018 yılında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Stevie İş Dünyası Ödülleri'nde "Müşteriye Hizmet Sunan En İyi Mobil Uygulamalar" kategorisinde altın ödüle layık görüldü.
2018 yılında seçili uygulamaların yer aldığı Digital Communication Ödülleri'de shortlist'e girdi.
2019 yılında da Global Business Excellenc​e Ödülleri'nde "Üstün Müşteri Hizmetleri Girişimi» kategorisi ödülüne sahip oldu.
The Loyalty Magazine Ödülleri 2019'da ise "Mobilin Sadakat Stratejisinde En İyi Kullanımı" kategorisinde "Yüksek Övgüye Değer Marka" ödülüne layık görüldü.


Diğer Erişebilirlik Servisleri

EyeSense görseli

EyeSense

Görme Engellilerin telefonlarının ön ve arka kamerasını kullanarak fotoğraf çekebilecek ve etraflarında bulunan nesneleri sesli uyarı sistemi ile tanımalarına yardım eder.

Ücretsiz
Telefon Kütüphanesi görseli

Telefon Kütüphanesi

Bu uygulamayla sesli kitap dinleme, para tanıma, sesli ilaç prospektüsleri, ses betimlemeli resim sergileri gibi özellikleri Görme Engelli belgesiyle ücretsiz kullanabilir.

Ücretsiz
Kitaplara Ses görseli

Kitaplara Ses

Kitaplara Ses Mobil Uygulaması görme engelliler yararına gönüllülerin kitap seslendirmesini sağlayan bir uygulamadır.

Ücretsiz