Yahşi Tarife

Yahşi Tarife

​Yahşi tarife ile cepten yurt dışını aramalar Turkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan 1,5 TL/dk; Azerbaycan, Kazakistan, Kirgizistan, Ermenistan ve Moldova 2,5 TL/dk; Gürcistan ve Suriye 2,9 TL/dk üzerinden ücretlendirilir.​Yurt içi Her Yöne
2,45 TL/Dk​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Yahşi Tarife Ücretlendirme Bilgisi
Yahşi Tarife
Turkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan 1,5 TL / dakika
Azerbaycan, Kazakistan, Kirgizistan, Ermenistan ve Moldova 2,5 TL / dakika​​
Gürcistan ve Suriye2,9 TL / dakika

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, TT Mobil Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamakta ancak görüntülü aramaları kapsamaktadır. Bilgi ve Danışma numaraları ve yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere Servis Ücretleri ve TT Özel Servisler kısımlarından ulaşabilirsiniz.

TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir. 444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

  Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

  TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

  TT Mobilli Olmayanlar

  Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat tesisi ile bu tarifeye geçmek için TT Mobil bayilerine gelin.

  Faturasız TT Mobilliler

  YAHSI yazıp 5555'e gönderin.

 • ​D​iğer faturasız tarifelerden Yahşi Tarife'ye geçiş ücretsizdir. Faturalı hatlardan, Harbi ve Genç TT Mobil Tarifesi dışındaki faturasız tarifelere geçiş ücreti KDV ve ÖİV dahil 30 TL'dir.
 • Yahşi Tarife'de olmayan faturasız TT Mobil aboneleri, YAHSI yazıp 5555'e kısa mesaj göndererek ya da web, wap ve müşteri ilişkilerini kullanarak Yahşi Tarife'ye geçebilirler.
 • Tarife ve varsa farklı kampanya/paket kapsamındaki dakika ve SMS kullanım hakları sona erdikten sonraki yurt içi kullanımları 8 Kasım 2022 tarihi itibarıyla güncel standart ücretlendirmesi her yöne aramalarının dakikası 1,55 TL/DK, birim SMS ücreti ise 1,11 TL/SMS'tir. Suriye, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan, Moldova, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ücretlendirmelerinde ise, standart uluslararası ücretler geçerli olacaktır.​
 • Tarifede internet limit aşım ücreti 2KR/100KB olup standart internet ücretlendirmesi internet apn üzerinden yapılan kullanımlarda 10 Kuruş/100 KB​​ ola​rak uygulanmaktadır.

Tarifedeki arama fiyatının ve hediye dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan, ücretlendirilmeyen görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, TT Mobil Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamakta ancak görüntülü aramaları kapsamaktadır.

1 Şubat itibariyle, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli kısa numaralar tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlenecektir. Yurtiçi paketiniz varsa sabit hat veya her yöne paket dakikalarınızdan düşecektir. Ücretsiz olan 3 haneli kısa numaralar ücretsiz olmaya devam edecektir.

Yurt içinde TT Mobil hatlarından yapılan 500 TT Mobil Müşteri Hizmetleri aramaları, ilk 25 sn ücretsiz ve 1. dakikada sonlandırılması halinde 56,70 Kr, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına Faturasız müşterilerimiz için 56,70kr/dk olarak ücretlendirilmektedir.

Yukarıdaki aramalar için belirlenen ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.