Türk Telekom Prime Yurt Dışı Tarifesi

Türk Telekom Prime Yurt Dışı Tarifesi


31.01.2020 tarihi itibariyle Türk Telekom Prime Yurt Dışı tarifesi kapatılmıştır. Bu tarihten itibaren hattınıza tanımlı bir yurt dışı paketiniz veya Tarifen Yurt Dışında yoksa kullanımlarınız Dünya Varmış Tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yurt dışındayken internet paketiniz olmasa da, size özel kademeli data tarifesi ile yurtdışı keyfi Türk Telekom Prime’da sizi bekliyor.

​​​​​​​​​​
Faturalı Mobil Hatlar Ücretlendirme Bilgisi
BÖLGE Çağrı Yapma
TL/DK
SMS
TL/Adet
Çağrı Alma
TL/Dk
GPRS
TL / MB
Avrupa, Amerika, Rusya 2 1 2 3
Pasifik Bölgesi 4 1 2 8
Diğer 4 1 2 8
Uydu Operatörleri 18 1 2 25
​​
  • Türk Telekom Prime Yurt Dışı Tarifesi'nden Türk Telekom Prime mobil tarifelerindeki müşteriler faydalanabilir.
  • Türk Telekom Prime Yurt Dışı Tarifesi'nden yararlanmak için herhangi bir kayıt yaptırılması gerekmemektedir.
  • Görüntülü görüşme ücretleri sesli görüşme ücretleri ile aynıdır.
  • Yurtdışındayken, yurt içindeki müşterilerimiz ile diğer işletmeci abonelerine ve yurt dışındaki başka müşterilerimize MMS gönderimi yapıldığında vergiler dahil MMS başına 0,99 TL ve MMS'in alışverişi sırasında kullanılan GPRS miktarına göre ücretlendirilir. Başka ülke operatörlerinin müşterilerine gönderilen MMS'ler ise vergiler dahil MMS başına 1,49 TL ile ücretlendirilmekte olup, bu ücrete MMS'in alışverişi sırasında kullanılan GPRS miktarı da eklenerek ücretlendirilir. Yurt dışındayken MMS alındığında ise MMS'in alımı sırasında kullanılan GPRS miktarına göre ücretlendirme yapılmaktadır.
  • Dünya Varmış Tarifesi kapsamında tüm müşterilerimizin yurt dışında iken Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'nden alacakları çağrılar, ücretsiz olacaktır. Faturalı mobil hat sahibi tüm müşterilerimiz için yurt dışında iken tüm ülkelerden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni aramak, çağrı başına 45 Kr olarak ücretlendirilecektir.
  • Yurt dışındayken kampanya, ürün ve servislere atılan SMS'ler yurtiçinde ücretsiz ise SMS başına 1 TL ile, ücretli ise SMS başına 1 TL'ye yurt içi ücreti eklenerek ücretlendirilir.
  • Yukarıda bilgisi verilen ücretler bulunulan ülkedeki düzenlemelere ve/veya GSMA standartlarına göre uygulanan ücretlendirme kurguları için de geçerli olup, bazı ülkelerde, uygulanan çağrı kurulma ücretleri de faturanıza yansıtılacaktır.
  • Yurt dışında alınan SMS'ler ücretlendirilmez.
  • Çağrı yapma ve çağrı alma ücretlendirme periyodu 60 saniyedir, GPRS ise 10KB üzerinden ücretlendirilmektedir.
  • Fiyatlara tüm vergiler dahildir.
Türk Telekom Prime Yurt Dışı Tarifesinin Geçerli Olduğu Ülkeler ve Tarifeler
1.Bölge Ülkeleri: ABD Almanya Arnavutluk Avusturya Beyaz Rusya Belçika Bosna Hersek Bulgaristan Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Fransa Hırvatistan Hollanda İngiltere İrlanda İspanya İsveç İsviçre İtalya İzlanda Karadağ KKTC Letonya Litvanya Lüksemburg Macaristan Makedonya malta Moldova Norveç Polonya Portekiz Romanya Rusya San Marino Sırbistan Slovakya Slovenya Suudi Arabistan Ukrayna Yunanistan
2.Bölge Ülkeleri: Afganistan Andorra Angola Anguilla Antigua Antigua ve Barbuda Arjantin Aruba Avusturalya Azerbaycan Bahreyn Bangladeş Barbados Belize (İngiliz Honduras'ı) Benin Bermuda Birleşik Arap Emirliği Bolivya Botsvana Brezilya Bruney Burkina Faso Cayman Adaları Cebelitarık Cezayir Cibuti Çad Çin Dominik Cumhuriyeti Dominika Ekvator Ekvatoral Gine El Salvador Endonezya Ermenistan Etiyopya Faroe Adaları Fas Fiji Fildişi Sahilleri Filipinler Filistin Fransız Guyanası Fransız Polinezyası Gabon Gambiya Gana Grenada Grönland Guadelupe Guam Guatemala Guernsey Guyana Güney Afrika Güney Kore Gürcistan Haiti Hindistan Hollanda Antilleri Hollanda Antilleri (St. Eustatius) Hollanda Antilleri (Curacao) Hollanda Antilleri (Saba) HondurasHong Kong Irak İran İsrail Jamaika Japonya Jersey Kamboçya Kamerun Kanada Katar Kazakistan Kenya Kırgızistan Kiş Adaları (İran) Kolombiya Kongo Kongo Demokratik Cumhuriyeti Kosova Kuveyt Küba Laos Liberya Libya Lihtenştayn Lübnan Makao Madagaskar Malawi Maldivler Malezya Mali Man Adası Martinik Meksika Mısır Moğolistan Monako Monserat Moritanya Morityus Namibya Nepal Nijer Nijerya Nikaragua Orta Afrika Cumhuriyeti Özbekistan Pakistan Panama Papua Yeni Gine Paraguay Peru Porto Riko Samoa Senegal Seyşeller Sierra Leone Singapur Sri Lanka St. Kitts ve Nevis St. Lucia St. Vincent Sudan Surinam Suriye Şili Tacikistan Tahiti (Fransız Polinezyası) Tanzanya Tanzanya (Zanzibar) Tayland Tayvan Togo Trinidad ve Tobago Tunus Turks ve Caicos Adaları Türkmenistan Uganda Umman Uruguay Ürdün Venezuela Vietnam Virgin Adaları (ABD) Virgin Adaları (İngiltere) Yemen Yeni Zelanda Yeşil Burun Adaları ve Zambiya

1.bölge ülkeleri arasında yer alan Andorra, Lihtenştayn, Monako ülkeleri 23.06.2017 tarihi itibarıyla, 2.bölge ülkelerinde yer almaktadır.

Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda paketten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve pakete belirtilen tarih itibarıyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.

​​