SeçBeğenAl Kamu Tarifesi

SeçBeğenAl Kamu Tarifesi

Siz de Kendi Tarifenizi Kendiniz Yaratın!
​​

Tarife Bilgisi

TT Mobil'den Kamu'da bir ilk! Şimdi tüm Kamu çalışanları ve yakınları SeçBeğenAl Kamu Tarifesi ile istedikleri paketleri seçiyor, kendi tarifelerini kendileri yaratıyor! Siz de hemen SeçBeğenAl Kamu tarifesine geçin, size özel tarifenizin keyfini sürün.

100​TL/Ay

Her Paket
9 TL
SEC yazıp 5555'e gönderin.
​​​​​​​​
SeçBeğenAl Kamu Tarifesi Ücret Bilgisi
Tarife aylık ücreti100 TL 
Tarife kapsamındaki her yöne aramalar  Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarife kapsamında SMS gönderimlerizGüncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarife kapsamında MMS gönderilmerinizGüncel aşım ücretleri için tıklayınız.

Ek Paketler Detayları

Ek Paketler Ücret Bilgisi
Paket İsmi  Paket Aylık Ücreti  Paket İçeriği  
Modüler Kamuiçi Sınırsız Paket 9 TL TT Mobil Kamu hatlarıyla sınırsız konuşma 
Modüler TT Mobil içi 1000dk Paketi 9 TL TT Mobil yönüne 1000 dakika konuşma 
Modüler Heryöne 300dk Paketi 9 TL Her yöne 300 dakika konuşma 
Modüler Heryöne 1000SMS Paketi 9 TL Her yöne 1000 SMS 
Modüler 1GB İnternet Paketi 9 TL 1 GB cepten internet 
Modüler Heryöne 300dk 2.Paket 9 TL Her yöne 300 dakika konuşma 

Tarife ve varsa farklı kampanya/paket kapsamındaki dakika ve SMS kullanım hakları sona erdikten sonraki kullanımların standart ücretlendirmesi 2 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla güncellenmiştir. Güncel ücretler için tıklayınız. 1 Ocak 2019 - 2 Temmuz 2019 tarihleri arasında taahhüt vermiş ve taahhütleri devam eden müşterilerimiz ücret değişikliğinden etkilenmeyecektir. Cepten internet paketi kapsamındaki internet kullanım hakkı tükendikten sonraki yurt içi kullanımlar 0,00492 Kr/KB üzerinden ücretlendirilir.

12 Kasım 2020 itibarıyla Seç Beğen Al Kamu Tarifesi'nin aylık ücret 21TL olarak güncellenecektir

Yurt içinde TT Mobil hatlarınızdan yaptığınız 500 TT Mobil Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, TT Mobil Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde TT Mobil hatlarından yapılan 500 TT Mobil Müşteri Hizmetleri aramaları,ilk 25 sn ücretsiz ve 1. dakikada sonlandırılması halinde 46,25 Kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına Faturasız müşterilerimiz için 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

TT Mobil, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

​​
 • 13 Nisan 2023 tarihinde Seç Beğen Al Kamu tarifesinin aylık ücretinde revizyon yapılacaktır. 13 Nisan 2023 itibarıyla; tarifenin aylık ücreti 100 TL olarak güncellenecektir. Tarife taahhüdü devam eden müşterilerimizin aylık ücretlerinde değişiklik yapılmayacak olup; ilgili müşterilerin aylık ücretleri, taahhüt bitiminden sonra güncellenecektir. Belirtilen tüm ücretlere KDV, ÖIV dahildir.
 • 12 Kasım 2020 itibarıyla Seç Beğen Al Kamu Tarifesi'nin aylık ücret 21TL olarak güncellenecektir
 • Tarifeden, özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler.
 • Tarife yeni aktivasyona, Numara Taşıma ile gelişe ve mevcut tarifelerden geçişe açıktır.
 • Tarifeye geçiş işlemleri TT Mobil Bayileri, TT Mobil Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla yapılabilir.
 • Faturalı hattan faturasız hatta geçiş, diğer operatöre numara taşıma, hat iptali yapılması durumunda çıkan son faturaya aylık tarife ücretinin tamamı yansıtılacaktır. Yeni aktivasyon, faturasız hattan faturalı hatta geçiş sonrası çıkan ilk faturaya ise 15 günden fazla kullanım yapılmış ise aylık tarife ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapılmış ise kullanılan gün ile orantılı aylık tarife ücreti yansıtılacaktır.
 • Diğer TT Mobil Kamu tarifelerini kullanmakta olan müşteriler SeçBeğenAl Kamu Tarifesi'ndeki müşterileri kendi tarifelerinin grup içi fiyatından arayabilirler.

Ek paketlere dair bilgiler:

Tarife kapsamında müşterilere aşağıdaki ek paketler ve ilgili kullanım hakları sunulmaktadır:

 • Modüler Kamuiçi Sınırsız Paket ile yurt içi TT Mobil Kamu hatlarına doğru limitsiz görüşme süresi .
 • Modüler TT Mobil içi 1000dk Paketi ile yurt içi TT Mobil hatlarına doğru 1000 dakika görüşme süresi.
 • Modüler Heryöne 300dk Paketi ile yurt içi her yöne 300 dakika görüşme süresi.
 • Modüler Heryöne 1000SMS Paketi ile yurt içi her yöne 1000 adet SMS gönderim hakkı.
 • Modüler 1GB İnternet Paketi ile yurt içi kullanımlarda geçerli 1 GB cepten internet kullanım hakkı.
 • Modüler Heryöne 300dk 2.Paket ile yurt içi her yöne 300 dakika görüşme süresi.
 • Ek paketlere kayıt olmak için sırasıyla KAMUICI, TT MobilICI, HERYONE, SMS, INTERNET ve HERYONE2 ; paketlerin iptali için sırasıyla IPTAL KAMUICI; IPTAL TT MobilICI , IPTAL HERYONE , IPTAL SMS , IPTAL INTERNET ve IPTAL HERYONE2yazılıp 5052 'ye ücretsiz SMS gönderilebilir.
 • Ek paketlere kayıt ve iptal işlemleri TT Mobil Bayileri ve Müşteri Hizmetleri üzerinden de yapılabilir.
 • Ek paketlerin ücretleri, paketlerden yararlanılan gün sayısıyla orantılı olarak yansıtılmaktadır.
 • İnternet, Ses ve SMS kullanım haklarının her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir. Otomatik bilgilendirme SMS’lerini almak istemezseniz “IPTAL KMSH” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.İptal ettiğiniz bilgilendirme SMS’lerini tekrardan almak isterseniz “KMSH” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz. Belirtilen değişiklikleri online işlemler merkezi ve müşteri hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Her bir ek paket, 1 fatura dönemi içerisinde yalnızca 1 kez alınabilir. Paketler iptal edilmedikleri sürece her fatura dönemi sonunda otomatik olarak yenilenir. Taahhüt süresi sonunda paketler iptal olacaktır.
 • Ek paketler kapsamındaki yurt içi heryöne ve TT Mobil yönüne sunulan görüşme süreleri görüntülü aramalarda da kullanılabilecektir. TT Mobil Kamu Tarifeleri yönüne sınırsız görüşme süresi görüntülü aramaları kapsamamaktadır.
 • Ek paket kapsamında sunulan internet kullanım hakkı yurt içinde Internet APN ve WAP APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır.
 • Belirtilen ek paketler sadece SeçBeğenAl Kamu Tarifesi ile birlikte kullanılabilir.
 • Ek paketler kapsamında sunulup kullanılmayan görüşme süresi, SMS'ler ve cepten internet kullanım hakkı her fatura döneminin sonunda silinecektir. Müşteriler, başka bir faturalı veya faturasız tarifeye geçiş yaptıkları takdirde, bu kullanım haklarının kalan kısımlarını kullanamayacaklardır.
 • Ek paketler kapsamında sunulan kullanım haklarının 3. şahıslara transferi mümkün değildir.
 • Modüler Heryöne 300dk Paketi ve Modüler Heryöne 300dk 2.Paket'in 1 fatura dönemi içerisinde aynı anda kullanılması durumunda öncelikli olarak Modüler Heryöne 300dk Paketi kapsamındaki görüşme süresi, bu sürenin tüketilmesini takiben Modüler Heryöne 300dk 2.Paket kapsamındaki görüşme süresi kullanılır.
 • Fatura döneminizde ek paketler dahilinde kalan konuşma sürenizi SES yazıp, kalan SMSadedinizi SMS yazıp, kalan cepten internet hakkınızı ise INTERNET yazıp 5555 'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servis Ses ve Sms kullanımları için 6saat, internet kullanımları için 12 saat öncesinin bilgilerini içerir.
 • Sesli Yanıt Sistemimiz 9333 'ü ÜCRETSİZ arayarak faturanızı ödeyebilir,bir önceki dönem faturanıza ait detaylarınızı ve kalan kullanım bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.

Öncelikle SeçBeğenAl Kamu Tarifesine geçiş yapın:

Tarifeni Yarat Bilgisi
Hangi tarifeyi kullanmaktayım? Tarifeye nasıl geçerim?  
TT Mobil Kamu tarifeliyseniz  SEC yazın 5555'e SMS gönderin  
TT Mobil Kamu tarifeli değilseniz veya yeni kayıt oluyorsanız TT Mobil Bayileri veya 500 Müşteri Hizmetlerine başvurun

Ardından istediğiniz paketleri seçerek kendinize özel tarifenizi yaratın:

Ek Paketler Ücret Bilgisi
Paket seçenekleri nedir?   Pakete nasıl kayıt olurum?   
Kamu içi Sınırsız Konuşma Paketi KAMUICI yazıp 5052'ye SM Sgönderin 
TT Mobil içi 1000 Dakika Paketi TT MOBİLICI yazıp 5052'ye SMS gönderin 
Her yöne 300 Dakika Paketi HERYONE yazıp 5052'ye SMS gönderin 
Her yöne 1000 SMS Paketi SMS yazıp 5052'ye SMS gönderin 
1 GB Cepten İnternet Paketi INTERNET yazıp 5052'ye SMS gönderin 

Kimler yararlanabilir?

Tarife yeni aktivasyona, Numara Taşıma ile gelişe ve mevcut tarifelerden geçişe açıktır. Tarifeden, özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler.

Tarifeye nasıl kayıt olabilirim?

Halen TT Mobil Kamu tarifelerimizden* birini kullanıp bu tarifeye geçmek isteyen müşterilerimiz, "SEC" yazıp "5555"e ücretsiz SMS atarak geçiş işlemlerini gerçekleştirebilirler. Daha önce TT Mobil Kamu tarifelerimizden birini kullanmış, hali hazırda TT Mobil bireysel faturalı tarifelerimizde olan ve bu tarifeye geçmek isteyen müşterilerimiz 500 TT Mobil Müşteri Hizmetlerini arayarak geçiş işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Tarifeye, yeni aktivasyon, Numara Taşıma ile geliş, faturasız tarifelerden veya TT Mobil bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile kayıt olacak tüm Kamu çalışanları ve emeklileri, TT Mobil bayilerine aşağıda belirtilen kamu çalışanı veya emeklisi olduklarına dair belgelerden birini getirerek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kamu çalışanı olmayanlar, TT Mobil Kamulu bir yakınları tarafından referans gösterilerek bu tarifeden yararlanabilirler. Bir TT Mobil Kamu hattından en fazla 3 referans gösterilebilir.  

Abonelik için gerekli belgeler

1 adet nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi Kamu çalışanları ile özel sağlık ve eğitim kurumlarında çalışanlardan; kurum kimliği veya onama formu Kamu emeklilerinden; emekli tanıtım kartı veya henüz kartı yoksa son çalıştığı kurumdan emekli olduğuna dair belge Noterlerden; noterde çalıştığını gösterir belge Muhtarlardan; muhtar kimlik kartı Baroya kayıtlı avukatlardan; avukat kimlik belgesi Polis Akademisi ve TSK Öğrencilerinden; Polis Akademisi/TSK öğrenci kimlik kartı veya öğrenci belgesi Türk Eczacıları Birliği üyelerinden; Türk Eczacıları Birliği üye kartı Gazilerden; gazi serbest dolaşım kartı veya emekli sandığı tanıtım kartı Şehit yakınlarından; şehit yakınlığı belgesi veya emekli sandığı tanıtım kartı Sarı Basın Kartlı çalışanlardan; Sarı Basın Kartı Numarasını taşıyanlardan; Kamu kurum kimliği veya ilgili numaranın diğer operatör kamu tarifelerinden birinde olduğunu gösteren son iki aya ait fatura Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait  sınav sonuç belgesi (sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak) Bayide okunup imzalanabilen abonelik sözleşmesi

*TT Mobil Kamu tarifelerimizden, Sınırsız Kamu, Süper Kamu ve Süper Kamu Küçük Paket tarifeleri kamu çalışanı veya emeklisi olmayan bireysel müşterilerimizin de kullanımına açıktır. Bu tarifeleri kullanan bireysel müşterilerimizin SeçBeğenAl Kamu Tarifesine geçmek için kamu kimliği ibraz etmeleri gerekmektedir.

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Tarife kapsamında kalan kullanımlar için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi yeterlidir. Bu servis, 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Kalan kullanım sorgulama tabında yer alan aşağıdaki bilgiyi de çıkartabiliriz bu durumda.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepte internet hakkı için INTERNET yazıp 5555’e SMS gönderebilir veya Mobile Online İşlemler’i ziyaret edebilirsiniz.. Bu servis 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
​​​​