Merhaba Tarifesi

Merhaba Tarifesi

Türk Telekom Ailesi’ne Hoş geldiniz! Merhaba Tarifesi ile tarife içi sınırsız konuşma ve yurtdışı avantajlı görüşme fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Tarife Bilgisi

Merhaba Tarifesi ile 30 gün içinde tek seferde 30 TL ve üzeri yüklemelerde 30 gün boyunca kullanabilecek ve yurt içinde geçerli olacak yurtdışı avantajlı görüşme fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

30 TL ve üzeri yüklemelerde 30 gün boyunca yurt içi her yöne aramanın dakikası 0,20 TL/dk, yurt içi SMS adedi ise 0,20 TL/SMS olarak ücretlendirilecektir.

20Kr/dk
Her Yöne
DK'sı 20 Kr
Tek Seferde 30 TL ve üzeri yüklemelerde
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​
Merhaba Tarifesi Ücretlendirme Bilgisi
Yurtiçi her yöne 20 kuruş / dakika*
SMS 20 Kr / SMS*
MMS 1,25 TL / MMS

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

*Aylık tek seferde 30 TL ve üzeri yüklemelerde geçerlidir.

​​
 • Merhaba Tarifesine yeni hat tesisi, numara taşıma, ile Şirketimizce sunulan faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla kayıt olunabilecektir.
 • 30 gün içinde tek seferde 30 TL ve üzeri yükleme yapan müşteriler için 30 gün boyunca yurt içi her yöne aramanın dakikası 0,20 TL/dk, yurt içi SMS adedi ise 0,20 TL/SMS olarak ücretlendirilecektir. 30 TL altında yükleme yapılması ya da hiç yükleme yapılmaması halinde yurt içi her yöne aramanın dakikası 0,45 TL/dk, yurt içi SMS adedi ise 0,45 TL/SMS olarak ücretlendirilecektir.
 • 30 gün içinde tek seferde 30 TL ve üzeri yükleme yapan müşterilerin Türkiye Cumhuriyet'i yönünden Suudi Arabistan, İran, Suriye, Mısır, Lübnan, Ürdün, Kuveyt, Almanya ve Yunanistan yönlerine yaptığı aramanın dakikası tarife kapsamında 0,60 TL/dk olarak, SMS adedi ise 0,60 TL/SMS olarak ücretlendirilecektir. Bahsedilen arama ücreti görüntülü aramalarda geçerli değildir, bu ücret sadece yurtdışı arama ses çağrılarını kapsamaktadır. Belirtilen yönlerin haricinde farklı ülkelere yapılan aramalar ve SMS kullanımları Uluslararası Arama ve SMS Tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir.
 • 30 gün içinde seferde 30 TL ve üzeri yükleme yapılmaması durumunda Suudi Arabistan, İran, Suriye, Mısır, Lübnan, Ürdün, Kuveyt, Almanya ve Yunanistan yönlerini aramanın dakikası 2 TL/dk, belirtilen yönlere gönderilecek SMS adedi ise 2 TL/SMS olacak şekilde ücretlendirilecektir. Bahsedilen arama ücreti görüntülü aramalarda geçerli değildir, bu ücret sadece yurtdışı arama ses çağrılarını kapsamaktadır. Belirtilen yönlerin haricinde farklı ülkelere yapılan aramalar ve SMS kullanımları Uluslararası Arama ve SMS Tarifesinin ücretlendirilmesi ile ücretlendirilecektir.
 • Suudi Arabistan, İran, Suriye, Mısır, Lübnan, Ürdün, Kuveyt, Almanya ve Yunanistan yönlerine dakikası 0,60 TL/dk ve 2 TL/dk olan ücretlendirmeler hem mobil hem de sabit yönlere uluslararası aramaları kapsamaktadır. Tüm uluslararası uydu aramaları, yurtdışı özel numaralara yönelik yapılan çağrılar ve yurtdışında kullanım (roaming) bu fiyatlamaların kapsamı dışındadır. Uluslararası görüntülü konuşma, standart uluslararası görüntülü konuşma ücretiyle ücretlendirilecektir.
 • Tarifeye göçmen belgesi veya yabancı tanıtma belgesi veya pasaport ile kayıt olunabilecektir. 
 • Tarife kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • Merhaba Tarifesi'nde bulunan abonelerin hattına tanımlı data faydası ya da data paketi olmaması halinde yapacakları yurt içi cepten internet kullanımı ve hattına tanımlı data faydası ya da data paketi var ise ilgili faydanın/paketin tükenmesinin ardından yapılacak olan cepten internet kullanımları 100KB/2 kuruş olacak şekilde ücretlendirilecektir.
 • Tarifeye kayıt olan müşterilerimiz, yurtiçi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş sayılır. Herhangi bir ek işlem yapmadan yurtiçinde 4.5G servisi kullanıma açılacak, müşterinin cihaz ve SIM kartı 4.5G'ye uyumlu olduğu sürece 4.5G hizmetini kullanmaya başlayacaktır. Müşteri isterse servisi iptal edebilecektir.
 • Fiyatlara KDV-ÖİV dâhildir.
 • Faturasız Her Yöne Tarifesinin yurt dışı yönlerine arama ve SMS ücretlendirmesinde revize yapılarak Merhaba Tarifesi olarak güncellenmiştir. Faturasız Her Yöne tarifesinde olan abonelerimiz hiçbir işlem yapmalarına gerek kalmaksızın Merhaba tarifesine geçmiş olacaklardır.

Tarifedeki arama fiyatlarının ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. İnternet haklarının ücretlendirme periyodu 100 KB'dır. TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

 • Faturasız hat kullanıcıları, sizin için mobil hayatı daha da kolaylaştıran, her an, istediğiniz yerden TL yükleyebileceğiniz benzersiz sistem Türk Telekom'da!
 • Türk Telekom mobil telefonunuzdan internete, ATM'lerden Türk Telekom satış noktalarına kadar birçok kanal, hattınıza TL yüklemek için ücretsiz olarak hizmetinizde. Bu kanalları öğrenmek için tıklayınız.
 • Hattınıza kredi kartı ile TL yüklemek için tıklayınız.
 • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2016 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2015 yılında 17,95 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım Ücreti, 2016 yılı için 18,95 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu ücret, faturasız müşterilerimizden Ocak ayında 1,56 TL, sonraki aylarda ise her ay 1,58 TL olarak, faturalı müşterilerimizden her ay 1.58 TL olarak tahsil edilecektir.
 • 2016 yılı içinde numarasını taşıyarak Türk Telekom'a gelen faturasız müşterilerimizden 2016 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk ayında, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.
 • 2019 yılında 27,86 TL olarak belirlenen Telsiz Kullanım Ücreti ilk ay 1,64 TL, diğer aylar ise aylık 2,3836 TL olarak tahsil edilecektir.
 • Paket kapsamında sunulan dakika, SMS ve veri kullanım hakları sadece yurt içi kullanımda geçerlidir.
 • Söz konusu haklar, KKTC ve aksi belirtilmedikçe yurt dışı kullanımları kapsamamaktadır.
 • 444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.
 • Yurt içinde Türk Telekom mobil hatlarından yapılan 500 Müşteri Hizmetleri aramaları, faturasız müşterilerimiz için 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.
​ ​​​​​​​