BİMcell İdeal Paket

BİMcell İdeal Paket


Paket Bilgisi

BİMcell İdeal Paketi’nde 01.02.2022 tarihi itibariyle güncelleme yapılacak olup, ilgili paket anılan tarih itibariyle kapatılacaktır. Hâlihazırda paketten faydalanmakta olan mevcut müşteriler paket kapsamında sunulan faydalardan geçerlilik süresi sonuna kadar yararlanacaktır. ​

Bimcell İdeal Paketinin ücreti 18.03.2021 tarihi itibarıyla 23 TL olarak güncellenecektir.

BİMcell İdeal Paket 17 Ekim 2017 itibarıyla yeni paket alımına kapatılmıştır.

Bimcell İdeal Paketinin ücreti 22.12.2020 tarihi itibarıyla 21TL olarak güncellenmiştir.

21 TL / Ay
Her Yöne Konuşma
600 DK
Cepten İnternet
2 GB
Grup İçi Konuşma
SINIRSIZ
IDEAL yazıp 4551'e gönderin.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​
 • BİMcell İdeal Paketi’nden bireysel ve kurumsal tüm faturasız BİMcell müşterileri faydalanabilecek olup, paket ücreti KDV-ÖİV dâhil 21 TL'dir. BİMcell İdeal Paketi kapsamında 30 gün boyunca geçerli BİMcell'lilerle sınırsız konuşma, yurt içi her yöne 600 dakika ve yurt içi 2 GB cepten internet hakkı sunulacaktır.
 • BİMcell İdeal Paketi'nden faydalanabilmek için aboneler, IDEAL yazıp 4551’e SMS göndermek suretiyle, bimcell.com.tr'de yer alan Online İşlemler’deki ilgili menüden, BİMcell müşteri hizmetlerini arayarak veya *120# yi tuşlayarak talepte bulunabilecektir. İlgili paket aboneliğinin başlatılması akabinde abonelere SMS göndermek suretiyle bilgi verilecek olup, bu SMS sonrasında ilgili paket kapsamında sunulan faydalar kullanılabilecektir. Paket kaydının başarısız olması durumunda da abonelere SMS aracılığı ile bilgi verilecektir. 
 • Paket kapsamındaki grup içi sınırsız konuşma hakkı tüm BİMcell aramalarında kullanılabilecektir. Grup içi yapılacak görüntülü aramalar grup içi kullanım süresinden düşülecektir.
 • Paket kapsamındaki 600 dakika, yurt içi her yöne geçerlidir.  Sunulan her yöne dakikalar, yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler, 444'lü aramalar, 1xy yapısındaki özel servis numaraları, görüntülü görüşmeleri ve TT Mobil ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Paket kapsamında sunulan her yöne dakikalar; yarışma servisleri, sohbet hatları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve 1xy yapısındaki özel servis numaraları hariç diğer özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır.
 • Paket kapsamında sunulan ücretsiz data hakları internet apn üzerinden yaratılan yurt içi cepten data için geçerlidir. Söz konusu ücretsiz faydalar KKTC ve yurt dışı kullanımları kapsamamaktadır.  Şirketimiz, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin paket kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Paket kapsamındaki faydaların geçerlilik süresi 30 gün olup, kullanılmayan faydalar geçerlilik süresi sonunda silinecektir. Paket geçerlilik süresi olan 30 günün sonunda, paket yenilenme özelliği iptal edilmemiş ise ve hatta yeterli bakiye bulunuyor ise paket otomatik olarak yenilenecektir. Paket içerisindeki kullanım hakları 30 günden önce biterse paket yenilenmez. Paketin bir internet oturumu sırasında bitmesi durumunda oturum sonuna kadar olan kullanım KB başına 0,005KR ile ücretlendirilecektir. İlgili paketten aynı ay içerisinden sadece bir kez faydalanılabilecektir. Abone paketini 30 günden önce yenilemek isterse paketi iptal edip sonrasında ay içerisinde tekrar alarak yenileyebilir. Hattına BİMcell İdeal Paketi’nde tanımlı aboneler diğer BİMcell paketlerinden de yararlanabileceklerdir. İnternet paketi aşım ücreti 0,000049KR/KB iken 28 Ocak 2020 itibarıyla 0,005 KR/KB olarak güncellenmiştir.
 • Paket yenileme sırasında hattaki bakiyenin yetersiz olması durumunda 29 gün boyunca bakiye sorgusu yapılacak ve bu süreçte paket iptal başvurusunda bulunulmadığı müddetçe hattaki bakiyenin yeterli miktara ulaşması halinde paket tutarı bakiyeden düşülerek yenilemesi gerçekleştirilecektir. 29 gün boyunca bakiyesi paket ücretinin altında olan müşterilerin paketleri 29 günün sonunda iptal olacak, tekrar yenilenmeyecektir. Pakete kayıt esnasında da aynı süreç geçerli olur. Müşterinin yeterli bakiyesi olmadığı takdirde paketi satın alamadığı bilgisi müşteriye verilir.
 • Paketin yenilenmesini iptal etmek isteyen müşteriler SMS göndererek, Online İşlemler Merkezi veya müşteri hizmetleri aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebilecektir. Paketin geçerlilik süresi olan 30 günlük süre dolmadan anılan paketin yenilenme özelliğinin iptal edilmesi halinde paket dahilinde kalan bir fayda bulunuyor ise bu faydalar geçerlilik süresi sonuna dek kullanmaya devam edilebilecek; paket bir kez daha otomatik olarak yenilenmeyecektir.
 • Geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan haklar bir sonraki aya devretmez, silinir. Ses için ücretlendirme periyodu 6 saniye, data için ücretlendirme periyodu 1 KB olacaktır. Paket kapsamında sunulan faydaların tükenmesinin ardından ilgili hatta tanımlı farklı bir paket yada fayda olmaması halinde mevcut tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir. Paket kaydının ardından hat iptali yapan, hattının iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan, belirtilen tarifelerden farklı bir tarifeye geçiş yapan, müşterilerimiz paketten faydalanmaya devam edemeyecektir.
 • Paket kapsamında sunulan haklar başka bir hatta transfer edilemeyecek veya 3. kişilere devredilmeyecektir.
 • Şirketimiz paket fiyatında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

BİMcell İdeal Paket'inden kalan haklarınızı öğrenmek için KALAN IDEAL yazıp 4551'e gönderebilirsiniz.

Paket iptali için IPTAL IDEAL yazıp 4551'e göndermeniz yeterlidir.

​​​