Dünya Varmış Tarifesi

Dünya Varmış Tarifesi

Dünya Varmış Tarifesi

Paketsiz yurt dışı kullanımlarınızda yurt içindeki tarifenizden bağımsız olarak Dünya Varmış Tarifesi ile ücretlendirilirsiniz.

5,99TL'den Başlayan Fiyatlarla

Hattınızı yurt dışında kullanırken hattınıza tanımlı herhangi bir yurt dışı paketi veya kampanyası yok ise paketsiz kullanımlarınız yurt içindeki tarifenizden bağımsız olarak Dünya Varmış Tarifesi ile ücretlendirilirsiniz.​

21 Kasım 2023 tarihi itibarıyla faturalı hat sahibi müşterilerimiz için Dünya Varmış Tarifesi ücretlerinde güncelleme yapılacak olup KKTC ülkesi, Avrupa, Rusya ve Amerika bölgesinin kapsamından çıkarılacak, KKTC isimli ayrı bir bölge olarak mevcut ücretleri ile ücretlendirilmeye devam edecektir. Avrupa, Rusya ve Amerika bölgesi için çağrı yapma ücreti 10 TL/dk, GPRS MB ücreti 14,50 TL/MB; Pasifik Bölgesi Ülkeleri ve Diğer Ülkeler bölgeleri için çağrı yapma ücreti 15 TL/dk, GPRS MB ücreti 19 TL/MB; KKTC haricinde tüm bölgeler için çağrı alma ücreti 10 TL/dk; KKTC haricinde tüm bölgeler için SMS gönderme ücreti 4,50 TL/dk olarak güncellenmiştir..

10 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla yeni KDV düzenlemesi sebebiyle Bireysel ve Kurumsal faturalı müşterilerimiz için Avrupa, Rusya ve Amerika bölgesi için çağrı yapma ücreti 5,99 TL/dk, GPRS MB ücreti 8,63 TL/MB; Pasifik Bölgesi Ülkeleri ve Diğer Ülkeler bölgeleri için çağrı yapma ücreti 9,04 TL/dk, GPRS MB ücreti 11,68 TL/MB; Uydu Operatörleri bölgesi için çağrı yapma ücreti 18,65 TL/dk, GPRS MB ücreti 25,90 TL/MB tüm bölgeler için çağrı alma ücreti 5,99 TL/dk; tüm bölgeler için SMS gönderme ücreti 2,54 TL/dk üzerinden ücretlendirilir.

13 Nisan 2023 tarihi itibarıyla Bireysel ve Kurumsal faturalı müşterilerimiz için Avrupa, Rusya ve Amerika bölgesi için çağrı yapma ücreti 5,90 TL/dk, GPRS MB ücreti 8,50 TL/MB; Pasifik Bölgesi Ülkeleri ve Diğer Ülkeler bölgeleri için çağrı yapma ücreti 8,90 TL/dk, GPRS MB ücreti 11,50 TL/MB; tüm bölgeler için çağrı alma ücreti 5,90 TL/dk; tüm bölgeler için SMS gönderme ücreti 2,50 TL/dk üzerinden ücretlendirilir.

Faturalı Mobil Hatlar Ücretlendirme Bilgisi
BÖLGE Çağrı Yapma
TL/DK
SMS
TL/Adet
Çağrı Alma
TL/Dk
GPRS
TL / MB
Avrupa, Amerika, Rusya10
4,50
10
14,50
Pasifik Bölgesi15
4,50
10
19
Diğer15
4,50
10
19
Uydu Operatörleri18,654,50
10
25,90
KKTC5,992,54
5,99
8,63

Görüntülü görüşme ücretleri sesli görüşme ücretleri ile aynıdır.

Yurt dışındayken, yurt içindeki müşterilerimiz ile diğer işletmeci abonelerine ve yurt dışındaki başka müşterilerimize MMS gönderimi yapıldığında vergiler dahil MMS başına 1,03 TL ve MMS'in alışverişi sırasında kullanılan GPRS miktarına göre ücretlendirilir. Başka ülke operatörlerinin müşterilerine gönderilen MMS'ler ise vergiler dahil MMS başına 1,54 TL ile ücretlendirilmekte olup, bu ücrete MMS'in alışverişi sırasında kullanılan GPRS miktarı da eklenerek ücretlendirilir. Yurt dışındayken MMS alındığında ise MMS'in alımı sırasında kullanılan GPRS miktarına göre ücretlendirme yapılmaktadır.

Yurt dışındayken kampanya, ürün ve servislere atılan SMS'ler yurt içinde ücretsiz ise SMS başına 4,50 TL ile, ücretli ise SMS başına 4,50 TL'ye yurt içi ücreti eklenerek ücretlendirilir.

Dünya Varmış Tarifesi kapsamında tüm müşterilerimizin yurt dışında iken Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'nden alacakları çağrılar, ücretsiz olacaktır. Faturalı mobil hat sahibi tüm müşterilerimiz için yurt dışında iken tüm ülkelerden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni aramak, çağrı başına 47 Kr olarak ücretlendirilecektir.

Yukarıda bilgisi verilen ücretler bulunulan ülkedeki düzenlemelere ve/veya GSMA standartlarına göre uygulanan ücretlendirme kurguları için de geçerli olup, bazı ülkelerde, uygulanan çağrı kurulma ücretleri de faturanıza yansıtılacaktır.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Yurt dışında alınan SMS'ler ücretlendirilmez.

Çağrı yapma ve çağrı alma ücretlendirme periyodu 60 saniyedir, GPRS ise 10KB üzerinden ücretlendirilmektedir.

Avrupa, Rusya ve Amerika:
Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Karadağ, KKTC, Kosova, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan

Pasifik Bölgesi:
Angola, Bangladeş, Benin, Botsvana, Bruney, Burkina Faso, Cezayir, Cibuti, Komorlar, Çad, Ekvator, Gine, Etiyopya, Fas, Fiji, Fildişi Sahili, Filipinler, Fransız Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Guam, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, Kamboçya, Kamerun, Kenya, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Laos, Liberya, Libya, Madagaskar, Malavi, Maldivler, Mali, Moğolistan, Moritanya, Mozambik, Namibya, Nijer, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Senegal, Seyşeller, Sierra Leone, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Togo, Tunus, Uganda, Vietnam, Zambiya, Zimbabve

Diğer Ülkeler:
Afganistan, Amerikan Virjin Adalar, Andorra, Anguilla, Antigua, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Aruba, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Barbados, Belarus (Beyaz Rusya), Belize, Bermuda, Birleşik Arap Emirlikleri, Bolivya, Brezilya, Kayman Adaları, Cebelitarık, Çin, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Faroe Adaları, Filistin, Fransız Guyanası, Grenada, Grönland, Guadalup, Guatemala, Guernsey, Guyana, Gürcistan, Haiti, Hollanda Antilleri, Honduras, Hong Kong, Irak, İngiliz Virjin Adaları, İran, İsrail, Jamaika, Japonya, Jersey, Kanada, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kiş Adaları (İran), Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Küba, Lihtenştayn, Lübnan, Makao, Malezya, Man Adası, Martinik, Meksika, Mısır, Monako, Montserrat, Morityus, Myanmar, Nepal, Nikaragua, Özbekistan, Pakistan, Panama, Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Porto Riko, Salvador, Samoa, Sierra Leone, Singapur, St. Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Vincent, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tahiti (Fransız Polinezyası), Tayland, Tayvan, Trinidad ve Tobago, Turks-Caicos Adaları, Türkmenistan, Umman, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Yemen, Yeni Zelanda, Yeşil Burun Adaları

KKTC
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

UYDU OPERATÖRLERİ
ManX Maritime, Siminn/OceanCell, Costa Cruise (Telecom Italia), Vodafone Malta Maritime Service, URS Ukraine Maritime Service, Thuraya Marine, Seanet Maritime​


İlginizi Çekebilir

Aşmayan Tarifelere Özel

Aşmayan Yurt Dışı Haftalık Paketi

500 MB

İnternet

99,90TL

Haftalık

Aşmayan Tarifelere Özel

Aşmayan Yurt Dışı Haftalık Paketi

1 GB

İnternet

164,90TL

Aylık