Ailece Prime Düşün 50GB

Grup İçi Sınırsız Konuşma

Ailece Prime Düşün Tarifesi

50 GB

İnternet

5000 DK
1000 SMS
12 Ay Taahhütlü
#Bu Tarife Türk Telekom Prime Avantajlarını İçerir

Ailece Prime Düşün 50GB

​​​​​​​​Siz de Ailece Prime Düşün Tarifelerine gelin, ailenizin her üyesinin ihtiyaçlarını tek faturada birleştirin.

​​Ailece Prime Düşün 50GB Tarifesi ile 4 kişiye kadar ortak paylaşım yapabileceğiniz 50 GB cepten internet, her yöne 5000 dakika, her yöne 1000 SMS, grup içi SINIRSIZ konuşma ve SINIRSIZ Whatsapp mesajlaşma içermektedir.​

Ek Faydalar

Grup İçi Sınırsız Konuşma
Ortak İnternet, Dakika ve SMS Kullanımı
Sınırsız Whatsapp Mesajlaşma
e-dergi
Safe Family 12 Aylık Ücretsiz
Vitamin ve Raunt %35 İndirim
695TLAylık

12 ay taahhütlü ücrettir. Taahhüt vermek için SOZ yazıp 5555'e SMS gönderilmesi ve karşılığında gelecek mesaja cevap olarak ONAY yazılarak cevaplanması gerekmektedir..

Uyarı İkonu

Tarifenin aylık ücretine telsiz kullanım ücreti ile yeni hat tesisinde yansıtılan telsiz ruhsatname ücreti ve özel iletişim vergisi dahil değildir. İlgili ücretler her yıl güncellenmekte olup, aylık olarak taksitlendirilerek faturaya yansıtılmaktadır. Ücret bilgileri için tıklayınız

​​

 
Ailece Prime Düşün 50GB Tarifesi
Tarife İçeriği​
5000 DK
1000 SMS
50GB Cepten internet
Ek Faydalar*Grup İçi Sınırsız Konuşma
Grup İçi Ortak İnternet Kullanımı
Sınırsız Whatsapp Mesajlaşma
e-dergi
Tarife Taahhütlü Fiyat*695 ​TL
Her Yerde Avantaj ve Hoş Geldiniz
Kampanyalı Taahütlü Aylık Ücret
590​ ​TL
​Tarife Taahhütsüz Fiyat**1390 TL
Devlete Ödenecek TutarlarGüncel ücretler için tıklayınız.
İnternetiniz Bittiğinde Kullanım ÜcretlendirmesiGüncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Dakikalarınız Bittiğinde Kullanım ÜcretlendirmesiGüncel aşım ücretleri için tıklayınız.
SMS'leriniz Bittiğinde Kullanım ÜcretlendirmesiGüncel aşım ücretleri için tıklayınız.
MMS ÜcretiGüncel aşım ücretleri için tıklayınız.

*Belirtilen fiyatlar, tarifeye yeni hat tesisi, numara taşıma, Şirketimizce sunulan faturasız tarifelerden geçiş yoluyla gelerek 12 fatura dönemi boyunca Türk Telekom faturalı mobil tarifelerinde kalma sözü veren bireysel müşterilerimiz için geçerli olacak fiyatlardır. 12 fatura dönemi faturalıda kalma sözü vererek taahhütlü fiyatlardan faydalanmak isteyen müşterilerimiz, SOZ yazıp 5555'e SMS gönderebilirler.

Müşteri taahhüdü sadece Türk Telekom mobil Prime tarifelerine ait taahhütnamelerde yer alan tarife fiyat ve içeriklerini kapsamaktadır, Prime ayrıcalıkları taahhüt kapsamında değildir. TÜRK TELEKOM Prime ayrıcalıkları ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutacaktır.

Türk Telekom Prime tarifelerinde yer alan müşteriler Prime ayrıcalıklarından herhangi bir ek ücret ödemeden faydalanabilmektedir.

**12 fatura dönemi faturalıda kalma sözü vermeyen müşterilerimiz için geçerli olacak fiyatlardır.


Paylaşımı Başlatmak İçin Neler Yapmalı?


 • Faturayı ödeyecek aile sahibi veya grup lideri olarak Ailece Prime Düşün 50GB Tarifesi'ne dahil olunması gerekmektedir.
 • Tarifeye kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra kendiniz dışında 4 kişiye kadar paylaşım yapmak istediğiniz kişileri kişi başı 60 TL karşılığında ortak kullanıma dahil edebilirsiniz. Paylaşıma dahil edilen her kişi için 60 TL ücret faturayı ödeyecek tarife sahibinin faturasına tarife ücretine ek olarak her ay yansılıtılacaktır.
 • Aileniz de Türk Telekom cep hattı sahibi ise:

 • Paylaşıma dahil edeceğiniz kişiler de Türk Telekom cep hattı sahibi ise PRIME ORTAK 50 boşluk dahil etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını yazarak 2050'ye SMS gönderebilirsiniz.
 • Dahil etmek istediğiniz kişi ONAY PRIME ORTAK 50 yazıp SMSi cevapladığında tarifesi Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan yararlanmaya başlar.
 • Aileniz Türk Telekom’a Yeni mi Gelecek?

 • Paylaşıma dahil edeceğiniz kişinin aktivasyonu Türk Telekom Mağaza ya da Online İşlemler aracılığıyla Ailece Başlangıç Tarifesi olarak yapılır. Ailece Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız.
 • PRIME ORTAK 50 boşluk dahil etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını yazarak 2050'ye SMS gönderebilirsiniz.
 • Dahil etmek istediğiniz kişinin hattı aktifleştikten hemen sonra talebinize ONAY PRIME ORTAK 50 yazarak cevap verdiğinde tarifesi Ailece Prime Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan yararlanmaya başlayacaktır.
 • Paylaşımı Nasıl İptal Edebilirsiniz?

 • Paylaşımı SMS ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla iptal edilebilirsiniz.
 • Paylaşıma dahil edilen kişiyseniz IPTAL PRIME ORTAK 50 yazıp 2050'ye SMS göndermeniz gerekmektedir. Paylaşımınız iptal edildiğinde tarifeniz Ailece Başlangıç Tarifesi olarak değiştirilir. Ailece Başlangıç Tarifesinin detayları için tıklayınız.
 • Faturayı ödeyen aile sahibi veya grup lideriyseniz IPTAL PRIME 30 yazıp bir boşluk bırakarak iptal etmek istediğiniz kişinin numarasını 2050'ye göndermeniz gerekmektedir. Paylaşımdan çıkarılan kişinin tarifesi Ailece Başlangıç Tarifesi olarak değiştirilir. Ailece Başlangıç Tarifesinin detayları için tıklayınız.

  *Ailece Prime Düşün Tarifelerden herhangi birini kullanan bir kullanıcının farklı bir Ailece Prime Tarifeye geçmesi durumunda, önceki tarifesinde ortak paylaşımda olduğu kullanıcılar varsa eğer bu kullanıcılar ortak kullanımdan otomatik olarak çıkartılarak tarifeleri Ailece Başlangıç Tarifesi olarak değiştirilir. Bu kullanıcılar yeniden paylaşıma dahil edilmek isteniyorsa SMS yolu ile yeniden paylaşıma dahil edilmelidir. Paylaşıma dahil edilene kadar tarifeler Ailece Başlangıç tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir.


E-dergi de Sınırsız İnternet


 • Tarifeye yeni hat tesisi ve numara taşıma ile katılan aboneler için tarife kapsamında e-dergi uygulamasını kullanım ve uygulamada geçerli sınırsız internet hakkı bulunmaktadır.
 • Yerli-yabancı yüzlerce dergi ve gazeteyi okuyabileceğiniz dijital okuma platformunu hemen indirmek için tıklayınız.
 • Türk Telekom mobil numaranızla üye olup, e-dergi aylık aboneliğinizi başlatabilirsiniz. e-dergi mobil uygulaması yurt içi kullanımlarında geçerli limitsiz ve sınırsız Türk Telekom mobil internetiniz bulunduğu için kullanımlarınız tarife kotanızdan düşmemektedir.
 • Faturalıdan faturasıza geçen, işbirliği veya taraftar tarifelerine geçiş yapan, hattını iptal eden, iptaline sebebiyet veren ya da numarasını diğer operatöre taşıyan müşterilerin e-dergi aboneliği sona erecektir. İletilen nedenlerden ötürü aboneliğin sona ermesi durumunda uygulama otomatik olarak devam etmeyecektir. Uygulamadan faydalanabilmek için App Store ve Google Play Store mağazaları aracılığı ile uygulamayı satın almanız gerekmektedir.
 • Uygulamayla ilgili detaylar için tıklayınız.

Safe FamilyVitamin ve Raunt


 • Yeni Ailece Tarifelere ve Yeni Ortak Tarifelere gelen abonelere Vitamin ve Raunt Eğitim Kaynakları’nda seçili ürünlerd​e geçerli %50 indirim verilmektedir.
 • Vitamin Lgs Deneme Sınavı, Vitamin e-ders ve Raunt Deneme Sınavı Paketlerinde % 35 indirim sağlanacaktır.
 • 12 ay boyunca Vitamin Kampanyasından yararlanmak icin AILECE PRIME VITAMIN yazıp, Raunt Kampanyasından yararlanmak icin AILECE PRIME RAUNT yazıp 5555'e SMS gönderebilir, telefonunuza gelen kod ile www.vitaminegitim.com ve www.raunt.com sayfaları üzerinden kampanyalardandan faydalanabilirsiniz.
 • Servisler hakkında detaylı bilgi için www.vitaminegitim.com ve www.raunt.com sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

3 Ay YouTube Premium Üyelik Kampanyası


 • 3 Ay Ücretsiz YouTube Premium kampanyasından şu anda YouTube Music Premium veya YouTube Premium abonesi olmayan, daha önce YouTube Music Premium, YouTube Premium veya Google Play Müzik abonesi olmamış olan veya daha önce bir YouTube Music Premium, YouTube Premium veya Google Play Müzik promosyonuna katılmamış olan müşteriler yararlanabilir.3 Ay YouTube Premium Üyelik Kampanyası hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Prime'a Özel Dijital Servisler


 • Prime'a Özel Dijital Servisler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Hoş Geldiniz Kampanyası


 • Yeni hat tesisi yolu ile Ailece Prime Düşün Tarifelere gelen taahhütlü müşterilere Hoş Geldiniz Kampanyası kapsamında %15 indirim sunulmaktadır. Kampanyadan faydalanmak için yeni hat tesisi yolu ile Ailece Prime Düşün Tarifelere gelerek taahhüt veren müşterilerin tarifeye geliş tarihinden itibaren 31 gün içinde HOS GELDINIZ yazarak 5555’e SMS göndermeleri gerekmektedir.

Her Yerde Avantaj Kampanyası


 • Numara taşıma yolu ile Ailece Prime Düşün Tarifelere gelerek taahhüt veren evde internet abonesi müşterilere Her Yerde Avantaj Kampanyası kapsamında %15 indirim sunulmaktadır. Kampanyadan faydalanmak için numara taşıma yolu ile Ailece Prime Düşün Tarifelere gelerek taahhüt veren evde internet abonesi müşterilerin HER YERDE yazıp boşluk bırakarak TCKN’sini yazarak 5555’e SMS göndermeleri gerekmektedir.

Taahhüt Detayları


 • Tarifeden taahhütlü aylık ücret ile yararlanmak için Müşteri Hizmetleri veya SMS aracılığıyla taahhüt verilmesi gerekmektedir. SMS aracılığıyla taahhüt vermek için SOZ yazıp 5555'e göndererek gelen SMS'e ONAY yazıp cevap verilerek taahhüt işleminin tamamlanması gerekmektedir.
 • ​Taahhüt kapsamındaki aylık ücret indirimleri taahhüt verilen fatura dönemi itibariyle verilmeye başlanacak ve 12 fatura dönemi boyunca verilecektir. (fatura döneminden itibaren 12 fatura dönemi boyunca geçerli olacaktır.
 • 12 fatura dönemi boyunca faturalı tarifelerde kalacağına dair taahhüt verip, taahhüt süresi içerisinde hat iptali yapan, hattın iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan, devreden, Şirketimizce sunulan faturasız tarifelere geçiş yapan ve Şirketimizce sunulmakta olan diğer faturalı ve faturasız işbirliği tarifelerine geçiş yapan müşterilerin son faturasına 12 dönemlik taahhüdü baz alınacak şekilde taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olan tutar yansıtılacaktır.
 • 12 dönemlik taahhüdü içerisinde yukarıda belirtilen nedenlerden ötürü taahhüdün bozulması durumunda 12 dönem içerisinde yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olan tutar cayma bedeli olarak yansıtılacaktır.
 • Taahhütlü ücretler 12 fatura dönemi boyunca Türk Telekom faturalı mobil tarifelerinde kalma taahhüdü veren müşteriler için geçerli olacaktır.
 • 5555'e SMS göndererek taahhüt veren müşterilerimizin gönderdikleri taahhüt Onay SMS'leri için 2,08​​ TL SMS ücreti alınmaktadır.

Tarife Kapsamı


 • Ailece Prime Düşün Tarifelere yeni hat tesisi, numara taşıma ve Şirketimizce sunulan faturasız tarifelerden geçiş yoluyla Türk Telekom Mağazaları ve müşteri hizmetleri aracılığıyla kayıt olunabilir.
 • Ailece Prime Düşün Tarifeler aileler ve kendini aile gibi hisseden gruplar için ortak fayda kullanımı içerecek şekilde kurgulanmıştır. Ailece Prime Düşün Tarifelerinden birine kaydolan müşteriler tarifesindeki faydaları kendisi dışında en fazla 4 adet olmak koşulu ile kendi seçeceği aboneler ile paylaşabileceklerdir. Paylaşıma dahil edilecek kullanıcı Şirketimiz faturalı tarifelerinde bulunan bir abone ise paylaşıma dahil edildiğinde otomatik olarak Ailece Prime Ortak Tarife üzerinden faydalanacaktır. Paylaşıma dahil edilecek kullanıcı numara taşıma, yeni hat tesisi veya Şirketimiz sunulmakta olan faturasız tarifelerden geçiş yoluyla dahil olan bir abone ise öncelikle Ailece Başlangıç Tarifesine kayıt edilecek olup, paylaşımdan faydalanmaya başlaması akabinde otomatik olarak Ailece Prime Ortak Tarifeye geçişi yapılarak faydalanacaktır. Ailece Prime Düşün Tarifesindeki kullanıcının faturasına her fatura dönemi paylaşıma dahil edilen her kullanıcı için 60 TL katılım ücreti yansıtılacaktır.
 • Ailece Prime Düşün 50 GB tarifesi her yöne 5000 dakika ve her yöne 1000 SMS ile birlikte 50GB cepten internet, grup içi sınırsız dakika, grup içi ortak internet-dakika-SMS kullanımı ve sınırsız whatsapp mesajlaşma içermektedir.
 • Ailece Prime Düşün Tarifelerden herhangi birini kullanan bir kullanıcının farklı bir Ailece Prime Düşün Tarifeye geçmesi durumunda, önceki tarifesinde ortak paylaşımda olduğu kullanıcılar varsa eğer bu kullanıcılar ortak kullanımdan otomatik olarak çıkartılarak tarifeleri Ailece Başlangıç Tarifesi olarak değiştirilir. Bu kullanıcılar yeniden paylaşıma dahil edilmek isteniyorsa SMS yolu ile yeniden paylaşıma dahil edilmelidir.
 • Grup içi ortak olarak kullanılan ilgili faydaların tüketilmesi durumunda Ailece Prime Düşün Tarifelerindeki ve Ailece Prime Ortak Tarifelerdeki kullanıcılar için ayrı ayrı uygulanacak olan yurt içi güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
 • SMS güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
 • MMS güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
 • İnternet güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
 • Tarifenize ek paketler satın alarak, aşım ücretlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Ek paket seçenekleri için cep telefonunuzdan *120# tuşlayıp arama tuşuna basabilir veya Online İşlemler uygulamasından da ek paket seçeneklerine ulaşabilirsiniz.
 • Ailece Prime Düşün Tarifeler ve Ailece Prime Ortak Tarife kullacınıları isteye bağlı olarak kendi ek paketlerini alabilirler. Alınan ek paketler Ailece Prime Düşün Tarifeler ve Ailece Ortak Tarife kullanıcılarının kendi faturalarına yansıtılacaktır.
 • TT Mobil, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Tarifeler kapsamında sunulan veri kullanım hizmeti sadece internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır.
 • Tarifeler kapsamında sunulan her yöne dakikalar, yurt içi olmak şartıyla şebeke içi, ev, iş, diğer operatörler ve anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeciler yönlerini kapsamaktadır. Söz konusu dakikalar KKTC, yurt dışı, web ve wap kullanımları kapsamamakta; 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralar yönüne doğru yapılan aramaları kapsamaktadır.
 • Ailece Prime Düşün Tarifelere ve Ailece Prime Ortak Tarifeye kayıt olan müşterilere tarifede kaldıkları süre boyunca her fatura döneminde yurt dışındayken 60 dakika aranma hediye edilecektir.
 • Dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir.
 • 4 Haziran 2024 tarihi itibariyle Ailece Prime Düşün Tarifelere ve Ailece Prime Ortak Tarifelere kayıt olan müşterilerimiz, yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş sayılır. Herhangi bir ek işlem yapmadan yurt içinde 4.5G servisi kullanıma açılacak, müşterinin cihaz ve SIM kartı 4.5G'ye uyumlu olduğu sürece 4.5G hizmetini kullanmaya başlayacaktır. Müşteri isterse servisi iptal edebilecektir.
 • Tarifeler kapsamındaki ücretsiz SMS'ler yurt içi her yöne geçerli olup, yurt dışı ve KKTC kullanımlarını, web ve wap üzerinden yapılacak SMS gönderimlerini kapsamamaktadır. Ücretsiz SMS'ler 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılan gönderimleri kapsamaktadır.
 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.
 • Tarifeler kapsamında sunulan e-dergi uygulamasından ücretsiz yararlanma hakkı olan müşterilerin uygulamadan faydalanabilmesi için, uygulama mağazalarından* (*App Store ya da Google Play Store) uygulamayı indirerek, mobil numarası ve şifresiyle giriş yapması gerekmektedir.
 • Bahsedilen abonelerin faturalı hattan ön ödemeli hatta geçmesi, kapsamında ücretsiz e-dergi faydası sunulmayan farklı bir faturalı / ön ödemeli tarifeye geçmesi, hattını iptal etmesi, iptaline sebebiyet vermesi ya da numarasını diğer operatöre taşıması durumunda e-dergi aboneliği sona erecektir. İletilen nedenlerden ötürü ücretsiz aboneliğin sona ermesi durumunda uygulama otomatik olarak devam etmeyecektir. Abonelerin uygulamadan faydalanabilmesi için App Store ve Google Play Store mağazaları aracılığı ile uygulamayı satın alması gerekmektedir.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarifeler kapsamında sunulan dakika, SMS ve cepten internet hakları ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Tarifeler kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3. şahıslara transfer edilemez.
 • 04.06.2024 tarihi itibarıyla tarifelere kaydolacak müşterilerden son 90 gün içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan faturalı, faturasız bir tarifeden ya da Kontrollü S.E.Ç. Tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında bu tarifeye kaydolan müşteriler için bir kereye mahsus 31,08 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Yeni Ailece Tarifeler ve Yeni Ortak Tarife kullanıcıların vergileri kendi faturalarına yansıtılacak olup, yansıtılacak olan vergilerin detayları için tıklayınız.
 • KDV ve ÖİV dahildir.

Kalan Kullanım Hakkı


 • Tarife kapsamında kalan bilgilerine Türk Telekom Uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555 'e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakika, SMS ve internet için 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Güncel borç bilgisi GUNCEL yazıp 5555'e gönderilerek son 6 saat hariç faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir. Sorgulamalar ücretsizdir.
 • Internet ve Ses haklarının her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler dakika, SMS ve internet için 2 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Tarifeden kalan tüm haklar 9333’ü ücretsiz arayarak ya da*124#’yi ücrestiz tuşlayarak da öğrenilebilir.

444’lü Aramalar


 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
​​

Ailece Prime Düşün Tarifesi

Kampanya Kapsamındaki Paketler ('e kadar)

Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı

Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı

Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı

tech-icon
Kampanya Kapsamındaki Paketler ('e kad
Ailece Prime Düşün 30GB
Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı
Ücretsiz
Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı
575TL

Aylık

Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı
Ücretsiz
tech-icon
Kampanya Kapsamındaki Paketler ('e kad
Ailece Prime Düşün 100GB
Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı
Ücretsiz
Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı
1.080TL

Aylık

Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı
Ücretsiz
tech-icon
Kampanya Kapsamındaki Paketler ('e kad
Ailece Başlangıç Tarifesi
Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı
Ücretsiz
Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı
100TL

İlk Ay

Kampanyalı ilk 12 Ay Fiyatı
Ücretsiz
Yukarıda belirtilen ücretlere %20 KDV ve %10 ÖİV dahildir.
Uyarı İkonu

Telsiz kullanım ücreti ile yeni hat tesisinde ÖİV ve telsiz ruhsatname ücreti ayrıca alınır. Telsiz kullanım ücreti her yıl değişmektedir.