Ana İçeriğin Başı

Numara Taşıma / Yeni Hat Başvurusu

Numaranızı Türk Telekom’a ücretsiz olarak taşıyabilir veya yeni hat başvurusunda bulunabilirsiniz.

Taşımak İstediğiniz Numara
Size Ulaşabileceğimiz İrtibat Numarası
İrtibat numaram, taşımak istediğim numarayla aynı
Size Ulaşabileceğimiz İrtibat Numarası

Türk Telekom mobil kullanıcısı olmak ve avantajlarından faydalanmak için yeni bir Türk Telekom mobil hat alabilir ya da mevcut hattınızı Türk Telekom’a taşıyabilirsiniz. Numaranızı Türk Telekom’a taşımak ve yeni hat başvurusu için yukarıdaki formu doldurabilir veya MOBIL yazıp 6606’ya SMS gönderebilirsiniz. Siz de hemen numara​nızı Türk Telekom’a taşıyarak ya da yeni hat talebinde bulunarak Türk Telekom’un faturalı ve faturasız tarife, paket ve kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

tt tt
Türk Telekom’lu olmak için birçok sebebiniz var!
Ücretsiz Teslimat
Sil Süpür
Hediyeleri
Bi'Dünya Fırsat
Avantajlı Paketler
Dijital Servisler


Online Başvuru İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

​​​​​​​​

Numaranızı Türk Telekom’a taşımak veya yeni bir Türk Telekom hattı almak için web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz. Online başvuru ile bayi ve ofislerimizi ziyaret etmenize gerek kalmadan hızlıca Türk Telekom dünyasına katılabilirsiniz.

  • Başvuru formunu doldurup “gönder” butonu ile bize iletmenizin ardından, size uygun tarife tekliflerimiz için en kısa süre içinde müşteri hizmetlerimiz sizi arayacaktır.
  • Görüşmenin ardından başvurunuz tamamlanır.
  • SIM kart ve evraklarınız tarafınıza ücretsiz olarak kurye ile teslim edilir.
  • Abonelik evrakları teslim edildikten sonra hattınız aktive edilir.

Evet, başvuru yapabilirsiniz ancak evrak ve mobil hat tesliminin başvuru sahibine yapılması gerekir.

Başvuru sahibine ait:

  • Kimlik belgesi
  • Son 2 aya ait herhangi bir adres gösterir belgeyi (fatura, ikametgah belgesi vs.) hazır bulundurmanız gerekmektedir

Kurye sizi adresinizde bulamadığında yeni bir ziyaret planlanır. Bir sonraki seferde de teslim edilemezse Müşteri Hizmetleri kanalımız sizi bilgilendirmek için arayacaktır.

Online başvuru formunu doldurduktan sonra Müşteri Hizmetleri sizi arar ve başvurunuzu oluşturur.

Eğer telefonunuz 4,5G uyumlu ise, daha hızlı internet için 4,5G destekli sim kart istemeyi unutmayın. Telefonunuzun 4,5G uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız, işlemler sırasında Müşteri Hizmetleri Temsilcimiz ile teyit edebilirsiniz.

Sim kartınız size teslim edildikten sonra en kısa sürede numara taşıma süreciniz başlatılır.

Türk Telekom tarafından 24 sat içerisinde belgelerinizin geçerliliği, sistemdeki bilgilerin doğruluğu kontrol edilir.

Numara taşımanıza engel bir durum tespit edilmesi durumunda kısa mesajla bilgilendirilirsiniz.

Kontroller sonucu olumluysa mevcut operatörünüze Türk Telekom Mobil’e numara taşıma talebiniz olduğu yönünde bilgi verilir.

Mevcut operatörünüzdeki kontroller sonucu olumluysa Türk Telekom’da sinyal almaya başlayacağınız tarih ve saat, olumsuzsa ret nedeni hakkında kısa mesajla bilgilendirilirsiniz.

Türk Telekom mobile numara taşıma talebinizi iletmeden önce "Numara Taşımaya Engel Durumlar"ı kontrol edebilirsiniz. Belirtilen herhangi bir engeliniz bulunmuyorsa, taşıma başvurunuzu iletebilirsiniz. Taşımaya engel teşkil eden durumlarla ilgili detaylı bilgi almak için 444 1 444 ü arayabilirsiniz.

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

DİĞER BAŞVURU YOLLARI

BİZİ ARAYIN

444 1 444Türk Telekom ayrıcalıklarından yararlanmak çok kolay! Detaylar için Tıklayın!

Türk Telekom mobil kullanıcısı olmak ve Türk Telekom avantajlarından hemen faydalanmaya başlamak için numaranızı Türk Telekom'a taşıyabilir veya yeni bir Türk Telekom mobil hattı sahibi olabilirsiniz.

Numara taşıma yoluyla Türk Telekom'a geçiş veya yeni hat başvurularınızı ofis ve mağazalarımızdan yapabileceğiniz gibi yukarıdaki form üzerinden veya MOBIL yazıp 6606'ya SMS göndererek de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Numaramı taşımak istiyorum ancak Türk Telekom mağazalarına gidecek vaktim yok diyorsanız, izin verin mağazamız ayağınıza gelsin. Türk Telekom numara taşıma işlemleriniz için online başvuru formu ve SMS (kısa mesaj) kanalımız aracılığıyla başvuru bırakmanız halinde, 4.5G uyumlu SIM kartınız ve evraklarınız ayağınıza getirilerek Türk Telekom'a geçiş işlemleriniz gerçekleştirilir. Numara taşıma süreci ve sonrası hakkında detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Türk Telekom mobil hat sahibi olmak işte bu kadar kolay. Siz de hemen numaranızı Türk Telekom'a taşıyın ya da yeni hat talebinde bulunun, Türk Telekom'un bol konuşma ve SMS içeren faturalı tarifeleri, kampanyaları ve faturasız paket fırsatlarından yararlanmaya başlayın.