Kitaplara Ses

Kitaplara Ses  logosu

Kitaplara Ses logosu

Kitaplara Ses

​​​​​​​​​Servis Bilgisi

Kitaplara Ses Mobil Uygulaması görme engelliler yararına kitap seslendirmeyi kolaylaştıran bir uygulamadır. Görme engellilerin hayata eşit katılabilesine katkıda bulunmak üzere; braille basımı olmayan kitap ve yayınları gönüllü olarak seslendirebilir ve görme engellilerin bu kaynaklara ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Erişilebilirlik standartlarına uygun geliştirilen uygulamaya ücretsiz olarak iOS/Android/HMS marketlerden ulaşılabilir.

  • Uygulama telefona indirildikten sonra, kullanıcı adı ve şifre ile kayıt olunur. Uygulamadaki yönergeler takip edilerek, okuma kurallarına uygun şekilde, önce deneme kaydı oluşturulur ve Boğaziçi Üniversitesi-GETEM’e gönderilir. Ardından görme engellilerin talep ettiği kitaplardan biri seçilerek uygulama üzerinden parçalar halinde seslendirilir.

Ücretsiz

Diğer Erişebilirlik Servisleri

Yazılı Çağrı Merkezi görseli

Yazılı Çağrı Merkezi

İşitme ve konuşma engelli müşterilerimizin kullanımına özel Yazılı Çağrı Merkezi Hizmeti Online İşlem Merkezi üzerinden sağlanıyor!

Ücretsiz
Görüntülü Çağrı Merkezi görseli

Görüntülü Çağrı Merkezi

İşitme ve konuşma engelli müşterilerimizin kullanımına özel Görüntülü Çağrı Merkezi Hizmeti Online İşlem Merkezi üzerinden sağlanıyor!

Ücretsiz
Sesli Konum Bilgisi görseli

Sesli Konum Bilgisi

Sesli Konum Bilgisi Servisi ile bulunduğunuz konuma en yakın hastane, eczane, taksi ve karakol noktalarının adreslerine tek numara üzerinden dinleyebilirsiniz.

Ücretsiz