Türk Telekom Akademi

Türk Telekom Akademi logosu

Türk Telekom Akademi logosu

Türk Telekom Akademi

​​​​​​​​​​Profesyonel ve Kişisel Gelişim Eğitimleri

Türk Telekom Akademi; beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, kariyerini ve işini yeni hedeflerle ilerletmek ve iletişim dünyasının geleceğinde yer almak isteyen tüm kullanıcılara ihtiyaç duydukları her konuda gelişimlerine yönelik eğitimler sunar.

Eğitim platformundaki kişisel ve mesleki gelişim için sunulan ücretsiz eğitimlerin ücretsiz eğitimlerin üniversite iş birliğiyle hazırlanmış sertifika programları da bulunmaktadır.

Eğitimler; kişisel gelişimine önem veren herkes için “Kariyer ve Kariyer Plus Paketi”yle hobi, sağlık, bilişim teknolojileri, ofis programları, finans uzmanlığı, iletişim uzmanlığı gibi kategorilerde sunulmaktadır. Ayrıca platformda “Yabancı Dil Programı” altında ara yüzü Türkçeleştirilmiş 38​ yabancı dili öğrenme fırsatı da bulunmaktadır.

72TLAylık

1.Türk Telekom Akademi kimler için?

Kendini geliştirmek isteyenler, yeni mezunlar, kariyerinde değişiklik yapmayı planlayanlar ve başarılı bir yükselişi hedefleyenler, kişisel gelişimine önem verenler, ​kısacası profesyonel ve kişisel ge​lişim hedefi olan herkes içindir.

2.İçeriğinde hangi eğitimler bulunur?

Türk Telekom Akademi Eğitim Paketleri, 9 ana başlıkta kullanıcılara sunulur:

 1. Sertifika Eğitimleri: İstanbul Bilgi Üniversitesi iş birliğiyle sunulan, geleceğin yöneticilerinin ihtiyaç duyduğu eğitimlerin yer aldığı Mikro MBA ve diğer sertifika programlarıdır.
 2. Kariyer Paketi: Liderlik, Satış, İletişim, Finans, Kurumsal Gelişim, Microsoft Office ve Hobi Eğitimleri kategorilerinde yüzden fazla eğitimin bulunduğu programdır.
 3. Kariyer Plus Paketi: Kişisel Gelişim, Mesleki Gelişim, Bilişim Teknolojileri, Fotoğrafçılık, Grafik Tasarım, Web Tasarım, Programlama, 3D Modelleme ve Animasyon ile Video Montaj ve Düzenleme eğitimlerine ait 11 binden fazla videoyu ve 600’den fazla ders içeriğini kapsayan eğitim programdır.
 4. Ücretsiz Eğitimler: Kendini geliştirmek isteyenler için sunulan, içeriğinde yüzlerce eğitimin bulunduğu ücretsiz programlardır.
 5. Yabancı Dil Eğitimleri: İngilizce başta olmak üzere ihtiyacınıza yönelik 37 dilden oluşan yabancı dil eğitim programlarıdır.
 6. Hızlı Okuma: Anlayarak okuma hızınızı bilimsel yöntemlerle artıran online hızlı okuma programıdır.
 7. Ücretsiz Eğitimler: Kendini geliştirmek isteyenler için sunulan, içeriğinde yüzlerce eğitimin bulunduğu ücretsiz programlardır.
 8. Kodlama ve Robotik: Maker hareketi araçlarına giriş ve teknolojik üretim yapmayı öğreten eğitim programıdır.
 9. Yabancı Dil Sınavlarına Hazırlık Paketi: İngilizce, Almanca, Fransızca ve Çince dillerinde, eğitim ve meslek alanlarında bilgi seviyesini ölçmeyi hedefleyen sınavlara hazırlık eğitim programıdır.

3.Ücretsiz deneyebilir miyim?

Ücretsiz Eğitim Paketleri, ücretsiz olarak, tüm kullanıcılara sunulur.

4.Her eğitimin ücreti ayrı mı?

Her eğitim programının ücreti farklıdır. Paketlerin sayfalarında ücretleriyle ilgili bilgiler yer almaktadır.

5.Hangi kursların sertifikası bulunmaktadır?

Türk Telekom Akademi Sertifika Programları altındaki eğitimlerimizin sertifikaları bulunmaktadır. Kariyer Paketi eğitimleri ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sertifika Programları tamamlandığında dijital Katılım Sertifikası alma hakkı kazanılır.

6.Eğitimlere ne zaman başlayabilirim?

Eğitimlerimizin tamamı online olduğu için istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

7.Yabancı Dil mobil uygulamasını nasıl kullanabilirim?

Transparent Dil online hesabınızı içeren Transparent Dil mobil uygulamasını kullanmak için aşağıdaki adımları takip ediniz. Hareket halindeyken hızlı öğrenebilirsiniz!!

1. Adım:

Transparent Dil online hesabınızla giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bunulan “Go Mobile” yani “Mobile Dön” butonuna tıklayınız.

2. Adım:

Transparent Dil mobil uygulamasını akıllı telefonunuza veya tablet indirmek için talimatları gözden geçiriniz.

3. Adım:

Android için: Google Play sanal mağazasından “Transparent Language” adıyla arama yapınız ve uygulamayı indiriniz.

iOS için: iPad cihazınızdan App Store uygulamasına gidiniz. Uygulama arama bölümüne “Transparent Language for iPad” yazarak arama yapınız ve “İndir” butonuna tıklayınız. iPhone cihazınızdan App Store uygulamasına gidiniz. Uygulama arama bölümüne “Transparent Language” yazınız ve “İndir” butonuna tıklayınız.

Uygulama indirilip kurulduktan sonra, Yabancı Dilim uygulamasından oturum açmak için kullanıcı adınızı ve parolanızı giriniz veya QR kodunuzu taratınız.

 ​​​​​

8.Türk Telekom Akademi paketlerini nasıl satın alabilirim?

 • www.turktelekomakademi.com.tr web sitesinden
 • Çağrı Merkezimizden
 • Türk Telekom Satış Ofislerinden alabilirsiniz.

Satış sonrasında, müşterilerimize SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

9.Bayiden, Türk Telekom Satış Ofislerinden veya Çağrı Merkezinden satın aldığım pakete ilk kez giriş yapacağım, ne yapmalıyım?

 • İnternet sitesinde üstte bulunan “Giriş” butonuna tıklayınız.
 • Gelen ekranda kullanıcı “TekŞifre”sine ait olan telefon numarası ve şifre bilgilerini yazıp “Giriş”le devam ediniz.
 • Giriş yaptıktan sonra satın aldığınız ürünün yer aldığı sayfaya yönlendirileceksiniz.

10.“TekŞifre”ye nasıl üye olunur?

TekŞifre'ye üye olmak için https://teksifre.turktelekom.com.tr adresindeki "Üyelik" linkine tıklayarak açılan sayfadaki bilgileri doldurup, geçerli e-posta adresinin girilmesi ve bir şifre seçilmesi yeterlidir. Ardından, "Kaydet" düğmesine tıkladığınızda, e-posta adresinize aktivasyon için e-posta gönderilecektir. Aktivasyon işlemini tamamlamak için bu e-postadaki aktivasyon link’ine tıklamalısınız.

11.Türk Telekom Akademi'den satın aldığım eğitim paketlerini iptal ettirmek için ne yapabilirim?

Sertifika Programları ve Yabancı Dil Sınavlarına Hazırlık Programları hariç diğer tüm eğitim paketleri Çağrı merkezi üzerinden iptal edilebilir.

Sertifika Programları ve Yabancı Dil Sınavlarına Hazırlık Programları süreli ve tek kullanımlık paketler olduğu için iptal edilemez.

​ ​ ​​​

Diğer Eğitim Servisleri

Raunt görseli

Raunt

Raunt; sahip olduğu yapay zekâyla 9. sınıftan 12. sınıfın sonuna kadar ders ve sınav başarısını artıran çok kapsamlı bir üniversiteye hazırlık çözümüdür.

24 Ay Taksitli
787,50TL

Aylık

Vitamin LGS görseli

Vitamin LGS

Vitamin LGS, öğrenciye sınavda çıkacak soruları çözebilmesi için gereken üst düzey becerileri kazandıran LGS hazırlık sistemidir.

24 Ay Taksitli
541,63TL

Aylık