Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi

Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi

Konuşma ve İnternet

Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi

​​​​​Türk Telekom Prime Mobil Tarifelerinden birindeyseniz, Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi ile yurt dışında kullanımınıza uygun ses ya da internet paketiniz hattınıza otomatik tanımlanır, içiniz rahat eder.

Kademeli ses ve data paketleri ile paket aşımı yaşamadan rahat rahat konuşup internete girebilirsiniz.

Yurt dışı servisine bir kez üye olmanız yeterli, servis iptal edilmedikçe üyeliğiniz devam eder ve bir sonraki yurt dışı seyahatinizde size özel yurt dışı paketleriniz ilk kullanımınızda hattınıza otomatik tanımlanır. Paketiniz bittiğinde otomatik devreye giren bir üst paket sayesinde paket aşımı yaşamazsınız.

Gideceğim ülkede geçerli mi?

Tarifen Yurt Dışında servisi aktif olan abonelerimiz yurt dışında kullanım yaptığı bölgenin günlük ücreti üzerinden ücretlendirilecektir. Tarifen Yurt Dışında Bölge 1’in günlük ücreti 169,90 TL/gün; Tarifen Yurt Dışında Bölge 2’nin günlük ücreti 199,90 TL/gün; Tarifen Yurt Dışında Bölge 3’ün günlük ücreti 239,90 TL/gün olarak belirlenmiştir.

19,37TL'den Başlayan Fiyatlarla

Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi Ücret Bilgisi
Avrupa, ABD, Rusya ve KKTC Ülkeleri
Konuşma Paketleriİnternet Paketleri
30DK19,37TL20MB19,37TL
90DK45,89TL50MB45,89TL
150DK76,49TL100MB86,69TL
300DK142,78TL200MB152,98TL
500DK203,98TL400MB254,98TL
Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi Ücret Bilgisi
Diğer Ülkeler
Konuşma Paketleriİnternet Paketleri
60DK49,97TL20MB56,09TL
120DK91,79TL50MB127,49TL
180DK131,57TL100MB203,98TL
 • PY 2GB yazıp 3910'a gönderin. Yurtiçinden 3910'a gönderilen kayıt SMS'leri ücretsizdir.
 • 444 1 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayın.
 • Türk Telekom mağazalarına gelin.
 • Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi'ne PY yazıp 3910'e göndererek ücretsiz kayıt olabilirsiniz.
 • Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi'nden Türk Telekom Prime mobil tarifelerindeki müşterilerimiz faydalanabilecektir.
 • Yurt dışında ilk kullanım yaptığınızda bulunduğunuz ülkede geçerli olan ve fatura kesim tarihinize kadar geçerli olan ses veya internet paketinin ilk kademesi devreye girer.
 • İlk konuşma dakikanızda konuşma, ilk internet kullanımınızda internet paketi tanımlanır. Kullanım yapmazsanız hiçbir ücret yansıtılmaz.
 • Kullanımınıza bağlı olarak paket aşımı yapmamanız için otomatik olarak size uygun paket kademesine geçersiniz.
 • Ücretlendirme periyodu; konuşma paketlerinde 60 saniye, internet için 10 KB'tır.
 • Türk Telekom Prime Yurtdışı'na bir kez üye olmanız yeterlidir, servis iptal edilmedikçe üyeliğiniz devam eder ve bir sonraki yurt dışı seyahatinizde ilk kullanımınızla devreye girer.
 • Yurt dışında kullanım yapmadığınız müddetçe hiçbir ücret ödemezsiniz.
 • IPTAL PY yazıp 3910'e göndererek Türk Telekom Prime Yurt Dışı üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Servisi iptal etmeniz halinde; içinde bulunduğunuz fatura dönemi sonuna kadar servisten yararlanmaya devam edersiniz. Hattınıza tanımlanmış olan kullanım haklarınızı fatura dönemi sonuna kadar kullanabilir, bulunduğunuz kademedeki kota biterse, bir üst kademe pakete de geçiş gerçekleşir.
 • Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisi diğer yurt dışı paketleri ile beraber kullanılabilir. Yurt dışı paketinizin kotası bitince Türk Telekom Prime Yurt Dışı otomatik olarak devreye girer.
 • Fatura kesim tarihiniz geldiğinde paketinizde kalan hakkınız varsa sıfırlanacaktır. Yurt dışında kullanıma devam etmeniz halinde ilk kademe paketi üzerinden ücretlenmeye devam edersiniz.
 • 1.Bölge ülkelerinde 500 dakika ve 400 MB'a kadar internet kullanımlarınız, 2. Bölge ülkelerinde 180 dakika ve 100MB'a kadar internet kullanımlarınız paket kapsamında değerlendirilecek olup aşımlar tarifenizin yurtdışı ücreti üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Paket aşımları 1. bölge ülkelerinde ses için vergiler dahil 6.12TL/dk, internet için ilk 20MB 9.18 TL/MB, 20MB üzeri kullanımlarda 6.12TL/MB üzerinden ücretlendirilecektir. 2.bölge ülkelerinde ses için vergiler dahil 6.119 TL/dk, internet için ilk 20MB 25.50 TL/MB, 20MB üzeri kullanımlarda 15.30TL/MB üzerinden ücretlendirilecektir. (Suudi Arabistan paket aşım ücretleri 2.bölge fiyatlarından ücretlenmektedir)
 • İnternet paketinizin en üst kademesine geçmeniz halinde bu pakete ilişkin %80 ve %100 bilgilendirmesi yapılacaktır.
 • Paketler, uydu ve maritime operatörlerinde geçerli değildir
 • Fiyatlara tüm vergiler dahildir.
  Türk Telekom Prime Yurt Dışı Servisinin Geçerli Olduğu Ülkeler ve Tarifeler
  1.Bölge Ülkeleri:ABD Almanya Arnavutluk Avusturya Beyaz Rusya Belçika Bosna Hersek Bulgaristan Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Fransa Hırvatistan Hollanda İngiltere İrlanda İspanya İsveç İsviçre İtalya İzlanda Karadağ KKTC Letonya Litvanya Lüksemburg Macaristan Makedonya malta Moldova Norveç Polonya Portekiz Romanya Rusya San Marino Sırbistan Slovakya Slovenya Suudi Arabistan Ukrayna Yunanistan
  2.Bölge Ülkeleri:Afganistan Andorra Angola Anguilla Antigua Antigua ve Barbuda Arjantin Aruba Avusturalya Azerbaycan Bahreyn Bangladeş Barbados Belize (İngiliz Honduras'ı) Benin Bermuda Birleşik Arap Emirliği Bolivya Botsvana Brezilya Bruney Burkina Faso Cayman Adaları Cebelitarık Cezayir Cibuti Çad Çin Dominik Cumhuriyeti Dominika Ekvator Ekvatoral Gine El Salvador Endonezya Ermenistan Etiyopya Faroe Adaları Fas Fiji Fildişi Sahilleri Filipinler Filistin Fransız Guyanası Fransız Polinezyası Gabon Gambiya Gana Grenada Grönland Guadelupe Guam Guatemala Guernsey Guyana Güney Afrika Güney Kore Gürcistan Haiti Hindistan Hollanda Antilleri Hollanda Antilleri (St. Eustatius) Hollanda Antilleri (Curacao) Hollanda Antilleri (Saba) HondurasHong Kong Irak İran İsrail Jamaika Japonya Jersey Kamboçya Kamerun Kanada Katar Kazakistan Kenya Kırgızistan Kiş Adaları (İran) Kolombiya Kongo Kongo Demokratik Cumhuriyeti Kosova Kuveyt Küba Laos Liberya Libya Lihtenştayn Lübnan Makao Madagaskar Malawi Maldivler Malezya Mali Man Adası Martinik Meksika Mısır Moğolistan Monako Monserat Moritanya Morityus Namibya Nepal Nijer Nijerya Nikaragua Orta Afrika Cumhuriyeti Özbekistan Pakistan Panama Papua Yeni Gine Paraguay Peru Porto Riko Samoa Senegal Seyşeller Sierra Leone Singapur Sri Lanka St. Kitts ve Nevis St. Lucia St. Vincent Sudan Surinam Suriye Şili Tacikistan Tahiti (Fransız Polinezyası) Tanzanya Tanzanya (Zanzibar) Tayland Tayvan Togo Trinidad ve Tobago Tunus Turks ve Caicos Adaları Türkmenistan Uganda Umman Uruguay Ürdün Venezuela Vietnam Virgin Adaları (ABD) Virgin Adaları (İngiltere) Yemen Yeni Zelanda Yeşil Burun Adaları ve Zambiya

  1.bölge ülkeleri arasında yer alan Andorra, Lihtenştayn, Monako ülkeleri 23.06.2017 tarihi itibarıyla, 2.bölge ülkelerinde yer almaktadır.

  Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda paketten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve pakete belirtilen tarih itibarıyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Aşmayan Tarifelere Özel

Aşmayan Yurt Dışı Haftalık Paketi

500 MB

İnternet

99,90TL

Haftalık

Aşmayan Tarifelere Özel

Aşmayan Yurt Dışı Haftalık Paketi

1 GB

İnternet

164,90TL

Aylık

Aylık Suudi Arabistan Paketleri

300 DK

Konuşma

50 SMS
100 MB Whatsapp
179,90TL

Aylık