Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız
Müşteri Değilim Müşteriyim

Tarifen Yurtdışında ile yurt dışında tam 72 ülkede yurt içinde gibi Türkiye'deki tarifenizdeki internet, dakika ve mesajlarınızın tamamını kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz!

Paket Bilgisi

Vergiler dahil günlük 14.90 TL’ye yurt içi tarifenizdeki her yöne dakika, mesaj ve internetinizi yurt dışında kullanmak için “TARIFEN YURTDISINDA” yazıp 5555’e göndererek pakete kayıt olabilirsiniz. Üstelik bir kez kayıt olmanız yeterli! Yurt dışında geçerli ülkelerde kullanım yapıldığında otomatik devreye girecektir.


​​​​​
​​​​​​

Türk Telekom mobil hattı sahibi olmayanlar: Hiçbir geçiş ücreti ödemeden numaranızı taşıyarak veya yeni hat satın alarak bu paketten faydalanmak için Türk Telekom mağazalarına gelin.

Türk Telekom mobil hat sahibi olanlar:

TARIFEN YURTDISINDA yazıp 5555 'e gönderin. Yurtiçinden 5555'e gönderilen kayıt SMS'leri ücretsizdir.
444 1 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayın.
*151#'yi tuşlayın.
Türk Telekom mağazalarına gelin.

 • Ücretlendirme periyodunda "Tarifen Yurtdışında" kapsamında yurt içi tarifenizdeki kotanız kapsamında yaptığınız yurtdışı kullanımlar için ses kullanımınız için 60sn, data kullanımınız için 10kb olarak ücretlenecektir.
 • Yurt içi tarifesi data kotası aşımı sonrasında yapılan data kullanımları 1MB olarak ücretlenecektir.
 • Servise kayıt olmanız durumunda, Yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, SMS ve interneti yurt dışında 72 ülkede otomatik olarak günlük vergiler dahil 14,90 TL'ye kullanabilirsiniz.
 • Üstelik bir kez üye olmanız yeterli, iptal edilmedikçe üyeliğiniz devam eder ve bir sonraki yurt dışı seyahatinizde paketin geçerli olduğu ülkelerde kullanımınızda devreye girer ve otomatik yurtiçi tarifenizi kullanabilirsiniz.
 • Hemen üye olmak için "Tarifen Yurtdisinda" yazıp 5555'e SMS gönderebilirsiniz.
 • Yurtiçi tarifeye ek paketler kapsam dışıdır.
 • Yurtiçi tarifenizi kampanyaya kayıtlı iken yurtdışında geçerli ülkelerde aştığınız durumda 70Kr/Dk, 70Kr/MB, 70Kr/SMS olarak ücretlendirilirsiniz.
 • Günlük ücret karşılığında her gün Türkiye saatiyle 24:00'e kadar kullanım yapabilirsiniz. Türkiye saatiyle 24:00'dan sonra yapılan kullanımlar için tekrar günlük ücret alınır.
 • Yurtdışında kullanım yapılmayan günlerde herhangi bir ücret yansıtılmaz.
 • Kayıt olunduğunda hat yurtdışında kullanıma kapalı ise otomatik olarak açılacaktır.
 • Servisin geçerli olduğu tarifeden geçerli olmayan tarifeden herhangi birisine geçiş yapıldığında otomatik olarak servis iptal edilecektir.
 • Dilerseniz "IPTAL TARIFEN YURTDISINDA" yazıp servisi iptal edebilirsiniz. İptal etmeniz durumunda, kalan kullanım haklarınız anında iptal olur ve günlük ücret iade yapılamaz.
 • Sunulan yurtiçi veri kullanım hizmeti sadece wap apn ve internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır.  Türk Telekom, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Servisten geçerli tarifelerde bulunan bireysel faturalı mobil müşterilerimiz yararlanabilir.
 • Servisin geçerli olduğu ülkeler: Almanya; Amerika Birleşik Devletleri; Arnavutluk; Avustralya; Avusturya; Bahreyn; Belçika; BeyazRusya; BosnaHersek; Brezilya; Bulgaristan; Çek Cumhuriyeti; Çin; Danimarka; Endonezya; Ermenistan; Estonya; Filistin; Finlandiya; Fransa; Guatemala; Gürcistan; Hırvatistan; Hollanda; HongKong; Irak; İngiltere; İran; İrlanda; İspanya; İsrail; İsveç; İsviçre; İtalya; İzlanda; Japonya; Jersey; Kanada; Karadağ; Katar; KKTC; Kuveyt; Letonya; Litvanya; Lüksemburg; Macaristan; Makao; Makedonya; Malezya; Malta; Moldova; Myanmar; Norveç; Pakistan; PapuaYeniGine; Polonya; Portekiz; Romanya; Rusya; SanMarino; Sırbistan; Singapur; Slovakya; Slovenya; SuudiArabistan; Tayland; Ukrayna; YeniZelanda; Yunanistan; Tayvan; Nepal; Gana

  *Papua Yeni Gine ülkesinde yurtdışında data kullanımı için anlaşma bulunmadığından sadece konuşma ve SMS haklarınızı kullanabilirsiniz.

  *16.11.2017 tarihi itibarıyla kampanya KKTC’de geçerli olmayacaktır. Bangladeş ülkesi Kampanyanın geçerli olduğu ülkeler arasına eklenecektir. Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda paketten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve pakete belirtilen tarih itibarıyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.

  *20.09.2017 tarihi itibarıyla kampanya Kosova ülkesinde geçerli olmayacaktır. Gana ülkesi Kampanyanın geçerli olduğu ülkeler arasına eklenecektir. Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda paketten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve pakete belirtilen tarih itibarıyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.

 • Servisin geçerli olduğu tarifeler: Bol Kepce 6GB; Bol ve Hızlı 5GB; Bol ve Hızlı 7GB; Kamu Mega Tarifesi; Prime Klasik 6GB; Prime Klasik Tarife; Prime Klasik-WIFI; Prime Mini Hosgeldin; S.E.Ç. Full 2GB; Yeni Yıl 4GB Tarife; Yeni Yıl 6GB Tarife; Yeni Yıl 8GB Tarife; Akıllı Kamu Tarifesi; Avantajlı 6GB Tarifesi; Bol ve Hızlı 3GB; Faturalıda 4GB Tarifesi; Faturalıda 6GB Tarifesi; Fırsat 8 GB Tarifesi; Gel Dene 3GB Tarifesi; Gel Dene 5GB Tarifesi; Kamu Mega Ekstra; Kamu Mega Tarifesi; PRIME 10 GB Tarifesi; Prime 15GB Tarifesi; Prime Ekstra Tarifesi; Prime Klasik 10GB; Prime Maksi Tarifesi; Prime Midi Tarifesi; Prime Mini Tarifesi; Prime O Ses Türkiye Tarifesi; Pro600 4GB Tarifesi; Profesyonel 2GB; Profesyonel 4GB; Profesyonel 8GB; Tivibulu Cep Tarifesi 4GB; Tivibulu Cep Tarifesi 6GB; ULTRA 10GB Tarifesi; ULTRA 12GB Tarifesi; ULTRA 8GB Tarifesi; Yeni Yıl 2GB Tarife; Yaz Festivali 2GB; Yaz Festivali 4GB; Yaz Festivali 6GB; Yaz Festivali 8GB; Prime'la Tanış 10GB; Prime'la 10GB; Prime'la 15GB; Prime'la 20GB; Faturalıda 10GB; Faturalıda 1000 6GB; Prime’lı Ol 10GB; Fenercell Coşturan 7GB; GSMobile Coşturan 7GB; Bursasporcell Coşturan 7GB; Konyasporcell Coşturan 7GB; GSMobile Coşturan 3GB; Fenercell Coşturan 3GB; Bursasporcell Coşturan 3GB; Konyasporcell Coşturan 3GB; Gözgözcell Coşturan 3GB; Gözgözcell Coşturan 7GB; Bursasporcell Maxi; Bursasporcell Rakipsiz 750; GSMobile Maxi; Fenercell Maxi; Konyasporcell Rakipsiz 500

  *09.11.2017 tarihi itibarıyla kampanyanın geçerli olduğu tarifeler arasına Faturalıda 10GB; Faturalıda 1000 6GB; Prime’lı Ol 10GB; Fenercell Coşturan 7GB; GSMobile Coşturan 7GB; Bursasporcell Coşturan 7GB; Konyasporcell Coşturan 7GB; GSMobile Coşturan 3GB; Fenercell Coşturan 3GB; Bursasporcell Coşturan 3GB; Konyasporcell Coşturan 3GB; Gözgözcell Coşturan 3GB; Gözgözcell Coşturan 7GB; Bursasporcell Maxi; Bursasporcell Rakipsiz 750; GSMobile Maxi; Fenercell Maxi; Konyasporcell Rakipsiz 500 tarifeleri eklenecektir.

  *20.09.2017 tarihi itibariyla kampanyanın geçerli olduğu tarifeler arasına Yaz Festivali 2GB; Yaz Festivali 4GB; Yaz Festivali 6GB; Yaz Festivali 8GB; Prime'la Tanış 10GB; Prime'la 10GB; Prime'la 15GB; Prime'la 20GB tarifeleri eklenecektir.

 • 5555'e gönderilen SMS'ler yurt içinde ücretsizdir; yurt dışında Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Fiyatlara tüm vergiler dahildir.
 • Kampanya uydu, maritime ve cruise operatörlerinde geçerli değildir.
​​​ ​​​​​​​​​​​​​