Kademeli Yurtdışı İnternet Paketi

Yurtdışı Paketi

Kademeli Yurtdışı İnternet Paketi

Kademeli

İnternet

Paket Aşımı Derdi Yok

Kademeli Yurtdışı İnternet Paketi

​​​Kademeli Yurtdışı İnternet Paketi ile Dünya'nın her yerinde internete girmek çok avantajlı!

Kademeli yurtdışı internet paketine üye olursanız, yurt dışında internet kullanımınızda paketiniz otomatik olarak tanımlanır. Paket aşımı yaşamadan rahat rahat internet kullanımı yapabilirsiniz.

"Kademeli Yurtdisi" yazıp 5555'e göndererek veya Online İşlemler uygulamasını kullanarak pakete kayıt olabilirsiniz.

App Store'dan İndirin Google Play'den AlınTürk Telekom Online İşlemler

Gideceğim ülkede geçerli mi?

Tarifen Yurt Dışında servisi aktif olan abonelerimiz yurt dışında kullanım yaptığı bölgenin günlük ücreti üzerinden ücretlendirilecektir. Tarifen Yurt Dışında Bölge 1’in günlük ücreti 169,90 TL/gün; Tarifen Yurt Dışında Bölge 2’nin günlük ücreti 199,90 TL/gün; Tarifen Yurt Dışında Bölge 3’ün günlük ücreti 239,90 TL/gün olarak belirlenmiştir.

Ek Bilgiler

Yurtdışı Paketi
Kademeli İnternet
19,38TLAylık

Uyarı İkonu

Paketin ücretine yeni hat tesisinde alınan Telsiz Ruhsatname ücreti ve Özel İletişim Vergisi (ÖİV) dahil olmayıp, peşin olarak tahsil edilir. Paket ücretine dahil olmayan Telsiz Kullanım ücreti ise her ay ayrıca alınır. Bu tutarlar yıllık olarak güncellenir. Detaylı bilgi için tıklayınız

Kademeli Yurtdışı İnternet Paketi Üclendirme Bilgisi
Avrupa, Amerika,Rusya, S.Arabistan, KKTC ülkeleriDiğer Ülkeler
20 MB / 19,38 TL 20 MB / 56,10  TL
50 MB / 45,90 TL 50 MB / 127,49  TL
100 MB / 85,69 TL 100 MB / 203,38  TL
200 MB / 152,99 TL
 200 MB / 356,97  TL
400 MB / 254,98 TL 400 MB / 662,95  TL
600 MB /356,97  TL >400 MB / Std. Kademeli Ücretlendirme
1 GB /560,96  TL 
>1 GB / Std. Kademeli Ücretlendirme 

Paket kapsamındaki internetin ücretlendirme periyodu 10 KB'dır.​

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Türk Telekom, fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Kademeli Yurtdisi yazıp 5555 'e gönderin. Yurtiçinden 5555'e gönderilen kayıt SMS'leri ücretsizdir.

Türk Telekom faturalı mobil hat sahibi olanlar:

1. Kademeli Yurtdisi yazıp 5555 'e gönderin. Yurtiçinden 5555'e gönderilen kayıt SMS'leri ücretsizdir.

2. Online İşlemler uygulaması ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden satın alın.

3. 444 1 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayın.

4. Türk Telekom Grup Mağazalarına gelin.

 • Paketten faturalı hat sahibi bireysel müşterilerimiz faydalanabilir.
 • Paket; SMS ve müşteri hizmetleri kanallarından satın alınabilir. 5555'e gönderilen SMS'ler yurtiçinde ücretsiz, yurtdisinda Dünya Varmış Tarifesiyle ücretlendirilir.
 • Paket aboneliğinizin başlatılması akabinde SMS ile bilgi verilir. SMS sonrasında paket kapsamında sunulan faydaları kullanabilirsiniz.
 • Pakete bir kez üye olmanız yeterli, paketiniz iptal edilmedikçe üyeliğiniz devam eder ve bir sonraki yurt dışı seyahatinizde ilk internet kullanımınızda hattınıza otomatik tanımlanır.
 • Paketiniz bittiğinde otomatik devreye giren bir üst paket sayesinde paket aşımı yaşamazsınız. Kademe geçişlerinizde SMS ile bilgilendirileceksiniz.
 • 10 Şubat 2021 Ekim itibarıyla faturalı müşterilerimiz için Avrupa, Amerika, Rusya, S.Arabistan, KKTC ülkelerinde internet kullanımı yaptığınızda üzerinizde tanımlı farklı yurtdışı internet paketi yok ise 20MB/19,38 TL lik ilk kademe tanımlanır, kullanım yaptıkça bir üst kademe paketine otomatik olarak geçersiniz. Diğer ülkelerde internet kullanımı yaptığınızda 20MB / 56,10 TL ilk kademe otomatik olarak tanımlanır.Paket kapsamında tanımlanan faydalar 30 gün geçerli olacaktır.
 • Paketlerdeki kullanılmayan internet kotası sonraki aya devretmez.
 • İnternet paketinin ücretlendirme periyodu 10 KB'dır.
 • Paketin kullanım süresi bittiğinde SMS ile bilgilendirme yapılır.
 • Paket kotasının %80’lik ve %100’lük kullanımı tamamlandığında kısa mesaj ile bilgilendirme yapılır. Kota bilgilendirmeleri en üst kademeye göre yapılmaktadır.
 • "Kalan" yazıp 5555'e göndererek paketinizde kalan MB miktarını öğrenebilirsiniz.
 • Paket satın alındığında hattınız yurtdışında kullanıma kapalı ise otomatik olarak açılacaktır.
 • Paket kapsamında sunulan faydalar fatura kesim tarihine kadar geçerli olup, kullanılmayan faydalar geçerlilik süresi sonunda silinecektir.
 • Kademeli Yurtdışı İnternet Paketi kapsamında sunulan paketler diğer yurt dışı paketleri ile birlikte kullanılabilir. Kademeli Yurtdışı İnternet Paketi ile birlikte bulunulan ülkede geçerli farklı bir paketin aynı anda hattınızda tanımlı olması halinde kullanımlar öncelikle diğer yurtdışı paketi üzerinden yapılır.
 • Diğer yurtdışı paketi kapsamında sunulan İnternet hakkınızın tükenmesinin ardından bulunduğunuz ülkede geçerli olan Kademeli Yurtdışı İnternet Paketi kapsamınızdaki paketin ilk kademesinden başlayacak şekilde kullanıma başlabilirsiniz.
 • Kullanılan paketin en üst kademesine geçmeniz halinde ilgili pakete ilişkin %80 ve %100 SMS bilgilendirmesi yapılacaktır. Avrupa, Amerika,Rusya, S.Arabistan, KKTC ülkelerinde 1GB, diğer ülkelerde ise 400MB üzerinden %80-%100 SMS'lerini alacaksınız.
 • Kullanım yapılmadığı takdirde herhangi bir ücret yansıtılmayacaktır.
 • Paket uydu ve maritime operatörlerinde geçerli değildir.
 • Prime tarifelerinde bulunan müşteriler paketten yararlanamaz.
 • Paketin satın alındığı ay müşterinin faturasına yansıtılacak aylık ücret hesaplaması yapılırken; aktivasyon tarihiyle paketin tüketilme durumu dikkate alınır. Paketin satın alındığı ay fatura dönemi sonuna kadar tüm paketi kullanan müşterilere paket tam ücreti yansıtılırken, kullanmayan müşterilere ise gün bazlı ücretlendirme yapılır.
 • 10 Şubat 2021 Ekim itibarıyla faturalı müşterilerimiz için paket aşımları Avrupa, Amerika,Rusya, S.Arabistan, KKTC ülkelerinde ilk 20MB 9,18 TL/MB, 20MB üzeri kullanımlarda 6,12 TL/MB üzerinden ücretlendirilecektir. Diğer ülkelerde ilk 20MB 25,50 TL/MB, 20MB üzeri kullanımlarda 15,30 TL/MB üzerinden ücretlendirilecektir.

Avrupa, Amerika, Rusya,  S.Arabistan, KKTC ülkeleri: ABD Almanya Andorra Arnavutluk Avusturya  Belçika Bosna Hersek Bulgaristan Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Fransa Hırvatistan Hollanda İngiltere İrlanda İspanya İsveç İsviçre İtalya İzlanda Karadağ KKTC Letonya Lihtenştayn Litvanya Lüksemburg Macaristan Makedonya malta Moldova Monako Norveç Polonya Portekiz Romanya Rusya San Marino Sırbistan Slovakya Slovenya Suudi Arabistan Ukrayna Yunanistan

Diğer ülkeler: Afganistan Angola Anguilla Antigua Antigua ve Barbuda Arjantin Aruba Avusturalya Azerbaycan Bahreyn Bangladeş Barbados Belize (İngiliz Honduras'ı) Benin Bermuda Birleşik Arap Emirliği Bolivya Botsvana Brezilya Bruney Burkina Faso Cayman Adaları Cebelitarık Cezayir Cibuti Çad Çin Dominik Cumhuriyeti Dominika Ekvator Ekvatoral Gine El Salvador Endonezya Ermenistan Etiyopya Faroe Adaları Fas Fiji Fildişi Sahilleri Filipinler Filistin Fransız Guyanası Fransız Polinezyası Gabon Gambiya Gana Grenada Grönland Guadelupe Guam Guatemala Guernsey Guyana Güney Afrika Güney Kore Gürcistan Haiti Hindistan Hollanda Antilleri Hollanda Antilleri (St. Eustatius) Hollanda Antilleri (Curacao) Hollanda Antilleri (Saba) HondurasHong Kong Irak İran İsrail Jamaika Japonya Jersey Kamboçya Kamerun Kanada Katar Kazakistan Kenya Kırgızistan Kiş Adaları (İran) Kolombiya Kongo Kongo Demokratik Cumhuriyeti Kosova Kuveyt Küba Laos Liberya Libya Lübnan Makao Madagaskar Malawi Maldivler Malezya Mali Man Adası Martinik Meksika Mısır Moğolistan Monserat Moritanya Morityus Namibya Nepal Nijer Nijerya Nikaragua Orta Afrika Cumhuriyeti Özbekistan Pakistan Panama Papua Yeni Gine Paraguay Peru Porto Riko Samoa Senegal Seyşeller Sierra Leone Singapur Sri Lanka St. Kitts ve Nevis St. Lucia St. Vincent Sudan Surinam Suriye Şili Tacikistan Tahiti (Fransız Polinezyası) Tanzanya Tanzanya (Zanzibar) Tayland Tayvan Togo Trinidad ve Tobago Tunus Turks ve Caicos Adaları Türkmenistan Uganda Umman Uruguay Ürdün Venezuela Vietnam Virgin Adaları (ABD) Virgin Adaları (İngiltere) Yemen Yeni Zelanda Yeşil Burun Adaları ve Zambiya

Paket, uydu, maritime ve cruise operatörlerinin hiçbirinde geçerli değildir.

 • 23.06.2017 tarihi itibariyla paketin geçerli olduğu ülkelerde aşağıdaki gibi güncelleme yapılacaktır:

  Avrupa, Amerika,Rusya, S.Arabistan, KKTC ülkeleri bölgesinde yer alan Andorra, Lihtenştayn, Monako ülkeleri anılan tarih itibarıyla, Diğer ülkeler bölgesinde yer almaya başlayacaktır.

  Bahsedilen güncellemeler hâlihazırda paketten yararlanmakta olan mevcut müşterilerimiz ve pakete belirtilen tarih itibariyla katılım sağlayacak yeni müşterilerimiz için geçerli olacaktır.


İlginizi Çekebilir

Yurt Dışı Konuşma Paketleri

120 DK

Konuşma

249,90TL

Aylık

Bütün Dünyada Geçerli

Yurt Dışı Konuşma Paketleri

60 DK

Konuşma

249,90TL

Aylık

Yurt Dışı Aranma Paketi

60 DK

Aranma

59,90TL

Aylık