Menüye ulaşmak için tıklayınız Sayfa içeriğine ulaşmak için tıklayınız
Müşteri Değilim Müşteriyim

Türk Telekom ile İşlemlerinize Kolay ve Güvenli Erişim

 

Türk Telekom Online İşlemler mobil uygulamalarında sunulan farklı giriş seçenekleri ile işlemlerinize kolaylıkla erişim sağlayın.

Parmak İzi ile​ Giriş

Parmak izi kimliği (Touch ID); İOS 8 işletim sistemli ve Touch ID özellikli iPhone (5s, 6 ve 6 Plus) ve parmak izi ile giriş özelliği bulunan bir çok Android cihaz üzerinden Türk Telekom Online İşlemler - Mobil Uygulamasına parola gerektirmeden giriş yapma imkanı sunar.

Aktivasyon

Parmak izi ile giriş yapabilmek için bir kereye mahsus aktivasyon yapılması gerekmektedir. Touch ID özellikli cihaz üzerinden Online İşlemler – Mobil Uygulamasına giriş yapıldıktan sonra otomatik olarak aktivasyon ekranına yönlendirme yapılır. Cihaz üzerinde kayıtlı parmak izi okutularak aktivasyon işlemini tamamlanır.

Genel Bilgiler

  • Kullanıcıların parmak izi bilgisi cihazlarında saklanmakta olup Türk Telekom sistemlerine iletilmemektedir. Kayıtlı parmak izinin kime ait olduğu bilgisini ancak cihaz sahibi bilebilir.
  • Telefon açılırken kullanılan cihaz şifresinin (passcode), kullanıcı dışında bir kişi tarafından bilinmesi durumunda; o kişi kullanıcı adına pa​rmak izi tanımı yapabilir. Bu nedenle cihaz şifresi kimseyle paylaşılmamalı ve ele geçirildiğinden şüphelenildiğinde cihaz şifresi değiştirilmelidir.
  • Parmak izi kaydı, Online İşlemler uygulamasından bağımsız olarak, kullanılan cihaz üzerinde alınmaktadır. Hata alma durumunda parmağın veya cihazdaki butonun nemli/ıslak olmadığı kontrol edilebilir ya da cihaz üzerindeki parmak izi kaydı yenilenip tekrar denenebilir.
  • Parmak İzi ile giriş aktifken, şifre ile de giriş yapılabilir.
  • Telefonda birden fazla parmak izi tanımlı ise; tüm tanımlı parmak izleri ile giriş yapılabilir.
  • Online İşlemler - Mobil Uygulaması için aynı cihaz üzerinde birden fazla aktivasyon yapılamaz.
 

Resimli Parola ile Giriş

Resimli Parola, Online İşlemler – Mobil Uygulaması IOS ve Android için özel uygulamaya giriş sırasında gösterilecek 12 resimden 1 tanesini seçerek, daha sonraki girişlerde kullanıcı kodu ve parola girmeye gerek olmadan, daha önce seçilen resim ile giriş yapmaya imkan sunar.

Aktivasyon

Bu özellikten yararlanmak için 1 kereye mahsus uygulamaya giriş sırasında " Beni Hatırla" özelliğini seçmek ve başarılı giriş yapmak yeterlidir.

Genel Bilgiler

  • Resimli parola, kolay hatırlanma özelliğinin yanında, sadece resme tıklanarak ilerlendiği için hızlı giriş imkanı da sağlamaktadır.
  • Resmin 1 kez yanlış seçilmesi durumunda tanımı silinir , tekrar şifre ile giriş yapılması gereklidir. Şifrenizi *952# ile alabilirsiniz.
  • Seçilen resmin geçerlilik süresi 45 gündür.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​