Türk Telekom ile İşlemlerinize Kolay ve Güvenli Erişim

Türk Telekom Online İşlemler mobil uygulamalarında sunulan farklı giriş seçenekleri ile işlemlerinize kolaylıkla erişim sağlayın.

Parmak İzi ile​ Giriş

Parmak izi kimliği (Touch ID); İOS 8 işletim sistemli ve Touch ID özellikli iPhone (5s, 6 ve 6 Plus) ve parmak izi ile giriş özelliği bulunan bir çok Android cihaz üzerinden Türk Telekom Online İşlemler - Mobil Uygulamasına parola gerektirmeden giriş yapma imkanı sunar.

Aktivasyon

Parmak izi ile giriş yapabilmek için bir kereye mahsus aktivasyon yapılması gerekmektedir. Touch ID özellikli cihaz üzerinden Online İşlemler – Mobil Uygulamasına giriş yapıldıktan sonra otomatik olarak aktivasyon ekranına yönlendirme yapılır. Cihaz üzerinde kayıtlı parmak izi okutularak aktivasyon işlemini tamamlanır.

Genel Bilgiler

  • Kullanıcıların parmak izi bilgisi cihazlarında saklanmakta olup Türk Telekom sistemlerine iletilmemektedir. Kayıtlı parmak izinin kime ait olduğu bilgisini ancak cihaz sahibi bilebilir.
  • Telefon açılırken kullanılan cihaz şifresinin (passcode), kullanıcı dışında bir kişi tarafından bilinmesi durumunda; o kişi kullanıcı adına pa​rmak izi tanımı yapabilir. Bu nedenle cihaz şifresi kimseyle paylaşılmamalı ve ele geçirildiğinden şüphelenildiğinde cihaz şifresi değiştirilmelidir.
  • Parmak izi kaydı, Online İşlemler uygulamasından bağımsız olarak, kullanılan cihaz üzerinde alınmaktadır. Hata alma durumunda parmağın veya cihazdaki butonun nemli/ıslak olmadığı kontrol edilebilir ya da cihaz üzerindeki parmak izi kaydı yenilenip tekrar denenebilir.
  • Parmak İzi ile giriş aktifken, şifre ile de giriş yapılabilir.
  • Telefonda birden fazla parmak izi tanımlı ise; tüm tanımlı parmak izleri ile giriş yapılabilir.
  • Online İşlemler - Mobil Uygulaması için aynı cihaz üzerinde birden fazla aktivasyon yapılamaz.
 

Resimli Parola ile Giriş

Resimli Parola, Online İşlemler – Mobil Uygulaması IOS ve Android için özel uygulamaya giriş sırasında gösterilecek 12 resimden 1 tanesini seçerek, daha sonraki girişlerde kullanıcı kodu ve parola girmeye gerek olmadan, daha önce seçilen resim ile giriş yapmaya imkan sunar.

Aktivasyon

Bu özellikten yararlanmak için 1 kereye mahsus uygulamaya giriş sırasında " Beni Hatırla" özelliğini seçmek ve başarılı giriş yapmak yeterlidir.

Genel Bilgiler

  • Resimli parola, kolay hatırlanma özelliğinin yanında, sadece resme tıklanarak ilerlendiği için hızlı giriş imkanı da sağlamaktadır.
  • Resmin 1 kez yanlış seçilmesi durumunda tanımı silinir , tekrar şifre ile giriş yapılması gereklidir. Şifrenizi *952# ile alabilirsiniz.
  • Seçilen resmin geçerlilik süresi 45 gündür.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Türk Telekom mobil ailesine katılmak için hemen formu doldurun

Numaranızı taşımak veya yeni hat almak için formu doldurun, 4.5G uyumlu sim kartınızı ayağınıza getirelim.