Ana İçeriğin Başı

Kapsama Haritası SSS

Kapsama Haritasıyla bulunduğunuz ya da dilediğiniz lokasyon için kullanabileceğiniz sabit ve/veya mobil internet hizmeti, WiFi lokasyonları ve Satış Noktalarına ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.

Evde İnternet Hizmeti;

  • Seçtiğiniz lokasyonda eve/binaya kadar fiber bulunuyorsa FİBERNET paketleri ile Fiber internet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Fiber İnternet Kampanyaları için tıklayınız.
  • Seçtiğiniz lokasyonda ADSL hizmeti sunulabiliyor ise ADSL paketlerinden yararlanabilirsiniz. ADSL kampanyaları için tıklayınız.
  • Seçtiğiniz lokasyonda HİPERNET hizmeti sunulabiliyor ise HİPERNET paketlerinden yararlanabilirsiniz. HİPERNET Paketleri ve Şartları için tıklayınız.

Mobil İnternet Hizmeti;

  • Seçtiğiniz lokasyondaki mobil hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 4.5G sayfasını inceleyebilirsiniz.

Wifi İnternet Hizmeti;

  • Seçtiğiniz lokasyondaki WiFi hizmetleri hakkında bilgi almak için Türk Telekom WiFi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
​​​
  • Evde  internet altyapısına ilişkin verilen bilgiler yaklaşık değerlerdir. Tecrübe edeceğiniz hız değerleri şebeke altyapısı, bina/hane içi kablolama, hatların yoğunluğu, sunucuların veya kullanılan cihaz/cihazların performansı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilecektir.
  • Mobil internet hızı,  kapsaması ve ses kalitesi coğrafi bölge, hizmet alınan baz istasyonu, şebeke yoğunluğu, sinyal alınan lokasyonun fiziki yapısı, kullanılan cihazların model/performansı ve teknolojik altyapıya göre değişiklik gösterebilecektir.
  • Türk Telekom WiFi Noktalarında internet hızı şebeke yoğunluğu, sinyal alınan lokasyonun fiziki yapısı ve teknolojik altyapıya göre değişiklik gösterebilecektir.

Türk Telekom Kapsama Haritası uygulamasında verilen bilgiler periyodik olarak güncellenmektedir.

Bu nedenle bazı durumlarda ulaşmak istediğiniz internet hizmeti, WiFi noktaları ve satış noktaları ile ilgili bilgiler gecikmeli olarak sağlanabilir. Sorgulama anında altyapı bilgisi görüntülenemeyen adresler hakkında bilgi almak için size en yakın Türk Telekom ofis ve mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. ​​

3G’nin 2G’ye göre sunduğu temel fark mobil internettir.

4.5G’nin 3G’ye göre sağladığı en büyük avantaj ise çok daha hızlı (mevcut teknolojiler dahilinde en hızlı mobil internet) ve kaliteli mobil internet deneyimidir. 

Evet; cihazınızı arada bir (örneğin haftada bir kez) açıp kapatmanız arama kalitesi, düşük sinyal, yavaş data alımı, uygulamalarda donma/yavaşlama gibi konularda yardımcı olabilir ve kullanmakta olduğunuz interneti hızlandırma konusunda fayda sağlayabilir.

​​

Haritayla 4.5G / 3G / 2G kapsama alanı, satış noktaları, WiFi hizmet noktaları, HD (VOLTE)+ Görüşme yapılabilen noktalara ait bilgiler de sağlanabilmektedir. Bu sayede özel avantajlarla faydalanabileceğiniz en hızlı internet hizmetini öğrenmeniz daha da kolaylaşmaktadır.

HD (VOLTE) + Görüşme hakkında bilgi için tıklayınız.

Haftada 1 kez cihazınızı 10 dakikalığına kapatırsanız kendisini resetleme ve hafızasını temizleme imkanı sağlarsınız. Arka planda açık olan ve kullanmadığınız uygulamaları kapatarak telefonunuzun daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.​

​​