Aile İçi Sınırsız Konuşma

Ailece Tarifeler

15 GB

İnternet

5000 DK
Sınırsız SMS

Ailece 15 GB Tarifesi

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Ailece 15GB Tarifesi ile 5 kişiye kadar ortak paylaşım yapabileceğiniz her yöne 5000 dakika + 15 GB cepten internet + grup içi SINIRSIZ dakika + her yöne SINIRSIZ SMS!

Ek Faydalar

Aile İçi Sınırsız Konuşma
Ortak Data Kullanımı
12 Ay Taahhütlü
413,33TLAylık

Uyarı İkonu

Tarifenin aylık ücretine telsiz kullanım ücreti ile yeni hat tesisinde yansıtılan telsiz ruhsatname ücreti ve özel iletişim vergisi dahil değildir. İlgili ücretler her yıl güncellenmekte olup, aylık olarak taksitlendirilerek faturaya yansıtılmaktadır. Ücret bilgileri için tıklayınız

Alice 15 GB Tarifesi
Taahhütlü Aylık Ücret* 413,33*​ TL
Taahhütsüz Aylık Ücret** 480,00​** TL
Aylık Ücretsiz Cepte İnternet 15 GB
Aylık Ücretsiz Her Yöne Görüşme Süresi 5000 Dk
Aylık Ücretsiz Grup içi Görüşme Süresi SINIRSIZ
Aylık Ücretsiz Her Yöne SMS SINIRSIZ SMS
Ücretsiz Süreniz Bittiğinde Aşım Ücretlendirmesi Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Ücretsiz İnternetiniz Bittiğinde Aşım Ücretlendirmesi Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
MMS Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.

* Şirketimizce sunulan faturalı tarifelerden geçiş yoluyla tarifeye kaydolup 12 fatura dönemi boyunca Türk Telekom faturalı mobil tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için 12 fatura dönemi boyunca geçerli olan fiyattır. 12 fatura dönemi sona erdiğinde taahhütsüz aylık ücret geçerli olacaktır.

** Şirketimizce sunulan faturalı tarifelerden geçiş yoluyla tarifeye kaydolup taahhüt vermeyen müşterilerimiz için aylık ücret 230 TL olarak uygulanacaktır.

7 Mart 2024 tarihinde Ailece 15GB Tarifesinin taahhütlü ve taahhütsüz aylık ücreti revize edilmiştir. Yeni ücretler; ilgili tarifeden faydalanmakta olan mevcut taahhütsüz aboneler ile ilgili tarih itibarıyla tarifeye dahil olacak tüm yeni aboneler için geçerli olacaktır. Taahhüdü devam eden müşterilerimiz ücret artışından etkilenmeyecek olup, taahhütlerinin sona ermesinin ardından tarifenin güncel ücreti üzerinden ücretlendirileceklerdir. ​​​

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.​

Aile Sahibiyseniz ve Zaten Türk Telekom Cep Hattınız Varsa

 • Faturayı ödeyecek aile sahibi olarak Ailece 15GB Tarifesi'ne geçiş yaparsınız.
 • AILECE 15GB yazıp 5555'e SMS gönderebilir; bayi ya da müşteri hizmetlerinden tarifeye geçiş yapabilirsiniz.
 • Tarifeye geçiş yaptıktan sonra 4 kişiye kadar paylaşım yapmak istediğiniz kişileri ortak kullanıma dahil edebilir, Ailece 15GB Tarifesi'ni hep beraber kullanabilirsiniz. Paylaşıma dahil edilen yeni müşteriler için aylık 30 TL, mevcut Türk Telekom cep hattı müşterileri için aylık 40 TL ücret, faturayı ödeyecek tarife sahibi müşterinin faturasına tarife ücretine ek olarak her ay yansıtılacaktır.​

Aile Sahibiyseniz ve Yeni Geliyorsanız

 • Faturayı ödeyecek aile sahibi o6larak Türk Telekom cep hattı sahibi değilseniz Ailece 15GB Tarife'sine gelirsiniz.
 • Tarifeye aktivasyon işleminiz gerçekleştikten sonra 4 kişiye kadar paylaşım yapmak istediğiniz kişileri ortak kullanıma dahil edebilirsiniz. Paylaşıma dahil edilen yeni müşteriler için aylık 30 TL, mevcut Türk Telekom cep hattı müşterileri için aylık 40 TL ücret, faturayı ödeyecek tarife sahibi müşterinin faturasına tarife ücretine ek olarak her ay yansıtılacaktır.​​
  • Aileniz de Türk Telekom cep hattı sahibi ise:
   • Paylaşıma dahil edeceğiniz aile üyeleri de Türk Telekom cep hattı sahibi ise ORTAK 15GB boşluk dahil etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını yazarak 2050'ye SMS gönderirsiniz.
   • Dahil etmek istediğiniz kişi ONAY ORTAK 15GB yazıp SMSi cevapladığında tarifesi Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan yararlanmaya başlar.
  • Aileniz Yeni mi Gelecek?
   • Paylaşıma dahil edeceğiniz kişinin aktivasyonu bayi ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla Başlangıç Tarifesi olarak yapılır. Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız.
   • ORTAK 15GB boşluk dahil etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını yazarak 2050'ye SMS gönderirsiniz.
   • Dahil etmek istediğiniz kişinin hattı aktifleştikten hemen sonra talebinize ONAY ORTAK 15GB yazarak cevap verdiğinde tarifesi Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan yararlanmaya başlar.

Paylaşıma Dahil Olmak İstiyorsaniz Türk Telekom Cep Hattınız Varsa

 • Faturayı ödeyecek aile sahibinin sizi paylaşıma ekleyebilmesi için Ailece 15GB Tarifesi'nde olması gerekir.
 • Faturayı ödeyecek aile sahibi ORTAK 15GB boşluk sizin numaranızı yazıp 2050'ye SMS gönderir.
 • Gelen SMS'i ONAY ORTAK 15GB yazıp cevapladığınızda tarifeniz Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan herhangi bir ücret ödemeden yararlanmaya başlarsınız.

Paylaşıma Dahil Olmak İstiyorsaniz ve Türk Telekom Cep Hattınız Yoksa

 • Paylaşıma dahil olmak istiyor ve Türk Telekom cep hattınız yoksa Başlangıç Tarifesi'ne gelirsiniz. Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız
 • Faturayı ödeyecek aile sahibinin sizi paylaşıma ekleyebilmesi için Ailece 15GB Tarifesi'nde olması gerekir.
 • Faturayı ödeyecek aile sahibi ORTAK 15GB boşluk sizin numaranızı yazıp 2050'ye SMS gönderir
 • Gelen SMS'i ONAY ORTAK 15GB yazıp cevapladığınızda tarifeniz Ortak Tarife olarak otomatik değiştirilerek ortak kullanımdan yararlanmaya başlarsınız.
  • Paylaşımı Nasıl İptal Edebilirsiniz?
   • Paylaşımı SMS ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla iptal edilebilirsiniz.
  • Paylaşıma dahil olan kişiyseniz:
   • IPTAL ORTAK 15GB yazıp 2050ye SMS göndermeniz gerekmektedir
   • Paylaşımınız iptal edildiğinde tarifeniz Başlangıç Tarifesi olarak değiştirilir. Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız.
  • Aile sahibiyseniz:
   • IPTAL 15GB yazıp bir boşluk bırakarak iptal etmek istediğiniz kişinin numarasını 2050'ye göndermeniz gerekmektedir.
   • Paylaşımdan çıkarılan kişinin tarifesi Başlangıç Tarifesi olarak değiştirilir. Başlangıç tarifesinin detayları için tıklayınız.

AILECE 15GB yazıp 5555'e göndererek, Türk Telekom Grup mağazalarına gelerek Ailece 15GB Tarifesi'ne geçiş yapabilirsiniz.

 • 13 Nisan 2023 tarihinde Ailece 15GB tarifesinin aylık ücretinde revizyon yapılacaktır. 13 Nisan 2023 itibarıyla; şirketimizce sunulmakta olan mevcut faturalı tarifelerden geçis yoluyla kaydolup 12 fatura dönemi boyunca Türk Telekom faturalı mobil tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için 12 fatura dönemi boyunca geçerli fiyat 198,06 TL, taahhütsüz fiyat ise 230 TL olarak güncellenecektir. Tarife taahhüdü devam eden müşterilerimizin aylık ücretlerinde değişiklik yapılmayacak olup; ilgili müşterilerin aylık ücretleri, taahhüt bitiminden sonra güncellenecektir. Belirtilen tüm ücretlere KDV, ÖIV dahildir.
 • 13 Nisan 2023 ve sonrasında numara taşıma, yeni hat tesisi ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla ilk defa Başlangıç tarifesine kayıt olan ve Ailece 6GB, Ortak, Başlangıç dışında herhangi bir tarife değişikliği yapmayan müşteriler için kişi ekleme ücreti olarak aylık 30TL,faturalı tarifelerden geçiş yoluyla paylaşıma dahil olacak müşteriler için ise aylık 40TL kişi ekleme ücreti alınacaktır.
 • ​24 Mayıs 2022 itibarıyla Ailece tarifeler 24 fatura dönemi boyunca taahhütle abone alımına kapatılmıştır.
 • 24 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla, Ailece 15GB tarifesine Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerden geçiş yoluyla kayıt olup taahhüt vermeyen müşteriler için 12 ay boyunca geçerli taahhütlü fiyat 155 TL, taahhütsüz fiyat ise 180 TL olarak güncellenmiştir.Belirtilen ücrete KDV ve ÖİV dahildir.
 • 24 Mayıs 2022 ve sonrasında numara taşıma, yeni hat tesisi ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla ilk defa Başlangıç tarifesine kayıt olan ve Ailece 15GB, Ortak, Başlangıç dışında herhangi bir tarife değişikliği yapmayan müşteriler için kişi ekleme ücreti olarak aylık 15TL,faturalı tarifelerden geçiş yoluyla paylaşıma dahil olacak müşteriler için ise aylık 20TL kişi ekleme ücreti alınacaktır.
 • Ailece 15GB Tarifesi’ndeki hat çift taraflı aramalara kapatıldığında paylaşıma dahil olan müşteriler otomatik olarak Başlangıç Tarifesi'ne geçirilirler.
 • Ailece 15GB Tarifesi’ndeki faydalar toplam 5 kişiye kadar ortak paylaşımla kullanılabilir. Faturayı ödeyecek tarife sahibi müşteri Ailece 15GB Tarifesi'ne kayıt olur ve en fazla 4 kişiyi paylaşıma dahil edebilir.
 • Ailece tarifesine dâhil olan ve ortak tarifede bulunan hatlar ek paket satın alamazlar. Ailece tarifesindeki ana hattın almış olduğu ek paket/paketleri kendisi kullanabilir, ortak tarifede bulunan hatlar ile paylaşamaz.
 • Ailece 15GB Tarifesi her yöne 5000 dakika, grup içi sınırsız dakika, her yöne sınırsız SMS ve 15 GB cepten internet içermektedir. Tarife kapsamında sunulan grup içi sınırsız dakika Ailece 6GB Tarifesi, Ailece 15GB Tarifesi ve Ortak Tarife’deki müşteriler arasındaki görüşmeleri kapsamaktadır.
 • Numara taşıma, yeni hat tesisi ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla Ailece 15GB Tarifesi'ne kayıt olan müşterilerimiz için tarifenin aylık ücreti 154 TL'dir. Söz konusu müşterilerimiz SOZ yazıp 5555'e SMS göndererek ya da Müşteri Hizmetleri aracılığıyla 12fatura dönemi boyunca faturalı tarifelerde kalacaklarına dair taahhütte bulunabileceklerdir. 12 fatura dönemi boyunca faturalı tarifelerde kalacaklarına dair taahhütte bulunan müşterilerimiz için tarife aylık ücreti taahhüt süresince 129 TL olacaktır.
 • Tarife kapsamında sunulan veri kullanım hizmeti sadece internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır. Tarifedeki 15 GB bittikten sonra kademeli olarak maksimum 10 defa olmak üzere 500 MB internet faydası tanımlanacak olup bu haklar bittikten sonra ilgili fatura dönemi sonuna kadar internet erişim hızı 128 kbps'ye düşürülecektir.
 • Tarife kapsamındaki ücretsiz SMS'ler yurt içi her yöne geçerli olup, yurt dışı ve KKTC kullanımlarını,web ve wap üzerinden yapılacak SMS gönderimlerini kapsamamaktadır. Ücretsiz SMS'ler 444 ile başlayan ve 1 ile başlayan 3 haneli numaralara yapılan gönderimleri kapsamaktadır.
 • Bir fatura dönemi içerisinde kullanılmayan tarife kapsamında sunulan dakika, SMS ve cepten internet hakkı ilgili fatura dönemi sonunda silinecektir. Tarife kapsamındaki kullanım hakları devredilemez ve 3.şahıslara transfer edilemez.
 • Dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir.
 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.
 • Ortak paylaşıma dahil olan diğer müşteriler eğer tarife faydaları haricinde hiç kullanım yapmazlarsa bu kişilere 0TL fatura çıkacak ancak tarife faydaları haricinde kullanımlar yapıldığında (roaming, özel servisler vs.) bu ücretler paylaşıma dahil edilen kişilerin kendi faturasına yansıtılacaktır.
 • Paylaşıma dahil olan diğer müşterilerden 1,58 TL olan telsiz kullanım ücreti alınmayacaktır.
 • Son 90 gün içerisinde Şirketimizce sunulmakta olan faturalı, faturasız bir tarifeden ya da Kontrolü S.E.Ç. Tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp veya Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerden faturasız tarifelere ya da Kontrolü S.E.Ç. Tarifelerine geçip sonrasında bu tarifeye kaydolan müşteriler için bir kereye mahsus 30,60 TL kayıt ücreti alınacak ve söz konusu ücret müşterilerin ilk faturalarına yansıtılacaktır.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Ailece 15GB Tarifesi'ndeki müşterilerimiz 12 ya da 24 fatura dönemi boyunca Türk Telekom faturalı tarifelerinde kalacaklarına dair taahhütte bulunabilirler.
 • Tarifeden taahhütlü aylık ücret ile yararlanmak için tarifeye kayıt tarihinden itibaren Müşteri Hizmetleri veya SMS aracılığıyla taahhüt verilmesi gerekmektedir. Taahhüt vermeyen müşterilerimiz tarifeden taahhütsüz aylık ücretler ile yararlanacaklardır
 • SMS aracılığıyla taahhüt vermek için SOZ yazıp 5555'e ücretsiz SMS gönderilmesi gerekmektedir.
 • 12 ya da 24 fatura dönemi boyunca faturalı tarifelerde kalma sözü verip, taahhüt süresi içerisinde hat iptali yapan, hattın iptal edilmesine sebebiyet veren, faturasız tarifelere geçiş yapan, numarasını diğer operatörlere taşıyan, Türk Telekom evde internet ve diğer iş birliği faturalı tarifelerine geçiş yapan müşterilerimizin son faturalarına taahhüt kapsamında o güne kadar yararlanılan indirimler toplamı ile kalan ay ücretler toplamlarından müşteri lehine olanı yansıtılacaktır.
 • Taahhüt verip taahhüt süresi içerisinde diğer faturalı tarifelerine geçiş yapan müşterilere cayma bedeli yansıtılmayacaktır; ancak söz konusu müşterilerin taahhütleri kaldığı yerden devam edecek; bu müşterilerin taahhüt süreleri sona ermeden evvel hat iptali yapmaları, hatlarının iptal edilmesine sebebiyet vermeleri, numaralarını diğer operatörlere taşımaları, diğer işbirliği faturasız tarifelerine geçiş yapmaları durumunda müşterilerin taahhütleri iptal olacak ve taahhütleri kapsamında sağlanan aylık ücret indirim hakkı sona erecek olup, taahhüde bağlı kalınan süre boyunca aylık olarak yansıtılan tarife indirim bedellerinin toplamı ile kalan ay tarife bedelleri toplamı kıyaslanarak müşteri lehine olan cezai bedel olarak düzenlenecek olan faturaya yansıtılmaktadır.
 • Taahhüt verip 12 ya da 24 fatura dönemi içerisinde diğer faturalı tarifelerine geçiş yapan müşterilerin tarife kapsamında taahhüt karşılığı sunulmakta olan aylık ücret indirimleri devam etmeyecektir.
 • Taahhüt bitiminden itibaren taahhütsüz fiyatlar geçerli olacaktır.
 • 5555'e SMS göndererek taahhüt veren müşterilerimizin gönderdikleri taahhüt Onay SMS'leri için 2,04TL SMS ücreti alınmaktadır.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555'e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakikalar için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir. Paylaşıma dahil olan numaralar sorgulama yapamaz, sorgulama faturayı ödeyecek aile sahibi tarafından yapılabilir.
 • Güncel borç bilgisi GUNCEL yazıp 5555'e gönderilerek son 12 saat hariç faturalanmamış kullanım tutarı öğrenilebilir. Bu servisten ay içinde alınan ilk ve 2. bilgi mesajı 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Aynı ay içinde yapılan diğer sorgulamalar ücretsizdir.
 • Internet, Ses ve SMS kullanım haklarınızın her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler dakika ve SMS için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Tarifenizden kalan kullanım haklarınızı hattınızdan 9333'ü arayarak,*124#'yi tuşlayarak ya da Online İşlemler 'e giriş yaparak öğrenebilirsiniz.
 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.İlginizi Çekebilir