Ana İçeriğin Başı

İnternetten Nasıl Video İzleyebilirim / Müzik Dinleyebilirim?

Şimdi teknolojiden yararlanma zamanı!

İnternette video izleme deyince akla ilk gelen web sitesi tabii ki 'Youtube'.

Youtube en fazla videonun ve şarkının bulunduğu yer. Öncelikle daha önce yaptığımız gibi bu siteye gidebilmek için adres kısmına www.youtube.com yazıp enter tuşuna basıyoruz. Adresi hatırlayamazsak yine Google'a sorarak hatırlayabiliriz tabi.

Sayfa açıldığında buraya izlemek istediğimiz video ile ilgili bir iki kelime yazmamız gerekiyor. Yani şarkı dinlemek istiyorsak şarkı veya şarkıcı isimlerini. Video izlemek istiyorsak videonun konusu ile ilgili kelimeleri yazabiliriz.

İşte bir kaç örnek, aramaya örgü modelleri yazıp örgüye dair bir çok öğretici video bulabilir ya da yemek tariflerinin videolu anlatımlarını izleyebiliriz.

Oynanan bir maç ile ilgili önemli pozisyonları da doğru kelimeler ile ararsak bulabiliriz. Örneğin, arama kutucuğuna maç özetleri yazarak Beşiktaş maçının gollerini izleyebiliriz veya sevdiğimiz bir şarkıcının kliplerini izleyebiliriz. Bir tanesinin üzerine bastığımızda video kendiliğinden açılacaktır. Durdurmak istersek en baştaki tuşa basabiliriz. Geri sarmak istersek kırmızı çubuğu geri çekmemiz yetecektir. Videonun sesini de yuvarlak beyaz sembol ile açıp kapatabiliriz. Videonun sağ tarafında çıkan diğer videolar aradığımız konu ile ilgili olacaktır. Yalnızca bilmemiz gereken bir konu var, video izlemek internetten yaptığımız diğer işlemlere göre internet paketimizi daha hızlı tüketmemize sebep olabilir. Ancak kullanım miktarımızı buna göre dikkatli ayarlarsak hiç sorun yaşamayız. Bana soracak olursanız komik kedi videolarını izlemeye doyum olmuyor. Ben şu tatlılıkları izlemeye devam ederken siz de diğer videolarımızı izleyin. Bakalım internetle ilgili yeni neler yapabilirmişiz öğrenmeye devam edin.