Ana İçeriğin Başı

Hastane Randevusunu İnternet Üzerinden Nasıl Alabilirim?

Şimdi teknolojiden yararlanma zamanı!

Aile hekiminizi öğrenmek için merkezi hekim randevu sistemine giriş yapmamız gerekiyor. Adresi ise www.hastanerandevu.gov.tr

Önceden oluşturduğunuz bir üyeliğimiz yoksa, e-Devlet ile girişi seçerek T.C kimlik numaramız ve önceden almış olduğumuz e-Devlet şifremizi kullanarak sisteme giriş yapabiliyoruz.

Açılan sayfada sağ tarafta aile hekimimizin birimini ve kim olduğunu görebiliriz. Aile hekimimizden randevu almak istiyorsak gün ve saat seçimini buradan yaparak ilerleyebiliriz. Bizim için hazırlanan randevu bilgilerini kontrol ettikten sonra randevuyu kaydet tuşuna basarak işlemi tamamlamış oluyoruz.

Aile hekimi dışında özel bir bölüm için randevu almak istiyorsak, sayfanın sol tarafında yer alan kutucukları dolduruyoruz. Karşımıza seçtiğimiz hastane ve branşın doktorları çıkıyor. Doktorlardan birini seçtikten sonra takvim cetvelinden uygun bir saat seçip randevuyu kaydediyoruz. Randevuyu iptal etmek istediğimizde, randevu geçmişine tıklayarak iptal seçeneğine basıyoruz. Karşımıza çıkan randevuyu iptal etmek istediğinize emin misiniz kutucuğuna evet cevabı vermeliyiz. Bilmeniz gereken bir de E-nabız sistemi var. Kişisel sağlık sistemi de denebilir.

E-nabız sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve her türlü sağlık kaydımızı 24 saat takip etmemize olanak sağlayan bir uygulama.

E-nabız sistemiyle tedavi geçmişimizi sürekli kontrol edebiliyor ve yapacağımız doktor görüşmelerinde doktorumuza gösterebiliyoruz. Hadi e-Nabız a nasıl üye olacağımıza bakalım.

T.C kimlik numaramız ve E-Devlet şifremizle kolayca giriş yapabiliyoruz. Açılan sayfadaki bilgilendirme yazısını okuduktan sonra "Kullanım şartlarını kabul ediyorum" kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor.

Sayfadaki formu bilgilerimizle dolduruyoruz ve bilgilerin doğruluğundan emin oluyoruz. Burda yine daha sonra kullanmak üzere bir şifre belirlememiz de gerekiyor. Daha sonrasında cep telefonunuza gelen kodu doğru bir şekilde girip onaylıyoruz. Artık burası bizim kişisel sağlık sitemiz. Tüm geçmiş kayıtlarımızı da burada bulabiliriz.