Ana İçeriğin Başı

İnternete Nasıl Girerim?

Şimdi teknolojiden yararlanma zamanı!

Bugün sizlere hayatımızı kolaylaştıran internet kullanımından bahsedeceğiz.

Öncelikle internete bağlanabilmek için bir araca ihtiyacımız bulunuyor. Günümüzde en çok kullanılanı kablosuz modemlerdir. Yani bilgisayara hiç bir kablo bağlamaya gerek kalmadan fakat sınırlı bir çevre içinde kullanabildiğimiz araçlar. Bulunduğumuz alanda bir kablosuz modemimiz var ve şifresini de biliyorsak geriyi interneti keşfetmenin tadını çıkarmak kalıyor.

Bunun için öncelikle bir sayfa açmamız gerekiyor. Sayfa açmayı bir yere gitmek için yola çıkmak olarak düşünebiliriz. Nereye gitmek isteyeceğimiz bize kalmış fakat gitmek istediğimiz yerin adresini de bilmemiz gerekiyor. Bu adrese internet sitesi adresi de deniliyor. Örneğin hava durumunu öğrenmek için Meteoroloji Genel Müdürlüğüne yani www.mgm.gov.tr adresine gidebiliriz.

Sayfanın en üstünde bulunan ince kutucuğa bu adresi yazıp 'Enter' tuşuna basacağız. Unutmamamız gereken en önemli konu her adresin başına www. eklemek gerekiyor.

Eğer adresi bilmiyorsak da bulmak için her şeyin cevabını öğrenebileceğimiz Google'a sorabiliriz. Yani aslında ilk girmemiz gerek www.google.com adresi. Buradan sonra her yeri ona sorabiliriz. Artık internete nasıl gireceğimizi öğrendiğimize göre hadi şimdi biraz Figen teyze ile internette yemek tarifi arayalım.