Ana İçeriğin Başı

Facebook’u Nasıl Kullanırım?

Şimdi teknolojiden yararlanma zamanı!

Facebook'u bir milyardan fazla kişinin üye olduğu bir grup gibi düşünebiliriz. Buraya üye olarak eşimizi dostumuzu dünyanın her yerindeki tanıdıklarımızı bulmamız mümkün. Ama öncesinde bu gruba ulaşmak için bir adrese ihtiyacımız var.

İnternetten Google'a giriyoruz ve arama yapmak için büyütece tıklıyoruz.

Önce üye olmak için formu dolduruyoruz. Önceden edindiğimiz e-posta adresimizi burada kullanıyoruz. Hesabımıza bizden başka kimse girmesin diye en az 6 haneli şifre yani kilit koyuyoruz.

Şifremizin her aramada otomatik olarak çıkması için "Evet"e tıklıyoruz. Facebook tanıyor olabileceğimiz kişileri bize arkadaş olarak öneriyor.

Listedeki kişi eşimiz dostumuz dahi olsa onunla iletişim kurmak için arkadaşlık isteği gönderiyoruz. Çünkü, Facebook'ta herkes arkadaş. İstek yolladığımız kişi bizimle arkadaş olmayı kabul edince ekranın sağ üst köşesindeki mesaj bölümüne tıklayarak arkadaşımıza mesaj yazabiliyoruz, klavyedeki enter tuşuna basıp mesaj gönderebiliyoruz.

Bir de paylaşımlarda bulunabiliyoruz. Düşüncelerimizi "Ne düşünüyorsunuz?" kısmına yazabiliyoruz. Fotoğraf/Video kısmına tıklayıp fotoğraf veya video ekleyebiliyoruz. Bir de bunları kimin görmesini isteyeceğimize karar verebiliyoruz. Ama en önemlisi Facebook sayesinde binlerce kilometre uzaklıktaki torunumuzla bile hasret gidererek uzakları yakın ediyoruz.