Ana İçeriğin Başı

WhatsApp'ı Nasıl Kullanırım?

Şimdi teknolojiden yararlanma zamanı!

Bugünkü videomuzda en yaygın kullanılan uygulamalardan biri olan Whatsapp'a göz atacağız.

Whatsapp, internet üzerinden sevdiklerimizle anlık mesajlaşıp görüntülü konuşabileceğimiz bir akıllı telefon uygulaması.

Öncelikle telefondaki uygulama mağazasına giriyoruz ve arama kutucuğuna "Whatsapp" yazıyoruz ve karşımıza çıkan ilk uygulamayı telefonumuza yüklüyoruz. Açtığımızda bize numaramızı soruyor. Kullanmak için numaramızı girmemiz ilk şart.

Böylece telefon listemiz de bizim gibi bu uygulamayı kullanan kişileri otomatik olarak yüklemiş oluyoruz. Artık listemizdeki kişilerle istediğimiz kadar konuşup mesajlaşabiliriz.

Ekranda sohbetler yazan yere basıyoruz, konuşmak istediğimiz kişiyi listemizden seçiyoruz. Boş bir sayfa açılıyor buraya mesajımızı yazıp gönderebiliriz. Ya da görüntülü arama yapmak istersek kamera tuşuna basarak görüntülü aramayı gerçekleştirebiliriz.

Sadece fotoğraf göndermek istiyorsak da kişiyi seçip ataca benzeyen eklenti işaretine basıyoruz. Buradan daha önce çektiğimiz bir fotoğrafı seçebiliyor ya da anlık bir fotoğraf çekip gönderebiliyoruz.

Yine bu işarete bastığımızda konumu seçerek o an neredeysek oranın adresini gönderebiliyoruz. Böylece bulunduğumuz yeri harita üzerinden işaretleyerek göndermiş oluyoruz. Gönderdiğimiz kişi de bu gönderiye tıkladığında haritadan doğru yolu takip ederek yanımıza gelebiliyor.

Mikrofon işaretine basılı tutup konuştuğumuzda sadece ses kaydımızı gönderebiliyoruz. Böylece yazmak zorunda kalmadan da iletişim kurabiliyoruz.

Diyelim ki çocuklarımız torunlarımız ya da kardeşlerimizden uzaktayız ve onlardan anlık olarak haberdar olmak istiyoruz. Herkese tek tek "nasılsın?" diye sormak yerine Whatsapp'ta bir aile grubu oluşturup mesajlarımızı herkesin görmesini sağlayabiliriz.

Şimdi nasıl grup açabileceğimize bir bakalım. Sohbetlere basıyoruz sağ üst köşedeki üç nokta işaretine basarak yeni grup için eklemek istediğimiz kişileri seçiyoruz. Artık siz de internet üzerinden sürekli haberleşebileceğiniz aile grubunuzu oluşturarak onlarla hasret giderebilirsiniz.