Ana İçeriğin Başı

Kamu çalışanları ve emeklileri için en avantajlı her yöne tarifeler Avea'da! 

​Tarife Bilgisi

Süper Kamu'da her yöne 1.000 dakika ayda sadece 51 TL.

Tarifeler 25.08.2011 tarihi itibariyle yeni hat tesisi, numara taşıma ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla yapılacak kayıtlara kapatılmıştır. Tarifelere diğer faturalı Avea tarifelerden kamu kurum kimliği veya Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait belge (sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak) ile geçiş yapılabilecektir. Tarifelerdeki mevcut müşteriler aynı şartlarla tarifelerinden faydalanmaya devam edeceklerdir.​​

​​
Süper Kamu
Aylık ücret 51 TL
Tarifedeki her yöne görüşme süresi 1.000 dk
Tarife kapsamındaki görüşme süreleri bittikten sonraki tüm aramalar Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarife kapsamındaki SMS'lerin bitmesi durumunda Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
MMS gönderilmeri Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarifedeki her yöne SMS 100 SMS 

12 Ağustos 2014 itibari ile geçerli olacak şekilde tarifedeki faydalara her yöne 100 SMS eklenmiş olup sms gönderimlerinizi artık tarifeniz kapsamında yapabilirsiniz.

Yurt içinde Avea hatlarınızdan yaptığınız 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Türk Telekom Kamu tarifeliler

SUPER yazıp 2010'a gönderin.

Genel Esaslar:
 • Tarifeler yalnızca mevcut faturalı Türk Telekom tarifelerinden geçişe açıktır.
 • Tarifelerden, Kurum kimliği ibraz etmek koşuluyla özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu hizmetlileri ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve  Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler.
 • Tarifelere geçiş işlemleri Türk Telekom Bayileri, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla yapılabilir.
 • Tarifeler kapsamında sunulan ücretsiz dakikalar, yurtdışına, Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır.
 • Fatura dönemi içinde kullanılmayan dakikalar bir sonraki fatura dönemine devretmez, başka bir hatta transfer edilemez.
 • Diğer bütün Türk Telekom Kamu tarifelerindeki aboneler de bu tarifelerdeki aboneleri kendi tarifelerinin grup içi fiyatından arayabilirler.
 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.

Süper Kamu:

 • Tarife aylık ücreti, faturalı hatlardan tarife değişiminde ilk fatura döneminden itibaren 51 TL'dir. Fiyatlara KDV, ÖİV dahildir.
 • Her fatura döneminde yurt içi her yöne 1.000 dakika ücretsiz görüşülebilmektedir.
 • Sesli Yanıt sistemimiz 9333'ü UCRETSIZ arayarak faturanizi ödeyebilir,bir önceki dönem faturanıza ait detaylarınızı ve kalan kullanım bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.

Kimler yararlanabilir? 

Tarifelerden, Kurum kimliği ibraz etmek koşuluyla özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu hizmetlileri ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve  Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler. 

Nasıl abone olabilirim? 

Halen Türk Telekom Kamu tarifelerinden* birini kullanıp bu tarifeye geçmek isteyen müşterilerimiz, “ SUPER " yazıp " 2010 "a ücretsiz SMS atarak tarife geçiş işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Tarifeye, Türk Telekom bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile abone olacak tüm Kamu çalışanları ve emeklileri, Türk Telekom bayilerine aşağıda belirtilen kamu çalışanı veya emeklisi olduklarına dair belgelerden birini getirerek işlemlerini gerçekleştirebilirler. 

Tarifeye, Türk Telekom bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile abone olmak isteyen Kamu çalışanı olmayan müşterilerimiz, Türk Telekom Kamulu bir yakınları tarafından referans gösterilerek bu tarifelerden yararlanabilirler. Bir Türk Telekom Kamu hattından en fazla 3 referans gösterilebilir.

Abonelik için gerekli belgeler.

Tarifeye, Türk Telekom bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile abone olacak Kamu çalışanları ve emeklileri için;

-Kamu çalışanları ile özel sağlık ve eğitim kurumlarında çalışanlardan; kurum kimliği veya onama formu

-Kamu emeklilerinden; emekli tanıtım kartı veya henüz kartı yoksa son çalıştığı kurumdan emekli olduğuna dair belge

-Noterlerden; noterde çalıştığını gösterir belge

-Muhtarlardan; muhtar kimlik kartı

-Baroya kayıtlı avukatlardan; avukat kimlik belgesi

-Polis Akademisi ve TSK Öğrencilerinden; Polis Akademisi/TSK öğrenci kimlik kartı veya öğrenci belgesi

-Türk Eczacıları Birliği üyelerinden; Türk Eczacıları Birliği üye kartı

-Gazilerden; gazi serbest dolaşım kartı veya emekli sandığı tanıtım kartı

-Şehit yakınlarından; şehit yakınlığı belgesi veya emekli sandığı tanıtım kartı

-Sarı Basın Kartlı çalışanlardan; Sarı Basın Kartı

-Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait  sınav sonuç belgesi, (sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak)

*Türk Telekom Kamu tarifelerimizden "Sınırsız Kamu" tarifesi kamu çalışanı veya emeklisi olmayan bireysel müşterilerimizin de kullanımına açıktır. Sınırsız Kamu tarifesini kullanan bireysel müşterilerimizin Süper Kamu Tarifelerine geçmek için kamu kimliği ibraz etmeleri gerekmektedir.

 • Tarifeniz kapsamındaki kalan kullanımlarınızı öğrenmek için KALAN yazıp 5555 e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz. Bu servis dakikalar ve smsler için 6 saat, internet için ise 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Kalan kullanım sorgulama tabında yer alan aşağıdaki bilgiyi de çıkartabiliriz bu durumda.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555’e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakikalar için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.

Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla ev, iş, diğer operatörler, Türk Telekom ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.

Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. Türk Telekom İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
​​​