Ana İçeriğin Başı

Siz de Kendi Tarifenizi Kendiniz Yaratın!

Tarife Bilgisi

Avea'dan Kamu'da bir ilk! Şimdi tüm Kamu çalışanları ve yakınları SeçBeğenAl Kamu Tarifesi ile istedikleri paketleri seçiyor, kendi tarifelerini kendileri yaratıyor! Siz de hemen SeçBeğenAl Kamu tarifesine geçin, size özel tarifenizin keyfini sürün.​​

SeçBeğenAl Kamu Tarifesi Detayları

Tarife aylık ücreti 21,42 TL
Tarife kapsamındaki her yöne aramalar Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.​
Tarife kapsamında SMS gönderimleriz Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarife kapsamında MMS gönderilmeriniz Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.

Ek Paketler Detayları

Paket İsmi Paket Aylık Ücreti Paket İçeriği
Modüler Kamuiçi Sınırsız Paket 9 TL Avea Kamu hatlarıyla sınırsız konuşma
Modüler Aveaiçi 1000dk Paketi 9 TL Avea yönüne 1000 dakika konuşma
Modüler Heryöne 300dk Paketi 9 TL Her yöne 300 dakika konuşma
Modüler Heryöne 1000SMS Paketi 9 TL Her yöne 1000 SMS
Modüler 1GB İnternet Paketi 9 TL 1 GB cepten internet
Modüler Heryöne 300dk 2.Paket 9 TL Her yöne 300 dakika konuşma

Tarife ve varsa farklı kampanya/paket kapsamındaki dakika ve SMS kullanım hakları sona erdikten sonraki kullanımların standart ücretlendirmesi 2 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla güncellenmiştir. Güncel ücretler için tıklayınız. 1 Ocak 2019 - 2 Temmuz 2019 tarihleri arasında taahhüt vermiş ve taahhütleri devam eden müşterilerimiz ücret değişikliğinden etkilenmeyecektir. Cepten internet paketi kapsamındaki internet kullanım hakkı tükendikten sonraki yurt içi kullanımlar 0,00492 Kr/KB üzerinden ücretlendirilir.

12 Ağustos 2014 itibari ile geçerli olacak şekilde tarifenin aylık ücreti taahhüdü bulunmayan tüm müşteriler için +2TL eklenecek şekilde güncellenmiştir. Taahhüdü devam eden müşterilerimiz için aylık ücretler taahhüt bitiminden sonra güncellenecektir.

Yurt içinde TT Mobil hatlarınızdan yaptığınız 500 TT Mobil Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

​​​​​
 • Tarifeden, özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler.
 • Tarife yeni aktivasyona, Numara Taşıma ile gelişe ve mevcut tarifelerden geçişe açıktır.
 • Tarifeye geçiş işlemleri Avea Bayileri, Avea Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla yapılabilir.
 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.
 • Diğer Avea Kamu tarifelerini kullanmakta olan müşteriler SeçBeğenAl Kamu Tarifesi'ndeki müşterileri kendi tarifelerinin grup içi fiyatından arayabilirler.
 • Ek paketlere dair bilgiler:
 • Tarife kapsamında müşterilere aşağıdaki ek paketler ve ilgili kullanım hakları sunulmaktadır:
 • Modüler Kamuiçi Sınırsız Paket ile yurt içi Avea Kamu hatlarına doğru limitsiz görüşme süresi .
 • Modüler Aveaiçi 1000dk Paketi ile yurt içi Avea hatlarına doğru 1000 dakika görüşme süresi.
 • Modüler Heryöne 300dk Paketi ile yurt içi her yöne 300 dakika görüşme süresi.
 • Modüler Heryöne 1000SMS Paketi ile yurt içi her yöne 1000 adet SMS gönderim hakkı.
 • Modüler 1GB İnternet Paketi ile yurt içi kullanımlarda geçerli 1 GB cepten internet kullanım hakkı.
 • Modüler Heryöne 300dk 2.Paket ile yurt içi her yöne 300 dakika görüşme süresi.
 • Ek paketlere kayıt olmak için sırasıyla KAMUICI, AVEAICI, HERYONE, SMS, INTERNET ve HERYONE2 ; paketlerin iptali için sırasıyla IPTAL KAMUICI; IPTAL AVEAICI , IPTAL HERYONE , IPTAL SMS , IPTAL INTERNET ve IPTAL HERYONE2 yazılıp 5052 'ye ücretsiz SMS gönderilebilir.
 • Ek paketlere kayıt ve iptal işlemleri Avea Bayileri ve Müşteri Hizmetleri üzerinden de yapılabilir.
 • Ek paketlerin ücretleri, paketlerden yararlanılan gün sayısıyla orantılı olarak yansıtılmaktadır.
 • Ek paketlere kayıt işlemi başarılı bir şekilde tamamlandığında ve paket kapsamındaki kullanım haklarının %80 ile %100'ü tüketildiğinde bilgi mesajı gönderilecektir. Bilgi mesajları 2 gün öncesinin kullanım bilgisini içerir.
 • Her bir ek paket, 1 fatura dönemi içerisinde yalnızca 1 kez alınabilir. Paketler iptal edilmedikleri sürece her fatura dönemi sonunda otomatik olarak yenilenir. Taahhüt süresi sonunda paketler iptal olacaktır.
 • Ek paketler kapsamındaki yurt içi heryöne ve Avea yönüne sunulan görüşme süreleri görüntülü aramalarda da kullanılabilecektir. Avea Kamu Tarifeleri yönüne sınırsız görüşme süresi görüntülü aramaları kapsamamaktadır.
 • Ek paket kapsamında sunulan internet kullanım hakkı yurt içinde Internet APN ve WAP APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır.
 • Belirtilen ek paketler sadece SeçBeğenAl Kamu Tarifesi ile birlikte kullanılabilir.
 • Ek paketler kapsamında sunulup kullanılmayan görüşme süresi, SMS'ler ve cepten internet kullanım hakkı her fatura döneminin sonunda silinecektir. Müşteriler, başka bir faturalı veya faturasız tarifeye geçiş yaptıkları takdirde, bu kullanım haklarının kalan kısımlarını kullanamayacaklardır.
 • Ek paketler kapsamında sunulan kullanım haklarının 3. şahıslara transferi mümkün değildir.
 • Modüler Heryöne 300dk Paketi ve Modüler Heryöne 300dk 2.Paket'in 1 fatura dönemi içerisinde aynı anda kullanılması durumunda öncelikli olarak Modüler Heryöne 300dk Paketi kapsamındaki görüşme süresi, bu sürenin tüketilmesini takiben Modüler Heryöne 300dk 2.Paket kapsamındaki görüşme süresi kullanılır.
 • Fatura döneminizde ek paketler dahilinde kalan konuşma sürenizi SES yazıp, kalan SMSadedinizi SMS yazıp, kalan cepten internet hakkınızı ise INTERNET yazıp 5555 'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servis Ses ve Sms kullanımları için 6 saat, internet kullanımları için 12 saat öncesinin bilgilerini içerir.
 • Sesli Yanıt Sistemimiz 9333ÜCRETSİZ arayarak faturanızı ödeyebilir,bir önceki dönem faturanıza ait detaylarınızı ve kalan kullanım bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.

Öncelikle SeçBeğenAl Kamu Tarifesine geçiş yapın:

Hangi tarifeyi kullanmaktayım?  Tarifeye nasıl geçerim?
Avea Kamu tarifeliyseniz SEC yazin 5555 'e SMS gönderin 
Avea Kamu tarifeli değilseniz veya yeni kayıt oluyorsanız   Avea Bayileri veya 500 Müşteri Hizmetlerine başvurun 

Ardından istediğiniz paketleri seçerek kendinize özel tarifenizi yaratın:

 
Paket seçenekleri nedir? Pakete nasıl kayıt olurum?
Kamu içi Sınırsız Konuşma Paketi KAMUICI yazıp 5052 'ye SMS gönderin 
Avea içi 1000 Dakika Paketi AVEAICI yazıp 5052 'ye SMS gönderin 
Her yöne 300 Dakika Paketi HERYONE yazıp 5052 'ye SMS gönderin 
Her yöne 1000 SMS Paketi SMS yazıp 5052 'ye SMS gönderin 
1 GB Cepten İnternet Paketi INTERNET yazıp 5052 'ye SMS gönderin 

Kimler yararlanabilir?

Tarife yeni aktivasyona, Numara Taşıma ile gelişe ve mevcut tarifelerden geçişe açıktır. Tarifeden, özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler.

Tarifeye nasıl kayıt olabilirim?

Halen Avea Kamu tarifelerimizden* birini kullanıp bu tarifeye geçmek isteyen müşterilerimiz, "SEC" yazıp "5555"e ücretsiz SMS atarak geçiş işlemlerini gerçekleştirebilirler. Daha önce Avea Kamu tarifelerimizden birini kullanmış, hali hazırda Avea bireysel faturalı tarifelerimizde olan ve bu tarifeye geçmek isteyen müşterilerimiz 500 Avea Müşteri Hizmetlerini arayarak geçiş işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Tarifeye, yeni aktivasyon, Numara Taşıma ile geliş, faturasız tarifelerden veya Avea bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile kayıt olacak tüm Kamu çalışanları ve emeklileri, Avea bayilerine aşağıda belirtilen kamu çalışanı veya emeklisi olduklarına dair belgelerden birini getirerek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kamu çalışanı olmayanlar, Avea Kamulu bir yakınları tarafından referans gösterilerek bu tarifeden yararlanabilirler. Bir Avea Kamu hattından en fazla 3 referans gösterilebilir.

Abonelik için gerekli belgeler 1 adet nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi Kamu çalışanları ile özel sağlık ve eğitim kurumlarında çalışanlardan; kurum kimliği veya onama formu Kamu emeklilerinden; emekli tanıtım kartı veya henüz kartı yoksa son çalıştığı kurumdan emekli olduğuna dair belge Noterlerden; noterde çalıştığını gösterir belge Muhtarlardan; muhtar kimlik kartı Baroya kayıtlı avukatlardan; avukat kimlik belgesi Polis Akademisi ve TSK Öğrencilerinden; Polis Akademisi/TSK öğrenci kimlik kartı veya öğrenci belgesi Türk Eczacıları Birliği üyelerinden; Türk Eczacıları Birliği üye kartı Gazilerden; gazi serbest dolaşım kartı veya emekli sandığı tanıtım kartı Şehit yakınlarından; şehit yakınlığı belgesi veya emekli sandığı tanıtım kartı Sarı Basın Kartlı çalışanlardan; Sarı Basın Kartı Numarasını taşıyanlardan; Kamu kurum kimliği veya ilgili numaranın diğer operatör kamu tarifelerinden birinde olduğunu gösteren son iki aya ait fatura Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’na girdiğine dair son yıla ait  sınav sonuç belgesi (sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak) Bayide okunup imzalanabilen abonelik sözleşmesi

*Avea Kamu tarifelerimizden, Sınırsız Kamu, Süper Kamu ve Süper Kamu Küçük Paket tarifeleri kamu çalışanı veya emeklisi olmayan bireysel müşterilerimizin de kullanımına açıktır. Bu tarifeleri kullanan bireysel müşterilerimizin SeçBeğenAl Kamu Tarifesine geçmek için kamu kimliği ibraz etmeleri gerekmektedir.

 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Tarifeniz kapsamındaki kalan kullanımlarınızı öğrenmek için KALAN yazıp 5555 e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz. Bu servis dakikalar ve smsler için 6 saat, internet için ise 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Kalan kullanım sorgulama tabında yer alan aşağıdaki bilgiyi de çıkartabiliriz bu durumda.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555’e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakikalar için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
​​