Ana İçeriğin Başı

Kamu 657 Plus

Şimdi, kamu çalışanı, emeklisi ve 3’er yakını tüm Türk Telekom mobil hatlarıyla dakikalarca bedava konuşuyor.

Tarife Bilgisi

Tarife 15.03.2017 tarihi itibarıyla yeni hat tesisi, numara taşıma, faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla yapılacak kayıtlara kapatılmıştır.

Kamu Plus Tarifeleri’yle şimdi milyonlarca kamu çalışanı, emeklisi ve 3’er yakınları sadece kendi tarifelerindeki müşterilerle değil, tüm Türk Telekom mobil hatlarıyla 3000 dk. BEDAVA görüşürken; seçtikleri her yöne dakika alternatifleri ile rahat rahat konuşmaya devam ediyor. Türk Telekom mobil hatlarının rakipsiz kamu tarifelerinden faydalanmak için kamu çalışanı olmanız gerekmiyor!

53,04 TL/AY
Her Yöne Konuşma
657 dk
Şebeke İçi Konuşma
3000 dk
 
Kamu Hatlarıyla Konuşma
SINIRSIZ
Her Yöne Mesajlaşma
100 SMS
​​​​​​​​​
​​
Kamu657 Plus Tarifesi Ücretlendirme Bilgisi
Kamu 657 Plus
Aylık ücret 53,04 TL
Ev/iş* ve Diğer GSM ile Görüşme Süresi 657 DK
Tarifedeki Türk Telekom mobil hatları ile görüşme süresi ** 3.000 DK
Tarifedeki Türk Telekom mobil kamu hatları ile görüşme süresi *** SINIRSIZ
Tarife kapsamındaki Görüşme Süreleri Sona Erdikten Sonra Tüm Aramalar Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarife kapsamındaki SMSlerin bitmesi durumunda Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Yurtiçi Her Yöne MMS Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarifedeki her yöne SMS 100 SMS

(*) Türk Telekom mobil ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönleridir.

(**) TT Mobil, şebeke içi görüşme süresini usulüne uygun olarak duyurmak kaydıyla makul kullanım süreleri ile değiştirebilir.

(***) TT Mobil, kamuluların kendi içindeki görüşme süresini usulüne uygun olarak duyurmak kaydıyla makul kullanım süreleri ile değiştirebilir.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

TT Mobil, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanarak yansıtılır.

Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanarak yansıtılır.

​​​​​​
​​

657PLUS yazıp 5555'e göndererek, Türk Telekom mağazaları'na gelerek veya Müşteri Hizmetleri aracılığı ile Kamu 657 Plus tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

Tarifeden, özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler.

Nasıl abone olabilirim?

 • Halen bir Türk Telekom mobil kamu hattı kullanıp tarife değiştirmek isteyen müşteriler " 657PLUS " yazıp " 5555 " e ücretsiz SMS atarak, 10TL tarife geçiş ücreti karşılığında bu tarifelere abone olabilirler. Kamu300, Kamu657, Kamu1000, Kamu300 Plus, Kamu1000 Plus Tarifelerindeki müşteriler Kamu657 Plus Tarifesine geçerken 10TL tarife geçiş ücreti ödemeyeceklerdir.
 • Türk Telekom mobil faturalı bireysel ve Türk Telekom mobil kamu hatlarından tarife değiştirerek geçiş yapan abonelerden, 10 TL tarife geçiş ücreti alınmaktadır.
 • Tüm kamu çalışanları ve emeklileri, Türk Telekom mağazaları'na aşağıdaki belgeleri getirerek ve bir abonelik sözleşmesi doldurarak Kamu657 Plus Tarifesine abone olabilir.
 • Kamu çalışanı olmayanlar, Türk Telekom mobil hat sahibi kamulu bir yakınları tarafından referans gösterilerek bu tarifelerden yararlanabilirler. Bir Türk Telekom mobil kamu hattından en fazla 3 referans gösterilebilir.

Abonelik için gerekli belgeler

 • 1 adet nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
 • Kamu çalışanları ile özel sağlık ve eğitim kurumlarında çalışanlardan; kurum kimliği veya onama formu
 • Kamu emeklilerinden; emekli tanıtım kartı veya henüz kartı yoksa son çalıştığı kurumdan emekli olduğuna dair belge
 • Noterlerden; noterde çalıştığını gösterir belge
 • Muhtarlardan; muhtar kimlik kartı
 • Baroya kayıtlı avukatlardan; avukat kimlik belgesi
 • Polis Akademisi ve TSK Öğrencilerinden; Polis Akademisi/TSK öğrenci kimlik kartı veya öğrenci belgesi
 • Türk Eczacıları Birliği üyelerinden; Türk Eczacıları Birliği üye kartı
 • Gazilerden; gazi serbest dolaşım kartı veya emekli sandığı tanıtım kartı
 • Şehit yakınlarından; şehit yakınlığı belgesi veya emekli sandığı tanıtım kartı
 • Sarı Basın Kartlı çalışanlardan; Sarı Basın Kartı
 • Numarasını taşıyanlardan; Kamu kurum kimliği veya ilgili numaranın diğer operatör kamu tarifelerinden birinde olduğunu gösteren son iki aya ait fatura
 • Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na girdiğine dair son yıla ait  sınav sonuç belgesi (sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak)
 • Bayide okunup imzalanabilen abonelik sözleşmesi

*Türk Telekom mobil kamu tarifelerimizden "Sınırsız Kamu" tarifesi kamu çalışanı veya emeklisi olmayan bireysel müşterilerimizin de kullanımına açıktır. Sınırsız Kamu tarifesini kullanan bireysel müşterilerimizin tarifelere geçmek için kamu kimliği ibraz etmeleri gerekmektedir.

 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.
 • Diğer bütün Kamu tarifelerindeki aboneler de Kamu657 Plus Tarifesindeki aboneleri kendi tarifelerinin grup içi yapısı ile arayabilirler.
 • Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla ev, iş, diğer operatörler, Türk Telekom mobil ile anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.
 • Fatura döneminizde kalan konuşma sürenizi SES yazıp, kalan SMS adedinizi SMS yazıp, kalan cepten internet hakkınızı ise INTERNET yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Tarife dahilindeki kullanım haklarının %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu servis Ses ve Sms kullanımları için 6 saat, internet kullanımları için 12 saat öncesinin bilgilerini içerir.
 • Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.
 • 444 ile başlayan aramaların ve özel servis numaralarına yapılan aramaların yurt içi ücretlendirmesi,eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.
 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
​​​​​​​​​​​