Ana İçeriğin Başı

Şimdi, Türk Telekom mobil faturalıya gelen kamu çalışanı, emeklisi ve 3’er yakını Türk Telekom mobil hatlarla dakikalarca bedava konuşuyor.

Tarife Bilgisi

Tarife 15.03.2017 tarihi itibarıyla yeni hat tesisi, numara taşıma, faturalı ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla yapılacak kayıtlara kapatılmıştır.

Kamu Plus Tarifeleri’ne gelen milyonlarca kamu çalışanı, emeklisi ve 3’er yakınları sadece kendi tarifelerindeki müşterilerle değil, tüm Türk Telekom mobil hatlarla 3000 dk. BEDAVA görüşürken; seçtikleri her yöne dakika alternatifleri ile rahat rahat konuşmaya devam ediyor.

​​​​
45,63 TL/AY
Her Yöne Konuşma
300 DK
Şebeke İçi Konuşma
3000 DK
 
Kamu Hatlarıyla Konuşma
SINIRSIZ
Her Yöne Mesajlaşma
100 SMS
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Kamu300 Plus Tarifesi Ücretlendirme Bilgisi
Kamu 300 Plus
Aylık ücret(Numara Taşıma ve yeni aktivasyon) 45,63 TL
Ev/iş* ve diğer yönlerle görüşme süresi 300 DK
Tarifedeki Şebeke içi görüşme süresi** 3.000 DK
Tarifedeki Kamu hatları ile görüşme süresi*** SINIRSIZ
Tarife kapsamındaki görüşme süreleri bittikten sonraki tüm aramalar Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarife kapsamındaki SMSlerin bitmesi durumunda Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Yurtiçi Her Yöne MMS Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarifedeki her yöne SMS 100 SMS

(*) Anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönleridir.

(**) TT Mobil, şebeke içi görüşme süresini usulüne uygun olarak duyurmak kaydıyla makul kullanım süreleri ile değiştirebilir.

(***) TT Mobil, kamuluların kendi içindeki görüşme süresini usulüne uygun olarak duyurmak kaydıyla makul kullanım süreleri ile değiştirebilir.

Yurt içinde Türk Telekom mobil hatlarından yaptığınız 500 Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

​​

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

TT Mobil, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi,Türk Telekom mobil faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, Türk Telekom mobil faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanarak yansıtılır.

Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanarak yansıtılır.

​​​​

Hiçbir geçiş ücreti ödemeden Türk Telekom mağazalarından Kamu 300 Plus tarifesine geçiş yapabilirsiniz.

 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.
 • Diğer bütün Kamu tarifelerindeki müşteriler de Kamu300 Plus Tarifesindeki aboneleri kendi tarifelerinin grup içi yapısı ile arayabilirler.
 • Fatura döneminizde kalan konuşma sürenizi SES yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Tarife dahilindeki kullanım haklarının %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu servis Ses kullanımları için 6 saat, öncesinin bilgilerini içerir.
 • Her yöne aramalar yurtiçi olmak şartıyla ev, iş, diğer operatörler, anlaşmalı sabit telefon hizmeti veren işletmeci yönlerini ve görüntülü görüşmeleri kapsar.
 • Tarifenizdeki veya tarifenize ek olarak aldığınız mobil yurtiçi konuşma paketlerinizdeki dakikaların ücretlendirme periyodu 6 saniyedir. TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.
 • Yurt içinde Türk Telekom mobil hatlarınızdan yaptığınız 500 Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi ilk 30 saniye ücretsiz, sonrasında 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.
 • Faturalı mobil hat müşterilerimizin 444 1 500 Müşteri Hizmetleri aramalarının ilk 30 saniyesi ücretsizdir. Sonrasında;eğer tarifede sabit hat yönüne veya her yöne dakika varsa bu yönlerden düşer; sabit hat yönüne veya her yöne dakika yoksa ya da paket aşımı söz konusuysa sabit hat yönüne yapılan aramalar kapsamında ücretlendirilir.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarifenizde cepten internet ya da cepten internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.
 • Türk Telekom mobil, TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sunulan hizmetlere verilen isimdir.

Tarifelerden, özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak yararlanabilirler.

 • Tüm kamu çalışanları ve emeklileri, Türk Telekom mağazalarından aşağıdaki belgeleri getirerek ve bir abonelik sözleşmesi doldurarak Kamu300 Plus Tarifesinden yararlanabilir.
 • Kamu çalışanı olmayanlar, Türk Telekom mobil hattı olan Kamulu bir yakınları tarafından referans gösterilerek bu tarifelerden yararlanabilirler. Bir Kamu hattından en fazla 3 referans gösterilebilir.
 • 1 adet nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
 • Kamu çalışanları ile özel sağlık ve eğitim kurumlarında çalışanlardan; kurum kimliği veya onama formu
 • Kamu emeklilerinden; emekli tanıtım kartı veya henüz kartı yoksa son çalıştığı kurumdan emekli olduğuna dair belge
 • Noterlerden; noterde çalıştığını gösterir belge
 • Muhtarlardan; muhtar kimlik kartı
 • Baroya kayıtlı avukatlardan; avukat kimlik belgesi
 • Polis Akademisi ve TSK Öğrencilerinden; Polis Akademisi/TSK öğrenci kimlik kartı veya öğrenci belgesi
 • Türk Eczacıları Birliği üyelerinden; Türk Eczacıları Birliği üye kartı
 • Gazilerden; gazi serbest dolaşım kartı veya emekli sandığı tanıtım kartı
 • Şehit yakınlarından; şehit yakınlığı belgesi veya emekli sandığı tanıtım kartı
 • Sarı Basın Kartlı çalışanlardan; Sarı Basın Kartı
 • Numarasını taşıyanlardan; Kamu kurum kimliği veya ilgili numaranın diğer operatör kamu tarifelerinden birinde olduğunu gösteren son iki aya ait fatura
 • Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na girdiğine dair son yıla ait sınav sonuç belgesi (sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak)
 • Bayide okunup imzalanabilen abonelik sözleşmesi
 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
​​​​​​​​​​