Ana İçeriğin Başı

Cepten internet keyfi bu tarifede!

Tarife Bilgisi

Kamu çalışanlarına ve emeklilerine çok avantajlı bir teklif!

Akıllı Kamu Tarifesiyle ayda 54,06 TL'ye yurt içinde Türk Telekom mobil hatlarıyla 3.000 dakika ve her yöne 500 dakika konuşabilir, ayrıca 2 GB cepten internet kullanımına sahip olabilirsiniz.

Siz de hemen Akıllı Kamu tarifesine geçin, hem rahat rahat konuşun, hem de cebinizden internet keyfi sürün!​

54,06 TL/AY
Şebeke İçi Konuşma
3000 dk
Her Yöne Konuşma
500 dk
 
Her Yöne Mesajlaşma
100 SMS
Cepten İnternet
2 GB
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Akıllı Kamu Tarifesi Ücretlendirme Bilgisi
Aylık ücret 54,06 TL
Tarife kapsamındaki şebeke içi görüşme süresi 3000 dk
Tarife kapsamındaki her yöne görüşme süresi 500 dk
Tarifedeki cepten internet kullanım hakkı 2 GB
Tarife kapsamindaki görüşme süreleri bittikten sonraki tüm aramalar Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarife kapsamındaki SMSlerin bitmesi durumunda Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarife kapsamindaki cepten internet kullanımı bittikten sonraki kullanımlar 0,0060 KR/KB
MMS Ücreti Güncel aşım ücretleri için tıklayınız.
Tarifedeki her yöne SMS 100 SMS

12 Ağustos 2014 itibari ile geçerli olacak şekilde tarifedeki faydalara her yöne 100 SMS eklenmiş olup sms gönderimlerinizi artık tarifeniz kapsamında yapabilirsiniz. Tarifenin aylık ücreti 12 Ağustos 2014 itibari ile taahhüdü bulunmayan tüm müşteriler için +5TL eklenecek şekilde güncellenmiştir.Taahhüdü devam eden müşterilerimiz için aylık ücretler taahhüt bitiminden sonra güncellenecektir.

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Tarife, paket ya da kampanya kapsamında hattınıza tanımlanan görüşme süreleri; yarışma servisleri, sohbet hatları, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil olmak üzere yurtdışında yapılan kullanımları, faks, data, WAP kullanımlarını kapsamamaktadır. Belirtilen aramalar için ilgili ücretlere buradan ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.

Türk Telekom İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.

Tarife kapsamında numara taşıma, yeni hat tesisi, faturasız ve faturalı tarifelerden geçiş ile diğer operatöre numara taşıma, hat iptali, faturalı hattan faturasız hatta geçiş durumlarında tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanarak yansıtılır.

Tarife değişikliği yapıldığında eski tarifede 15 günden fazla kalındıysa tarife aylık ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapıldığında tarife faydalarının tamamı bittiyse tam, bitmediyse aylık ücretin gün ile orantılı kısmı yansıtılacaktır. Geçiş yapılan yeni tarifede ise yine tarifedeki kullanım haklarının bitirilip bitirilmediğine bakılarak tarifenin içerisindeki tüm faydalar bittiyse aylık ücret tam, bitmediyse aylık ücret gün bazlı hesaplanarak yansıtılır.

​​​​​​​

AKILLI yazıp 5555 e gönderin.

 • 12 Kasım 2020 tarihinde Akıllı Kamu Tarifesi'nin taahhütsüz aylık ücreti 54,06 TL olarak revize edilmiştir.
 • Tarifeden, özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler.
 • Tarife yeni aktivasyona, Numara Taşıma ile gelişe ve mevcut faturalı ve faturasız tarifelerden geçişe açıktır.
 • Tarifeye geçiş işlemleri Türk Telekom Grup Mağazaları, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ve SMS kanalı aracılığıyla yapılabilir.
 • Tarife kapsamında sunulan ücretsiz dakikalar, yurtdışına, 500 Müşteri Hizmetlerine, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data ve WAP aramalarını kapsamamaktadır.
 • Tarife kapsamında sunulan yurt içi veri kullanım hizmeti sadece internet apn üzerinden yapılacak kullanımları kapsamaktadır.
 • Tarife kapsamında kullanılmayan görüşme süresi ve cepten internet kullanım hakkı her fatura döneminin sonunda silinecektir. Müşteriler, başka bir faturalı veya faturasız tarifeye geçiş yaptıkları takdirde, tarife kapsamında kazandıkları ücretsiz kullanım haklarının kalan kısmını kullanamayacaklardır.
 • Tarife kapsamında sunulan kullanım haklarının 3. şahıslara transferi mümkün değildir.
 • Fatura döneminizde kalan konuşma sürenizi SES yazıp, kalan cepten internet hakkınızı ise INTERNET yazıp 5555'e UCRETSIZ SMS göndererek öğrenebilirsiniz.
 • Tarife dahilindeki kullanım haklarının %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirme ses kullanımları için 6 saat, internet kullanımları için 12 saat öncesinin bilgilerini içerir.
 • Tarifenin tüm fatura döneminde kullanılmadığı durumlarda aylık ücret hesaplaması için tıklayınız.
 • Diğer Türk Telekom mobil Kamu tarifelerini kullanmakta olan müşteriler Akıllı Kamu Tarifesi'ndeki müşterileri kendi tarifelerinin grup içi fiyatından arayabilirler.
 • Sesli Yanıt Sistemimiz 9333'ü ÜCRETSİZ arayarak faturanızı ödeyebilir,bir önceki dönem faturanıza ait detaylarınızı ve kalan kullanım bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
 • Hattınızla ilgili faturanıza yansıyacak olan vergilerin detayları için linkini tıklayınız.
 • Tarifenizde internet ya da internet paketiniz yoksa cepten internet kullanım ücretleri için linkini tıklayınız.
 • 444 ile başlayan numaraların ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.
 • Müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirilme bilgisi için burayı tıklayınız.

Kimler yararlanabilir?

Tarife yeni aktivasyona, Numara Taşıma ile gelişe ve mevcut tarifelerden geçişe açıktır. Tarifeden, özel sağlık ve eğitim kurumu çalışanları, noterler, muhtarlar, avukatlar, kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli/geçici personel ve işçiler de dahil olmak üzere tüm kamu çalışanları ve emeklileri ile Polis Akademisi ve TSK öğrencileri, Türk Eczacıları Birliği üyeleri, gaziler, şehit yakınları, Sarı Basın Kartı sahipleri ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na girdiğine dair son yıla ait belge sunan müşteriler, sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak tarifeden yararlanabilirler.

Tarifeye nasıl kayıt olabilirim?

Halen Türk Telekom mobil Kamu tarifelerimizden* birini kullanıp bu tarifeye geçmek isteyen müşterilerimiz, "AKILLI " yazıp " 5555'e " ücretsiz SMS atarak geçiş işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Daha önce Türk Telekom mobil Kamu tarifelerimizden birini kullanmış, hali hazırda Türk Telekom mobil bireysel faturalı tarifelerimizde olan ve bu tarifeye geçmek isteyen müşterilerimiz 500 Müşteri Hizmetlerini arayarak geçiş işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Tarifeye, yeni aktivasyon, Numara Taşıma ile geliş, faturasız tarifelerden veya Türk Telekom mobil bireysel faturalı tarifelerden geçiş işlemi ile kayıt olacak tüm Kamu çalışanları ve emeklileri, Türk Telekom mağazaları'na aşağıda belirtilen kamu çalışanı veya emeklisi olduklarına dair belgelerden birini getirerek işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Kamu çalışanı olmayanlar, Türk Telekom mobil hat sahibi kamulu bir yakınları tarafından referans gösterilerek bu tarifeden yararlanabilirler. Bir Türk Telekom mobil kamu hattından en fazla 3 referans gösterilebilir.

Abonelik için gerekli belgeler

 • 1 adet nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
 • Kamu çalışanları ile özel sağlık ve eğitim kurumlarında çalışanlardan; kurum kimliği veya onama formu
 • Kamu emeklilerinden; emekli tanıtım kartı veya henüz kartı yoksa son çalıştığı kurumdan emekli olduğuna dair belge
 • Noterlerden; noterde çalıştığını gösterir belge
 • Muhtarlardan; muhtar kimlik kartı
 • Baroya kayıtlı avukatlardan; avukat kimlik belgesi
 • Polis Akademisi ve TSK Öğrencilerinden; Polis Akademisi/TSK öğrenci kimlik kartı veya öğrenci belgesi
 • Türk Eczacıları Birliği üyelerinden; Türk Eczacıları Birliği üye kartı
 • Gazilerden; gazi serbest dolaşım kartı veya emekli sandığı tanıtım kartı
 • Şehit yakınlarından; şehit yakınlığı belgesi veya emekli sandığı tanıtım kartı
 • Sarı Basın Kartlı çalışanlardan; Sarı Basın Kartı
 • Numarasını taşıyanlardan; Kamu kurum kimliği veya ilgili numaranın diğer operatör kamu tarifelerinden birinde olduğunu gösteren son iki aya ait fatura
 • Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na girdiğine dair son yıla ait  sınav sonuç belgesi (sınavda başarılı olup olmamalarından bağımsız olarak)
 • Bayide okunup imzalanabilen abonelik sözleşmesi

* Türk Telekom mobil  kamu tarifelerimizden, Sınırsız Kamu, Süper Kamu ve Süper Kamu Küçük Paket tarifeleri kamu çalışanı veya emeklisi olmayan bireysel müşterilerimizin de kullanımına açıktır. Bu tarifeleri kullanan bireysel müşterilerimizin Akıllı Kamu Tarifesine geçmek için kamu kimliği ibraz etmeleri gerekmektedir.

 • Tarifeniz kapsamındaki kalan kullanımlarınızı öğrenmek için KALAN yazıp 5555 e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz. Bu servis dakikalar ve smsler için 6 saat, internet için ise 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Tarife kapsamında kalan dakikalar için SES, kalan SMS hakları için SMS ve cepten internet hakkı için INTERNET yazıp 5555'e SMS gönderilerek öğrenebilirsiniz. Bu servis dakikalar için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
 • Internet, Ses ve SMS kullanım haklarınızın her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler dakika ve SMS için 6 saat, internet için 12 saat öncesinin kullanım bilgilerini içerir.
​ ​​​​​​​​​​​​​