Ana İçeriğin Başı

Türk Telekom Mobil Ödeme

​​​​

Satın alınan hizmet veya ürünlerin sorumluluğu satıcı firmadadır. Bu durumda takip için satın alma yaptığınız firma ile temasa geçmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom Mobil Ödeme ile ilgili ödeme için aracılık hizmeti yapmakta, hizmet veya ürün bedellerini tahsil etmekte ancak hizmet veya ürün iletimi yapmamaktadır. Bu yüzden şikayetleriniz ile ilgili olarak alışveriş yaptığınız firmanın müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Mobil Ödeme kullanırken göndermiş olduğunuz mesajlar hatalı olabilir, günlük ya da aylık servis kullanım limitlerinizi doldurmuş olabilirsiniz veya faturanızı ödememeniz durumunda hattınız otomatik olarak mobil ödemeye kapatılmış olabilir. Daha fazla bilgi alabilmek için 444 11 15'i arayabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme ile ilgili yaptığınız harcama tutarları takip eden fatura döneminde çıkacak Türk Telekom faturanıza yansımaktadır. Faturanızda yer alan telekom hizmet bedelleri ve Türk Telekom Mobil Ödeme harcama bedelleri toplam tek bir tutar olarak görünmektedir. Bu yüzden Türk Telekom Mobil Ödeme harcamaları taksitlendirme yapılarak ödenememektedir.

Türk Telekom Mobil Ödeme ile yaptığınız işlemler iptal edilmemektedir. Talepte bulunup, gelen SMS'i onayladıktan sonra alışveriş gerçekleşir ve bu aşamadan sonra iptal işlemi yapılamamaktadır.

Türk Telekom mobil ödeme servisinden faydalanabilmek için; hattınızın mobil ödemeye açık olması, bireysel hat olması ve size atanan kullanıcı limitini aşmamanız gerekmektedir. Bahis ödemeleri sadece ön ödemeli hatlar için açıktır. Kurumsal hatlar sadece Tramer Sorgulama Servisi'nden faydalanabilmektedir.

Mobil ödeme işlemi yapılan aylarda verilen hizmet karşılığında faturanıza yansıyacak ya da bakiyenizden düşecek olan 2 TL'lik kullanım bedelini bedelini ifade etmektedir. Mobil ödeme işlemi yapılmayan aylarda kullanım bedeli alınmaz.

Türk Telekom Mobil Ödeme telefon modeli bağımsız olarak SMS gönderip alabilen tüm telefonlarda kolayca kullanılabilir.

Türk Telekom Mobil Ödeme'yi güvenlik açısından belirli kriterleri sağlayan bireysel faturalı veya faturasız Türk Telekom aboneleri tarafından kullanılabilir. Servisi kullanmak için herhangi bir kayıt ya da abonelik gerekmemektedir. Kurumsal tarifedeki aboneler Türk Telekom Mobil Ödeme'den faydalanamamaktadırlar.

Telefonunuz veya SIM kartınız kaybolursa ya da çalınırsa hattınız ile işlem yapılması mümkün olacağından eş zamanlı olarak Türk Telekom Mobil Ödeme de kullanılabilir. Bu durumda hemen Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayıp hattınızı geçici süre için kapatmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Mobil Ödeme servisi için maksimum aylık limit faturasız hatlar için 500 TL, faturalı hatlar için 400 TL'dir. Sadece faturalı hatlar için yeni hat aktif edildikten sonraki ilk 4 ay limit 50 TL ile sınırlıdır. Faturalı müşterilerde müşterinin skorlama yapısına göre kullanıcıya özel aylık limit değerleri atanmaktadır.

Türk Telekom Mobil Ödeme servisini kullanmak için mobil hattınızın açık olması, faturasız hat kullanıyorsanız yeterli bakiyeniz bulunması gerekmektedir. Anlaşmalı üye işyerlerinde ödeme seçenekleri arasından Türk Telekom Mobil Ödeme'yi seçerek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme ile yapılan alışverişlerde ürün bedeli faturasız hatlarda TL bakiyesi, faturalı hatlarda ise Türk Telekom faturası aracılığıyla tahsil edilmektedir. Türk Telekom Mobil Ödeme ile satın alınan ürünler, Özel İletişim Vergisi (ÖİV)'ne tabi değildir.

Türk Telekom Mobil Ödeme ile ödemesini yapmış olduğunuz alışverişleri Türk Telekom faturanızın ana sayfasında veya fatura detay bilgisi kısmından takip edebilirsiniz. Dilerseniz Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayarak Türk Telekom Mobil Ödeme ile yapmış olduğunuz alışverişleriniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme ile faturalı hattınızla alışveriş yapmanız durumunda servis & hizmet veya ürün bedelleri için mobil faturanıza ekstra vergi yansımaz. Türk Telekom Mobil Ödeme ile satın alınan ürünler, Özel İletişim Vergisi (ÖİV)'ne tabi değildir. Faturasız hattınız ile alışveriş yaptığınızda servis & hizmet veya ürün bedeli vergileri için hattınıza ait bakiyeden ekstra tahsilat yapılmaz.

Kampanyalar kapsamında veya ücretsiz olarak kazandığınız hediye bakiyeler Türk Telekom Mobil Ödeme ile yaptığınız alışverişlerde kullanılamaz.

Türk Telekom Mobil Ödeme mobil ödeme ile ilgili yaptığınız harcama tutarları, takip eden fatura döneminde çıkacak Türk Telekom faturanıza yansımaktadır. Türk Telekom faturanızda yer alan mobil hizmet bedelleri ve Türk Telekom Mobil Ödeme mobil ödeme harcama bedelleri toplam tek bir tutar olarak görünmektedir. Bu nedenle Türk Telekom Mobil Ödeme harcamaları ve mobil hizmet bedelleri ayrı ayrı ödenememektedir.

Yasal izin kapsamında kullanmış olduğunuz Akıllı Telefonunuzun resmi uygulama marketlerinden (Google Play/App Store) hattınız mobil ödemeye kapalı olsa bile alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız alışveriş sonrasında mobil ödeme kolaylığından diğer platformlarda da faydalanabilmeniz için mobil ödeme servisiniz otomatik olarak aktif hale getirilmektedir. Mobil ödemeyi kullanmak istemiyorsanız 444 11 15'i arayarak ya da MOBILODEME IPTAL yazıp 5555'e kısa mesaj atarak hattınızı mobil ödemeye kapattırabilirsiniz.

Hattınız Mobil Ödeme kullanımına kapalı ise MOBILODEME KAYIT yazıp 5555'e kısa mesaj atarak ya da 444 11 15'i arayarak kolayca hattınızı mobil ödemeye açtırabilirsiniz.

Mobil ödemeyi kullanmak istemiyorsanız 444 11 15'i arayarak ya da MOBILODEME IPTAL yazıp 5555'e kısa mesaj atarak hattınızı mobil ödemeye kapattırabilirsiniz.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Türk Telekom mobil ailesine katılmak için hemen formu doldurun

Numaranızı taşımak veya yeni hat almak için formu doldurun, 4.5G uyumlu sim kartınızı ayağınıza getirelim.