Ana İçeriğin Başı

Türk Telekom’da Dönüşüm Festivali Başlıyor, SMS’ler GB’a Dönüşüyor!

Ek ücret ödemeden 1000 SMS’inizi ek 1GB’a dönüştürmek için DONUSTUR SMS yazıp 5555’e gönderebilirsiniz!

​​​
Dönüşüm Festivali Kampanyası Ücretlendirme Bilgisi
Tarife İçeriği Kampanyalı Tarife İçeriği Tarife Ücreti
Dönüşen 2GB Her Yöne ​
1000 DK ve 1000 SMS
e-dergi
2GB
Her Yöne
1000 DK
e-dergi
3GB
20 TL*
Dönüşen 4GB Her Yöne
1000 DK ve 1000 SMS
e-dergi
4GB
Her Yöne
1000 DK
e-dergi
5GB
25 TL*
Dönüşen 6GB Her Yöne
1000 DK ve 1000 SMS
6GB
Her Yöne
1000 DK
7GB
28,70 TL*
Prime'la Tanış 10GB Her Yöne
1000 DK ve 1000 SMS
10GB
Her Yöne
1000 DK
11GB
39 TL*

(*) Belirtilen fiyat, tarifeye numara taşıma, yeni hat aktivasyonu veya Türk Telekom mobil faturasız tarifelerden geçiş yoluyla gelen bireysel müşterilerimize, 12 ay taahhüt koşulu ile sunulmaktadır.​​​​

10 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Dönüşen 6GB Tarifesi'ne yeni hat tesisi, numara taşıma ve Şirketimizce uygulanmakta olan bireysel faturasız tarifelerden geçiş yoluyla kayıt olmuş taahhütsüz müşteriler için geçerli aylık ücret 43,70 TL olacak şekilde güncellenmiştir. Tarifeye, belirtilen yollarla kayıt olup 10 Ocak 2019 itibarıyla tarifede ilk kez taahhüt verecek müşterilerimiz için uygulanacak taahhütlü aylık ücret ise 28,70TL'dir. Tarife taahhüdü devam eden müşterilerimizin aylık ücretlerinde değişiklik yapılmayacak olup; ilgili müşterilerin aylık ücretleri, taahhüt bitiminden sonra güncellenecektir. ​​

 • SMS'lerimi GB'a nasıl dönüştürebilirim?

  1000SMS'inizi 1GB'a dönüştürmek için DONUSTUR SMS yazıp 5555'e göndermeniz yeterli.

 • Kampanyaya katılım koşulları nedir?

  1000 SMS'i ek 1GB'a dönüştürme kampanyasından 01.12.2017 tarihi itibariyle numara taşıma, yeni hat tesisi, Şirketimizce sunulmakta olan faturalı veya ön ödemeli tarifelerden geçiş yolu ile Dönüşen 2GB Tarifesi, Dönüşen 4GB Tarifesi, Dönüşen 6GB Tarifesi, Dönüşen 8GB Tarifesi, Prime'la Tanış 10GB Tarifesi'ne gelen müşteriler faydalanabilecektir.

  Bu koşulları sağlamanız durumunda kampanya kapsamında hattınıza tanımlı tarife kapsamında sunulan SMS faydasını ek 1 GB internet faydasına dönüştürme imkânı sunulacaktır. Diğer bir ifade ile kampanya kaydını tamamlayan müşterilerin hattına tanımlı tarife kapsamında sunulan SMS faydası silinecek olup, bu fayda yerine ek 1 GB data hakkı eklenecektir.

  Aktivasyon, tarife değişikliği ve fatura kesim tarihinizden itibaren ilk 3 gün içerisinde "DONUSTUR SMS" yazıp 5555'e SMS atarak bu faydadan yararlanabilirsiniz.

  Kampanyaya SMS kanalından hariç olarak Online İşlem Merkezindeki Dönüştürme Kampanyası sekmesinden de kayıt olabilirsiniz.

 • SMS'lerimi GB'a kaç kere dönüştürebilirim?

  1000SMS'ini 1GB'a dönüştürme işlemini Dönüşen Tarifeler'de kaldığınız süre boyunca sadece 3 kere yapabilirsiniz. 3 Kere SMS'lerinizi GB'a dönüştürdükten sonra ek 1GB'la tarifenize devam edebilirsiniz ya da tekrardan ek 1GB'ınızı 1000SMS'e dönüştürerek tarifenize 1000SMS'li versiyonuyla devam edebilirsiniz. Bu işlemden sonra SMS'lerinizi ek 1GB'a 4. kez dönüştürme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

 • Sadece Dönüşen Tarifeler'de tanımlı 1000SMS'imi mi ek 1GB'a dönüştürebilirim?

  Evet, eğer hattınıza tanımlı başka bir kampanyaya ait SMS'leriniz varsa bu SMS'leri ek 1GB'a dönüştüremezsiniz.

 • SMS'lerimi GB'a dönüştürmek için ekstra ücret ödemem gerekiyor mu?

  Dönüşen Tarifelerden birine eğer numara taşıma, yeni hat aktivasyonu veya Türk Telekom mobil faturasız tarifelerden geçiş yoluyla geldiyseniz hiçbir ek ücret ödemeden 1000 SMS'inizi ek 1GB'a dönüştürebilirsiniz.

 • Dönüştürme işlemi için her ay tekrar talep iletmem gerekiyor mu?

  Faturalı Dönüşen Tarifelerde SMS'inizi GB'a dönüştürmek için bir kez talep iletmeniz yeterlidir. Talebinizi ilettikten sonra her ay otomatik 1000 SMS'iniz ek 1GB'a dönüşmüş olarak tarifenizi kullanabilirsiniz.

 • Ek 1GB'ımı 1000SMS'e geri nasıl dönüştürebilirim?

  Dönüştürmüş olduğunuz ek 1GB'ı 1000SMS'e geri dönüştürmek için DONUSTUR GB yazıp 5555'e göndermeniz yeterlidir.

 • DONUSTUR SMS yazıp 5555'e gönderdiğimde "Degerli musterimiz, ayni fatura donemi icerisinde 1'den fazla donusturme islemi gerceklestirilememektedir. Bir sonraki fatura kesim tarihinizden itibaren ilk 3gun icerisinde SMS'lerinizi GB'a donusturebilirsiniz." cevabını aldım. Ne yapmam gerekiyor?

  Aynı fatura dönemi içerisinde sadece 1 kere dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. Örneğin mevcut fatura döneminizde 1000SMS'inizi ek 1GB'a dönüştürdüyseniz; ek 1GB'ınızı 1000SMS'e geri dönüştürmek için bir sonraki fatura döneminizi beklemeniz gerekmektedir.

 • DONUSTUR SMS yazıp 5555'e gönderdiğimde "Değerli musterimiz,donusum kampanyasindan faydalanabilmeniz icin tarifeye gelis tarihinizden ya da fatura kesim tarihinizden itibaren ilk 3 gun icerisinde talebinizi iletmelisiniz. Bir sonraki fatura kesim tarihinizin ilk 3 gununde talebinizi iletebilirsiniz" cevabını aldım. Ne yapmam gerekiyor?

  Hem SMS'lerinizi GB'a dönüştürmek için hem de GB'larınızı SMS'e dönüştürmek için tarifeye geliş tarihinizden ve fatura kesim tarihinizden itibaren ilk 3 gün içerisinde talebinizi göndermeniz gerekmektedir.

  Fatura kesim tarihinizi Online İşlem Merkezi'nden, Mobil İşlem Merkezi'inden ve Türk Telekom Müşteri Hizmetleri 444 1 444'ü arayarak öğrenerebilirsiniz.

 • DONUSTUR SMS yazıp 5555'e gönderdiğimde "Degerli musterimiz, bulundugunuz tarifede donusturme kampanyasi kapsaminda en fazla 3 kez SMS'lerinizi GB'a donusturebilirsiniz. SMS'lerinizi GB'a donusturme hakkiniz sona ermistir." cevabını aldım. Ne yapmam gerekiyor?

  1000SMS'ini 1GB'a dönüştürme işlemini Dönüşen Tarifeler'de kaldığınız süre boyunca sadece 3 kere yapabilirsiniz. 3 Kere SMS'lerinizi GB'a dönüştürdükten sonra ek 1GB'la tarifenize devam edebilirsiniz ya da tekrardan ek 1GB'ınızı 1000SMS'e dönüştürerek tarifenize 1000SMS'li versiyonuyla devam edebilirsiniz. Bu işlemden sonra SMS'lerinizi ek 1GB'a 4. kez dönüştürme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

 • DONUSTUR SMS yazıp 5555'e gönderdiğimde "Degerli musterimiz, bulundugunuz tarifede 100SMS'ten fazla SMS kullanimi yaptiginiz icin SMS'lerinizi GB'a donusturme talebinizi gerceklestiremiyoruz. Bir sonraki fatura kesim tarihinizde tekrar deneyebilirsiniz." cevabını aldım. Ne yapmam gerekiyor?

  Tarifenizin 1000SMS olan versiyonundayken ek 1GB'a dönüştürmek istediğinizde eğer ilk 3 gün içerisinde 100SMS'ten fazla kullanım yaptıysanız tarifenizdeki SMS'leri ek 1GB'a dönüştüremezsiniz. SMS'leriniz ek 1GB'a dönüştürmek için bir sonraki fatura döneminizi beklemeniz gerekmektedir.

 • DONUSTUR GB yazıp 5555'e gönderdiğimde "Degerli musterimiz, donusum kampanyasi kapsaminda kullandiginiz ek 1GB'i 1000SMS'e donusturme talebinizi, ek 1GB internetten kullanim yaptiginiz icin gerceklestiremiyoruz. Bir sonraki fatura kesim tarihinizin ilk 3 gununde talebinizi iletebilirsiniz." cevabını aldım. Ne yapmam gerekiyor?

  Tarifenizin ek 1GB olan versiyonundayken ek 1GB'ı 1000SMS'e dönüştürmek istediğinizde eğer ilk 3 gün içerisinde ek 1GB'ınızdan kullanım yaptıysanız tarifenizdeki ek 1GB'ı 1000 SMS'e dönüştüremezsiniz. Ek 1GB'nızı 1000 SMS'e dönüştürmek için bir sonraki fatura döneminizi beklemeniz gerekmektedir.

 • Fatura Kesim tarihimi nasıl öğrenebilirim?

  Fatura kesim tarihinizi Online İşlem Merkezi'nden, Mobil İşlem Merkezi'inden ve Türk Telekom Müşteri Hizmetleri 444 1 444'ü arayarak öğrenerebilirsiniz.

 • SMS'lerimi GB'a dönüştürdükten sonra SMS ücretlendirmem nasıl olacak?

  Tarifeniz kapsamında sunulan 1000 SMS faydasını ek 1GB faydasına dönüştürdüğünüzde SMS kullanımlarınız fatura dönemi içerisinde gönderilen ilk 10 adet SMS için mevcut tarifeniz üzerinden, 11. SMS itibariyle her 100 SMS için 3 TL üzerinden ücretlendirileceksiniz.

 • 1000 SMS'i ek 1GB'a dönüştürme kampanyasından 01.12.2017 tarihi itibariyle numara taşıma, yeni hat tesisi, Şirketimizce sunulmakta olan faturalı veya ön ödemeli tarifelerden geçiş yolu ile Dönüşen 2GB Tarifesi, Dönüşen 4GB Tarifesi, Dönüşen 6GB Tarifesi, Dönüşen 8GB Tarifesi, Prime'la Tanış 10GB Tarifesi'ne gelen müşteriler faydalanabilecektir.
 • Belirtilen koşulları sağlayan müşterilere kampanya kapsamında hattına tanımlı tarifesi kapsamında sunulan SMS faydasını 1 GB internet faydasına dönüştürme imkânı sunulacaktır. Diğer bir ifade ile kampanya kaydını tamamlayan müşterilerin hattına tanımlı tarife kapsamında sunulan SMS faydası silinecek olup, bu fayda yerine ek 1 GB data hakkı eklenecektir.
 • Faturalı aboneler; aktivasyon, tarife değişikliği ve fatura kesim tarihinden itibaren ilk 3 gün içerisinde "DONUSTUR SMS" yazıp 5555'e SMS atarak bu faydadan yararlanabilirler.
 • Kampanyaya Online İşlem Merkezinden'de kayıt olabilirsiniz.
 • Kampanya, yeni hat tesisi, numara taşıma veya ön ödemeli tarifelerden geçiş yolu ile gelen müşteriler için ücretsiz; şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerden Dönüşüm Festivali tarifelerine gelen aboneler için ek 3TL ücretlidir.
 • Aboneler kampanya geçerlilik süresi içerisinde 3 kere belirtilen faydadan yararlanabilecektir.
 • Abonelerin kampanyadan faydalanabilmesi için, hattına tanımlı tarife kapsamında sunulan 1000 SMS faydasından en fazla 100 SMS'ini kullanmış olması gerekmektedir. Fatura kesim ya da pakete kayıt tarihinden itibaren ilk 3 gün içerisinde 100 adetten fazla SMS kullanımı yapan müşteriler, mevcut fatura dönemi için dönüşüm kampanyasından faydalanamazlar. Faturalı abonelerin bir sonraki fatura döneminde dönüştürme taleplerini tekrardan iletmeleri gerekmektedir
 • Dönüştür kampanyası kapsamında sunulan ilave 1 GB cepten internetin geçerlilik süresi bir fatura dönemini olup, bu süre içerisinde kullanılmayan faydalar fatura döneminin sonunda silinecektir.
 • Kampanya kapsamında, tarifesi kapsamında sunulan SMS faydasını data faydasına dönüştüren abonelerin SMS kullanımları fatura dönemi içerisinde gönderilen ilk 10 adet SMS için mevcut tarifesi üzerinden, 11. SMS itibariyle her 100 SMS için 3 TL üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Dönüştürme faydası her fatura dönemi otomatik olarak yenilenecek olup, aboneler isterse yeni fatura döneminin ilk 3 günü içerisinde ilgili kampanyayı iptal edebilecektir. Kampanyaya dâhil olunan ilk dönem iptal işlemi gerçekleştirilemeyecektir. Kampanyayı iptal etmek isteyen aboneler SMS aracılığı ile iptal işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecektir.
 • Ek 1 GB'ı 1000 SMS'e geri dönüştürmek için abonenin "DONUSTUR GB" yazıp 5555'e SMS göndermesi gerekmektedir. Abone bu işlemi fatura kesim tarihinden itibaren ilk 3 gün içerisinde yapabilecek olup, aboneden bu işlem için ekstra ücret alınmayacaktır.
 • Kampanyadan faydalanmaktayken belirtilen tarifelerin dışında bir tarifeye geçiş yapılması halinde, kampanya ilgili fatura dönemi sonunda iptal edilecek olup, kampanyalı tarifede 15 günden fazla kalındıysa kampanya ücretinin tamamı, 15 günden az kullanım yapılması ve kampanya faydasının tamamının bitirilmesi halinde kampanya indiriminin tamamı, bitirilmemesi halinde ise kampanya ücretinin gün ile orantılı kısmı kampanya ücreti olarak yansıtılacaktır.
 • Kampanyanın geçerli olduğu süre içerisinde faturalı hattın iptal olması, hattın iptal olmasına sebebiyet verilmesi, diğer operatörlere numara taşınması, abonenin faturalı hattan ön ödemeli hatta geçiş yapması veya abone mevcut tarifesini Şirketimizce sunulmakta olan faturalı tarifelerden birine geçiş yapması halinde işlemin gerçekleştiği tarih itibariyle kampanya kapsamında sunulan data hakkı iptal edilecektir.
 • TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanan mobil telekomünikasyon hizmetleri bundan sonra Türk Telekom® markası altında devam edecektir.
 • 07.02.2018 itibarıyla Dönüşen 2GB ve Dönüşen 4GB Tarifelerine yeni hat tesisi, numara taşıma ya da Şirketimizce sunulmakta olan ön ödemeli tarifelerden geçiş yolu ile katılan aboneler için tarife kapsamında e-dergi uygulamasından ücretsiz yararlanma hakkı bulunmaktadır.
 • Yerli-yabancı yüzlerce dergi ve gazeteyi okuyabileceğiniz dijital okuma platformunu hemen indirmek için tıklayınız.
 • Türk Telekom mobil numaranızla üye olup, e-dergi aylık aboneliğinizi ücretsiz başlatabilirsiniz. e-dergi mobil uygulaması yurtiçi kullanımlarında geçerli limitsiz ve sınırsız Türk Telekom mobil internetiniz bulunduğu için kullanımlarınız tarife kotanızdan düşmemektedir.
 • 07.02.2018 sonrası faturalıdan faturasıza geçen, işbirliği veya taraftar tarifelerine geçiş yapan, hattını iptal eden, iptaline sebebiyet veren yada numarasını diğer operatöre taşıyan müşterilerin e-dergi aboneliği sona erecektir. İletilen nedenlerden ötürü ücretsiz aboneliğin sona ermesi durumunda uygulama otomatik olarak devam etmeyecektir. Uygulamadan faydalanabilmek için App Store ve Google Play Store mağazaları aracılığı ile uygulamayı satın almanız gerekmektedir.
 • Uygulamayla ilgili detaylar için tıklayınız.
​​​​​

Türk Telekom mobil ailesine katılmak için hemen formu doldurun

Numaranızı taşımak veya yeni hat almak için formu doldurun, 4.5G uyumlu sim kartınızı ayağınıza getirelim.