Ana İçeriğin Başı

SMS Gönderimlerinizde Dikkat Etmeniz Gereken Cihaz Ayarları

SMS gönderimleriniz, kullandığınız cihazların ayarlarından kaynaklı sebepler ile MMS olarak gönderilebilmektedir. TT Mobil ile mesajlaşmanın keyfini çıkarırken bu tarz problemler ile karşılaşmamanız için aşağıda belirttiğimiz cihaz ayar özelliklerine dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

  • Sevdikleriniz ile mesajlaşırken; kişi listenizde e-mail adres bilgisi de bulunan kişilere SMS göndermek istediğinizde GSM numarasının seçili olmasına dikkat etmelisiniz.
  • SMS alanına girdiğiniz metni yanlışlıkla konu alanina yazmanız durumunda gönderim MMS olarak yapılacaktır.Bu problemin çözümü için Ayarlar > Mesajlar > Konu Alanını Göster bölümünün kapalı konumda olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Akıllı Cihazlarınız ile internet hesaplarınızın (Facebook, Twitter, Linkedin, Gmail, Hotmail ve benzeri) eşleşmesi sonrasında rehberinizdeki telefon numarası bulunmayan kişilere gönderilen SMS’ler, cihazınız tarafından ilgili kişilerin mail adresine MMS olarak gönderilebilmektedir. Bu problemin çözümü için internet hesaplarınızın (Facebook, Twitter, Linkedin, Gmail, Hotmail ve benzeri) Ayarlar menüsünde Kişiler bölümündeki eşleştirme özelliğinin olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Blackberry markalı cihazlarınızda; Inbox > Options > “Send Text-Only Message as: Automatic / Always SMS / Always MMS” kısmına geldiğinizde seçiminizi “Always SMS” olarak belirtmeniz durumunda SMS mesajlarınızın MMS olarak gönderimini engelleyebilirsiniz.
​​​​

Türk Telekom mobil ailesine katılmak için hemen formu doldurun

Numaranızı taşımak veya yeni hat almak için formu doldurun, 4.5G uyumlu sim kartınızı ayağınıza getirelim.