Ana İçeriğin Başı

Kontör Dolandırıcılarına Dikkat!

Son günlerde yaşanan kontör dolandırıcılığı vaka sayısındaki artış göz önünde bulundurularak ve konunun önemi sebebiyle siz abonelerimizi bilgilendirme gereği doğmuştur.

Sayın abonelerimiz, sizi arayarak, SMS göndererek veya çağrı bırakarak kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve sizden aşağıda yer alan ifadelere benzer bahaneler ile kontör göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz ve herhangi bir bilgi vermeyiniz.

  • Telefonunuzun sim kartının kopyalandığını, yüksek miktarda görüşmeler yapıldığını ve bu kişilerin tespitinin yapılabilmesi için kontör göndermelerinin gerektiği,
  • Kendilerini Polis, Savcı veya Asker olarak tanıtıp, adınıza kayıtlı telefon numaralarının teröristler tarafından kullanıldığı, yapılan görüşmelerin yüklü miktarlar ile fatura edileceği, fakat bu şahısların yakalanabilmesi için Türkiye genelinde operasyon yapıldığı bu neden ile en yakın bayiye gidilip belirtilen cep telefonu numaralarına kontör yüklemenizin talep edilmesi,
  • Cep telefonunuza “Ödül kazandınız” şeklinde mesaj gönderip, mesaj gönderilen kişiyi arayıp ne ödülü kazandığını sorunca “yüklü miktarda para ödülü kazandığını ancak ödülü alabilmek için belli adette kontör kartı alıp şifresini göndermesi veya bankalar vasıtası ile belirttiği telefon numaralarına kontör yüklemesi gerektiği vb. söylemler ile arayan kişilere itibar etmeyiniz ve en yakın güvenlik birimine müracaatta bulununuz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun ilgili kararı doğrultusunda 1 Nisan 2010 tarihinden itibaren abonelerin tarife ücretlendirmelerini daha rahat anlamalarını sağlamak ve operatörler arasında tarife karşılaştırmasını daha rahat yapabilmelerini sağlamak adına TL’ye geçişi tüm operatörler için zorunlu kılmıştır. Bu nedenle yukarıdaki metinde yer alan “kontör” ifadelerini 1 Nisan tarihinden itibaren, “faturasız hatlara yüklenecek TL” yi ifade etmektedir.e girenler açıklanacak.

​​​​

Türk Telekom mobil ailesine katılmak için hemen formu doldurun

Numaranızı taşımak veya yeni hat almak için formu doldurun, 4.5G uyumlu sim kartınızı ayağınıza getirelim.