Ana İçeriğin Başı

Güvenli İnternet Hizmetleri

Güvenli İnternet Hizmetleri ve Güvenli İnternet Hizmetleri Profilleri

Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 2011/DK-14/461 sayılı Kurul Kararı ile tercihe dayalı Güvenli İnternet Hizmetine ilişkin Usul ve Esasları düzenlemiştir. Böylece, ilgili düzenleme kapsamında 22 Kasım 2011 tarihi itibariyle Şirketimiz hatlarını kullanmakta olan müşterilerimiz internete erişimlerinde Güvenli İnternet Hizmetini kullanmak istemeleri halinde, seçecekleri profillere uygun ve ücretsiz olarak Güvenli İnternet Hizmetinden faydalanabileceklerdir.

Profil Seçimi

22 Kasım 2011 tarihi itibariyle, Güvenli İnternet Hizmetini kullanmak istemeniz halinde, Şirketimiz abonelik sözleşmesine ek form üzerinde tercihinizi belirterek, bayilerimiz aracılığı ile, Şirketimiz müşteri hizmetlerini arayarak veya Şirketimiz internet sayfası online işlemler mecralarından talebiniz alınacaktır. Güvenli İnternet Hizmetine Çocuk veya Aile profillerinden birisini talep ederek katılabilirsiniz. Aile profilini seçmeniz halinde aşağıda belirtilen alt seçeneklerden birini veya birkaçını seçebilir ya da herhangi bir alt seçim yapmayabilirsiniz;

  • Aile Profili Oyun site ve uygulamalarına girmek istemiyorum.
  • Sohbet site ve uygulamalarına girmek istemiyorum.
  • Sosyal Medya site ve uygulamalarına girmek istemiyorum.

Ayrıca; bayilerimiz aracılığı ile, Şirketimiz müşteri hizmetlerini arayarak veya Şirketimiz internet sayfası online işlemler mecralarından bu hizmetin iptal edilmesi veya tercihlerinizin değiştirilmesi de mümkündür.

Profil Seçenekleri

Aile Profili

BTK tarafından İşletmecilere gönderilen aile profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlanmadığı profili ifade eder.

Çocuk Profili

BTK tarafından İşletmecilere gönderilen, çocuk profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlandığı profili ifade eder.

Detaylı Bilgi İçin:

www.guvenlinet.org

www.btk.gov.tr/mevzuat/kurul_kararlari/dosyalar/2011%20DK-14-461.pdf

Güvenli İnternet Hizmeti, 22.08.2011 tarihli BTK Kararı uyarınca, BTK tarafından belirlenen içeriklerde sunulacaktır.

​​​​​​

Türk Telekom mobil ailesine katılmak için hemen formu doldurun

Numaranızı taşımak veya yeni hat almak için formu doldurun, 4.5G uyumlu sim kartınızı ayağınıza getirelim.