Ana İçeriğin Başı

TT Mobil Bulutt Bilgilendirme

TT Mobil Bulutt nedir?

TT Mobil Bulutt online dosya depolama hizmetidir. 

Bu hizmeti kullanarak dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, müziklerinizi, rehberinizi size verilen alana depolayarak yedekleyebilir, saklayabilir, cihazlarınız arası aktarabilir, başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

TT Mobil Bulutt özellikleri nelerdir?

TT Mobil Bulutt ile dosyalarınızı güvenle depolayabilir, cihazlarınız ara aktarabilir ve başkalarıyla kolayca paylaşabilirsiniz. TT Mobil Bulutt'a internet bağlantınızın olduğu her yerden ulaşabilirsiniz. 

TT Mobil Bulutt ile harici disk ya da USB flash bellek taşımanıza gerek kalmaz, dosyalarınıza TT Mobil Bulut tile internet bağlantınızın olduğu her yerden ulaşabilirsiniz. 

Dosyalarınız bilgisayarınızdan ya da cihazınızdan silinse ve kaybolsa dahi TT Mobil Bulutt hesabınızda güvenle korunur. 

TT Mobil Bulutt'a www.turktelekombulut.com.tr linki üzerinden, Internet Explorer, Google Chrome, Safari ve Firefox tarayıcıları ile erişebilir ya da Google Play, Apple Store ve Windows Phone Store'dan cihazınıza mobil uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz. 

Android Uygulama için tıklayınız.

iOS Uygulama için tıklayınız.

Windows Phone Uygulaması için tıklayınız.

TT Mobil Bulutt’u kimler kullanabilir?

TT Mobil Bulutt bireysel ve kurumsal tüm faturalı ve faturasız hat sahibi TT Mobilliler'in kullanımına açıktır.

TT Mobil Bulutt ile ne kadar saklama alanı verilmektedir?

TT Mobil Bulutt ile 4GB kullanım alanı tüm kullanıcılara ücretsiz sunulmaktadır. 

16.02.2015 tarihi itibariyle kullanım alanları ve fiyatları aşağıdaki gibi olacaktır. 

Kullanıcılar www.turktelekombulut.com.tr web sitesine, ya da TT Mobil Bulutt Android, iOS ve Windows Phone mobil uygulamalarından birine giriş yaparak, 16.02.2015 tarihinden itibaren erişilebilir olacak aşağıdaki paketlerden herhangi birine üyelik gerçekleştirebilirler. Paket ücretleri faturalı müşerilerin faturalarına yansıtılacak olup, faturasız müşterilerin bakiyelerinden düşülecektir. Ücretlendirme aşağıda belirtilen paketler için geçerlidir.

TT Mobil Bulutt Ücretlendirme Bilgisi
Paket Adı Ücreti
1 GB
(Yeni TT Mobil Bulutt üyelerine 1 ay boyunca hediye)
Ücretsiz
10 GB 4 TL
20 GB 6 TL
50 GB 8 TL
150 GB 10 TL

TT Mobil inTouch 3, TT Mobil inTouch 3 Large, TT Mobil inTouch 4, Nokia Lumia 525 ya da Samsung Galaxy Tab 4 8.0 cihazı sahibi kampanyalı kullanıcılar kampanyadan faydalandıkları tarihten itibaren 1 yıl boyunca 4 GB kullanım alanlarından ücretsiz faydalanmaya devam edeceklerdir. 1 yılın sonunda ücretsiz kullanım hakkının dolmasıyla birlikte TT Mobil Bulutt’tan faydalanmaya devam edebilmek için ücretli paketlerden birine geçiş yapmak gerekmektedir. Ücretli paketlere geçiş yapılmadığı takdirde kullanıcıların hesapları 1 ay boyunca korunacak, 1 ayın sonunda otomatik olarak silinecektir. 

1 GB ücretsiz kullanım hakkı TT Mobil Bulutt’a ilk kez abone olan kullanıcılara verilecek olup 1 ayın sonunda sonlanacaktır. 1 GB kullanım hakkının dolması ile kullanıcının hesabı dondurulacak ve ücretli paketlerden birine geçilmemesi durumunda kullanıcının hesabı 1 ay boyunca saklanıp 1 ayın sonunda otomatik olarak silinecektir.

TT Mobil Bulutt ile nasıl paket alabilirim?

TT Mobil Bulutt'tan kullanım alanı paketi satın almak için; www.turktelekombulut.com.tr web sitesine ya da TT Mobil Bulutt mobil uygulamalarına telefon numarası ve *952#yi tuşlayarak alınan şifre ile giriş yaparak Paketlerim alanında bulunan paketlerden herhangi birine "Satın Al" butonuna tıklamak yeterlidir. 

SMS ile TT Mobil Bulutt paketlerine abonelik gerçekleştirmek için:

  • Aylık 10 GB Paketi için AYLIK10GB yazıp 5555'e
  • Aylık 20 GB Paketi için AYLIK20GB yazıp 5555'e,
  • Aylık 50 GB Paketi için AYLIK50GB yazıp 5555'e,
  • Aylık 150 GB Paketi için AYLIK150 yazıp 5555'e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

TT Mobil Bulutt aboneliğimi nasıl iptal ederim?

Aktif TT Mobil Bulutt paketi aboneliğini iptal etmek için IPTAL boşluk PAKET ADI yazıp 5555’e göndermek yeterlidir. Paket iptal işlemi gerçekleştikten sonra abonelik paketin yenilenme tarihi itibariyle sonlanacaktır. Paket ücreti yenilenme tarihine kadar tahsil edilmeye devam eder. 

Kullanıcının hesabı paketin sonlanma tarihi itibariyle 1 ay boyunca saklanır ve 1 ayın sonunda otomatik olarak silinir.

Üyeliğin sona ermesi durumunda TT Mobil Bulutt saklama alanındaki dosyalar silinir mi?

Üyeliğin sona ermesi durumunda, TT Mobil Bulutt’taki dosyalar 1 ay boyunca saklanır. Ancak dosyalara erişmek için tekrar üye olmak gerekmektedir.

1 ayın sonunda ücretli paketlerden birine geçiş yapılmaması durumunda hesap 1 ayın sonunda otomatik olarak silinir.

TT Mobil Bulutt’a dosya yüklerken ya da dosya indirirken internet kullanımı nasıl ücretlendirilir?

Dosya yükleme ve indirme işlemleri kullanıcının internet paketi olması durumunda, paketinden düşer. Kullanıcının internet paketi olmaması durumunda tarifesinin internet kullanım ücreti üzerinden ücretlendirilir.

​​​​​​​​​

Türk Telekom mobil ailesine katılmak için hemen formu doldurun

Numaranızı taşımak veya yeni hat almak için formu doldurun, 4.5G uyumlu sim kartınızı ayağınıza getirelim.