Ana İçeriğin Başı

Kapsama Haritası

Kapsama haritası ile Türk Telekom’un lokasyonunuzda sunduğu mobil ve sabit hizmetleri görebilir, HD+ Görüşme (VoLTE) kullanılabilirliği hakkında bilgi alabilir, size en yakın Türk Telekom satış noktalarını harita üzerinden görüntüleyebilir ve Türk Telekom ücretsiz Wifi Noktaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Haritayı tam ekran modunda görüntülemek için Kapsama Haritası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


  • Harita üzerindeki sol menüden adres bilgilerini doldurup "Göster" butonuna tıkladıktan sonra, haritada belirecek işaretini istediğiniz lokasyonun üzerine sürükleyip bırakarak sorgulamayı başlatabilirsiniz.
  • Haritayı sorunsuz kullanmak için İnternet Explorer 9+, Mozilla​ Firefox, Chrome veya Yandex tarayıcı kullanılması önerilmektedir.
  • Haritanın sol tarafındaki adres menüsünde görüntülenen İl, İlçe, Mahalle ve Sokak bilgisi hiyerarşisi “İç İşleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT)” baz alınarak sunulmaktadır.
  • Kapsama Haritasında verilen bilgiler yaklaşık değerlerdir. Tecrübe edeceğiniz evde internet hız değerleri; şebeke altyapısı, bina/hane içi kablolama, hatların yoğunluğu, sunucuların veya bilgisayarınızın performansı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilecektir.
  • Mobil internet hizmeti, hızı,  kapsaması ve ses kalitesi coğrafi bölge, hizmet alınan baz istasyonu, şebeke yoğunluğu, sinyal alınan lokasyonun fiziki yapısı, kullanılan cihazların model/performansı ve teknolojik altyapıya göre değişiklik gösterebilecektir.
  • Türk Telekom WiFi Noktalarında internet hızı şebeke yoğunluğu, sinyal alınan lokasyonun fiziki yapısı ve teknolojik altyapıya göre değişiklik gösterebilecektir.  Detaylı bilgi için Türk Telekom Mağazaları’na başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​​​​