Ana İçeriğin Başı

Kapsama Haritası

Kapsama haritası ile Türk Telekom’un lokasyonunuza ait 3G, 4.5G, GIGA 4.5G mobil internet hizmeti ve HD+ Görüşme (VoLTE) kullanılabilirliği hakkında bilgi alabilir, ADSL, ULTRANET, HİPERNET ve Fiber İnternet hizmetlerinin nerelerde var olduğunu öğrenebilir, size en yakın Türk Telekom satış noktalarını harita üzerinden görüntüleyebilir ve Türk Telekom ücretsiz Wifi Noktaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Haritayı tam ekran modunda görüntülemek için Kapsama Haritası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


  • Harita üzerindeki sol menüden adres bilgilerini doldurup "Göster" butonuna tıkladıktan sonra, haritada belirecek işaretini istediğiniz lokasyonun üzerine sürükleyip bırakarak sorgulamayı başlatabilirsiniz.
  • Haritayı sorunsuz kullanmak için İnternet Explorer 9+, Mozilla​ Firefox, Chrome veya Yandex tarayıcı kullanılması önerilmektedir.
  • Haritanın sol tarafındaki adres menüsünde görüntülenen İl, İlçe, Mahalle ve Sokak bilgisi hiyerarşisi “İç İşleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT)” baz alınarak sunulmaktadır.
  • Kapsama Haritasında verilen bilgiler yaklaşık değerlerdir. Tecrübe edeceğiniz evde internet hız değerleri; şebeke altyapısı, bina/hane içi kablolama, hatların yoğunluğu, sunucuların veya bilgisayarınızın performansı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilecektir.
  • Mobil internet hizmeti, hızı,  kapsaması ve ses kalitesi coğrafi bölge, hizmet alınan baz istasyonu, şebeke yoğunluğu, sinyal alınan lokasyonun fiziki yapısı, kullanılan cihazların model/performansı ve teknolojik altyapıya göre değişiklik gösterebilecektir.
  • Türk Telekom WiFi Noktalarında internet hızı şebeke yoğunluğu, sinyal alınan lokasyonun fiziki yapısı ve teknolojik altyapıya göre değişiklik gösterebilecektir.  Detaylı bilgi için Türk Telekom Mağazaları’na başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​​​​