Ana İçeriğin Başı

Türk Telekom Tv Online İşlemler​, Tivibu müşterilerinin televizyon aracılığı ile Türk Telekom abonelik işlemlerini gerçekleştirebileceği yeni bir Online İşlem kanalıdır.

Türk Telekom internet abonesi olan Tivibu müşterileri, televizyonları üzerinden “Tv Online İşlemler​”nden faydalanabilirler.*

*Bazı eski model Tivibu kutuları uygulamadan faydalanamamaktadır. Tv Online İşlemler​ uygulamasını kullanamayan kutu modelleri: Airties Air 7120, Air 7200, Air7200-Hbbtv, Air7200I-TR-TT, Air7200TR-TT, Air7200TT; Vestel IP7600; Arris/Motorola t4800, vip1002, VIP1113.

Türk Telekom internet abonesi olan Tivibu müşterileri, Tivibu kumandasında yer alan “interaktif” butonuna tıkladığında görüntülenecek olan uygulamaların içinden “Tv Online İşlemler​” uygulamasını seçerek kanala ulaşabilirler.

Türk Telekom Tv Online İşlemler​'e web, mobil ya da tablet üzerinden olduğu gibi TekŞifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Türk Telekom Tv Online İşlemler​'de Türk Telekom aboneliğiniz ile ilgili pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapabileceğiniz işlemler;

  • Abonelik Bilgileri Sorgulama
  • Paket Bilgileri Sorgulama
  • Kota Sorgulama
  • Fatura Sorgulama
  • Kullanım Detayları Sorgulama
  • Fatura Ayarları Değişikliği
  • Paket Değişikliği 
  • Ürün Satın Alma İşlemi 
  • Ürün İptali İşlemi

Türk Telekom Online İşlemler kullanımı web, cep, tablet ya da TV platformlarının tamamı ücretsizdir.

Uygulamada mevcut paket değiştirildiğinde paket değişikliği anında gerçekleştirilmekle birlikte faturaya takip eden ay yansıyacaktır.

İçinde bulunulan ay içerisinde paket değişikliği max üç kez yapılabilmektedir. Bu limit dolduğu takdirde farklı bir pakete geçiş işlemi için bir sonraki ay beklenmelidir.

Türk Telekom Tek Şifre'ye üye olmak için Türk Telekom web sayfasındaki TekŞifre linkine tıklayarak kişisel bilgilerinizi ve geçerli e-posta adresi girmeniz ve bir şifre seçmeniz yeterlidir. Ayrıca Online İşlem Merkezi’nin web ve mobil uygulamalarda yer alan giriş sayfalarından da “Üye Ol” linklerine tıklayarak TekŞifre oluşturabilirsiniz. Üyelik işlemini tamamlayıp, 'Kaydet' butonuna tıkladığınızda, kullanıcı adı olarak belirlediğiniz e-posta adresinize bir aktivasyon linki gönderilecektir. TekŞifre üyeliğinizi tamamlamak için e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklamanız yeterlidir. Türk Telekom TekŞifreniz  ile pek çok farklı Türk Telekom uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

Yukarıda yer alan sayfa ve uygulamalar ile TekŞifre oluşturamadıysanız 444 0 375 Müşteri Hizmetlerini arayarak TekŞifre oluşturabilirsiniz.

Şifrenizi unutmanız halinde şifrenizi girdiğiniz sayfadaki 'Şifremi Unuttum' butonunu tıklayınız.Şifremi Unuttum sayfasında Kullanıcı Adınızı ve GSM numaranızı girerek "Gönder' tuşuna basınız. GSM Numaranıza yeni şifreniz gönderilecek. Yeni gelen şifre ile giriş ekranından tekrar giriş yapmayı deneyiniz.

Aynı televizyondan birden çok kullanıcı hesaplarını kullanabilir. Birden çok hesaba erişmek için her işlemin sonunda anasayfada iken oturumunuzu kapatmak üzere kumanda da yer alan geri butonunu basmanız gerekmektedir. Daha sonra farklı bir kullanıcı adı ve şifreyle yeniden üye girişi yapabilirsiniz.