Ana İçeriğin Başı

Ek Paket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıdaki kanallar aracılığı ile de tüm ek paketleri satın alabilirsiniz. 

  • 444 1 444 Çağrı Müşteri Hizmetleri
  • Mobil Online Müşteri Hizmetleri
  • Türk Telekom Ofis ve Mağazaları

Akıllı Paket kullananlar ek paket satın alabilir. Ana paketin aylık kullanım miktarı bittikten sonra ek paket devreye girer.

Tek Seferlik ve Tekrarlayan Ek Paketler > Ek paketler satın alınan tarihten ilgili ayın sonuna kadar geçerlidir. Ek paket ücretleri, satın alınan ayın sonundaki faturaya yansıtılır.

Otomatik Yenilenen Ek Paketler > Ay içerisinde otomatik olarak tanımlanan ek kota paketi sayısı kadar faturaya ücret yansır. Otomatik yenileme özelliği* de ücrete tabidir ve ücret talep edilen aydan itibaren faturalara eklenir.

*Otomatik yenilenen ek paket özelliği internetinizin kesilmemesini sağlayan ek bir hizmet olup ek ücrete tabidir.

Kullanılmayan GB’lar bir sonraki aya devretmez.  Ay sonunda ek paketler otomatik olarak iptal edilir, sonraki ay ücretlendirilmez.

Ek paket satın alan müşterilerimiz, ek GB'larını mevcut paketlerinin hızından kullanacaktır.

Tek Seferlik Ek Paketler > Aynı fatura dönemi içinde en fazla 10 adet tek seferlik ek paket satın alınabilir. İstenirse paketler bitmeden aynı anda da alınabilir.

Tekrarlayan Ek Paketler > Aynı fatura dönemi içinde en fazla 2 adet tekrarlayan ek paket satın alınabilir.

Otomatik Yenilenen Ek Paketler > Ek paket ay içerisinde en fazla 10 kez otomatik yenilenir.

Tek Seferlik Ek Paketler> Ek paket ay sonunda kendiliğinden iptal olur. Bir sonraki aya tekrarlamaz.

Tekrarlayan Ek Paketler > İptal talebi iletildiğinde ilgili ay içerisinde alınmış olan paket ay sonuna kadar geçerli olur, bir sonraki aydan itibaren her ay yapılan otomatik tanımlama sonlandırılmış olur.

Otomatik Yenilenen Ek Paketler> İptal talebi iletildiğinde yenileme özelliği iptal edilir. Tanımlanmış olan son paket bittikten sonra yenilenmez.

Kullanım miktarının %80’ine ve %100’üne gelindiğinde sms ya da email ile bilgi veririz.

6606 'ya KALAN [hizmetno] yazıp gönderdiğinizde dönülecek yanıt ile ya da Online İşlem Merkezi üzerinden paketinizde kalan kullanım miktarınızı öğrenebilirsiniz. Göndereceğiniz sms ücretsizdir.

Hayır iptal olmaz. Evde internet paketiniz Akıllı Paket olduğu sürece tanımlı ek paketleriniz de devam edecektir.

Ek paket ücreti kıst uygulaması kapsamında, paketin satın alındığı günden ay sonuna kadar geçen gün sayısı hesaplanarak fatura edilir. Taahhütlü Paketlerde ise taahhütname kuralları geçerlidir.

​​​​​​​​​