Türk Telekom Akıllı Çubuk

 

Tüm Türk Telekom internet müşterileri ücretsiz olarak Akıllı Çubuk ürünümüzü kullanabilmektedir.​​

www.turktelekom.com.tr adresinde evde internet bölümünde yer alan servisler menüsünde Akıllı Çubuk sayfasına girip uygulama dosyasını indirip bilgisayarınıza kurarak kullanabilirsiniz.​

​​

Kurulumun son aşamasında Akıllı Çubuk internet bağlantınızı sağladığınız hat üzerinden sizi otomatik olarak tanımakta ve bu bilgileri doğrulamanız için sizden tek seferlik teyit istemektedir.

Bu ekranda görüntülenen hizmet numarasının son 4 hanesi ve Ad-Soyad bilgilerinin baş harfleri size aitse "Bilgiler doğrudur" butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilir ve Mevcut dönem kota bilgilerinize erişebilirsiniz.

İlk kurulumu internet hizmetini aldığınız hat üzerinden yapmadıysanız (Örneğin; işyerinize ait internet hattı üzerinden veya ortak bir WiFi noktasından bağlandıysanız) görüntülenen bilgiler size ait olmayacaktır. Bu durumda "Bu bilgiler bana ait değildir" sekmesini tıklayarak Tek Şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Windows XP, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Akıllı Çubuk uygulama ikonu işletim sistemi sistem çubuğu üzerinde (windows saat’in bulunduğu alan) bulunmaktadır.

Akıllı Çubuk uygulaması işletim sistemi üzerine kurulan bir uygulama olduğundan internet tarayıcıları üzerinde çalışmamaktadır. Windows XP, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinden birine sahipseniz ürünümüzü sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Akıllı Çubuk için yeni bir versiyon yayınlandığında otomatik olarak size yeni bir güncelleme olduğu yönünde hatırlatma yapacaktır. Güncellemeyi yüklemeyi kabul ettiğinizde tüm işlemler otomatik olarak gerçekleşecektir.

Windows işletim sisteminde "Başlat" menüsünde Türk Telekom klasörü altında "Türk Telekom Akıllı Çubuk Uygulamasını Kaldır" seçeneğini seçerek bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

Akıllı çubuk üzerinden ilgili ay içerisinde son 16 saat hariç güncel kota bilginize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Tek Şifre ile giriş yaparak geçmiş 2 aya ait kota bilginize erişebilirsiniz.

Tek Şifre ile giriş yaparak son 3 aya ait faturanıza erişebilirsiniz.

Kotalı internet paketi kullanan müşterilerimiz için;

Kota DurumuMevcut dönem Kota Kullanımı %80’e kadar ise ikon yeşil renkte;

Kota DurumuMevcut Dönem Kota Kullanımı %80 - %100 arasında ise ikon Sarı renkte;

Kota DurumuMevcut Dönem Kota kullanımı %100 ve üzerinde ise ikon Kırmızı renkte görünecektir.

Limitsiz PaketLimitsiz paket kullanan müşterilerimiz için herhangi bir kota sınırlaması bulunmadığından uygulama ikonu her zaman turuncu renkte görünmektedir.

Sorunlu Bağlantıİnternet bağlantınızda herhangi bir problem varsa ikon gri renkte görünmektedir.

www.turktelekom.com.tr web sitemizde Evde İnternet > Servisler > Türk Telekom Akıllı Çubuk sayfamızda yer alan yeni versiyon kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirerek dosyaya çift tıklayarak kurulum işlemini başlatmanız gerekmektedir. Yeni versiyonun bilgisayarınıza kurulması esnasında eski toolbar otomatik olarak kaldırılacaktır.

​​