Ana İçeriğin Başı

Türk Telekom ile tüm işlemleriniz güvende!

Parmak İzi ile Giriş

Parmak izi kimliği (Touch ID); IOS 8 işletim sistemli ve Touch ID özellikli iPhone cihazı üzerinden (5s, 6 ve 6 Plus) Türk Telekom Ev Telefonu Online İşlemler Uygulamasına parola gerektirmeden giriş yapma imkanı sunar.

Uygulamayı hemen indirmek için tıklayınız.

Aktivasyon

Parmak izi ile giriş yapabilmek için bir kereye mahsus aktivasyon yapılması gerekmektedir. Touch ID özellikli iPhone cihazı üzerinden (5s, 6 ve 6 Plus) Ev Telefonu Online İşlemler Uygulamasına giriş yapıldıktan sonra otomatik olarak aktivasyon ekranına yönlendirme yapılır. Cihaz üzerinde kayıtlı parmak izi okutularak aktivasyon işlemini tamamlanır.

Genel Bilgiler

 • Aktivasyon sonrası giriş yaparken; parmak izi özelliğinin otomatik olarak çalışması için "Hatırla" butonunun aktif (Turuncu renkte) olması gerekmektedir.
 • Kullanıcıların parmak izi bilgisi cihazlarında saklanmakta olup Türk Telekom sistemlerine iletilmemektedir. Kayıtlı parmak izinin kime ait olduğu bilgisini ancak cihaz sahibi bilebilir.
 • Telefon açılırken kullanılan cihaz şifresinin (passcode), kullanıcı dışında bir kişi tarafından bilinmesi durumunda; o kişi kullanıcı adına parmak izi tanımı yapabilir. Bu nedenle cihaz şifresi kimseyle paylaşılmamalı ve ele geçirildiğinden şüphelenildiğinde cihaz şifresi değiştirilmelidir.
 • Parmak izi kaydı, Online hizmet uygulamasından bağımsız olarak, kullanılan cihaz üzerinde alınmaktadır. Hata alma durumunda parmağın veya cihazdaki butonun nemli/ıslak olmadığı kontrol edilebilir ya da cihaz üzerindeki parmak izi kaydı yenilenip tekrar denenebilir.
 • Parmak İzi ile giriş aktifken, parola ile de giriş yapılabilir.
 • Telefonda birden fazla parmak izi tanımlı ise; tüm tanımlı parmak izleri ile giriş yapılabilir.
 • Ev Telefonu Online İşlemler Uygulaması için aynı cihaz üzerinde birden fazla aktivasyon yapılamaz.
 • Ev Telefonu Online İşlemler Uygulaması cihaz üzerinden silinip tekrar yüklenirse ve herhangi bir platformdan "Giriş bilgileri hatırlatma" işlemi yapılırsa cihaz üzerindeki aktivasyon da silinir. Bu durumda tekrar aktivasyon yapılması gerekmektedir.
 • Cihazın çalınması/kaybolması, cihaz şifresinin farklı bir kişi tarafından ele geçirilmesi gibi durumlarda parmak izi ile giriş özelliği iptal edilebilir.

Resimli Parola ile Giriş

Resimli Parola, Ev Telefonu Online İşlemler Uygulaması IOS ve Android için özel, üye girişi sırasında gösterilecek 12 resimden 1 tanesini seçerek, daha sonraki girişlerde kullanıcı kodu ve parola girmeye gerek olmadan, daha önce seçilen resim ile giriş yapmaya imkan sunar.

Hemen indirmek için Apple Store Google Play.

Aktivasyon

Bu özellikten yararlanmak için 1 kereye mahsus üye girişi sırasında "Hatırla" özelliğini seçmek ve başarılı giriş yapmak yeterlidir.

Genel Bilgiler

 • Resimli parola, kolay hatırlanma özelliğinin yanında, sadece resme tıklanarak ilerlendiği için hızlı giriş imkanı da sağlamaktadır.
 • Herhangi bir platformdan "Giriş bilgileri hatırlatma" işlemi yapılırsa cihaz üzerindeki aktivasyon da silinir
 • Seçilen resmin geçerlilik süresi 45 gündür.
​​​​​​​​​​​​​​​​​