Ana İçeriğin Başı

Evrensel Erişim Hizmeti Tarifeleri

Evrensel Erişim Hizmeti, Ulaştırma Bakanlığı ile Türk Telekom arasında imzalanan protokol kapsamında, coğrafi koşullar nedeniyle iletişim hizmeti götürülemeyen köy ve mezralara ses ve internet iletişim hizmeti götürmek üzere 5 kilometre çapındaki bir alanda antenler aracılığıyla kablosuz internet erişimi sağlayan ‘Wimax’ teknolojisi ile sabit telefon ve geniş bant internet hizmeti verilmesidir.

Evrensel Erişim Hizmeti kapsamında ses ve internet hizmeti için sunulan tarifelerden yalnızca Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Telekom arasında imzalanan protokol kapsamında yer alan köy ve mezralar faydalanabilecektir. Söz konusu tarifelerden Bireysel (GERÇEK) ve Kurumsal (TÜZEL) müşteriler; 

  • Yalnızca ses hizmeti,
  • Yalnızca internet hizmeti,
  • Hem ses hem İnternet hizmeti için yararlanabilecektir.

Sabit telefon ve internet hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Evrensel Erişim hizmeti sunulan bölgelerde müşterilere Ses Hizmeti için KÖY AVANTAJ tarifesi sunulmaktadır. Evrensel Erişim hizmet kapsamında müşteriler birden fazla hattı için ses hizmetinden yararlanabilir. PBX, Özel Servis Numarası, WİROFON, Aile Kart, Tercihli Direkt Arama, Konferans Görüşme (Üçlü) ve Meşguldeki Aboneyi Bulma özellikleri verilmez. STH ve UMTH aramaları yapılamaz.

Erişim hizmetinin geçerli olduğu illerdeki Türk Telekom Ofisleri 'nden başvurabilirsiniz.

  • İstek sahibinin Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • Vekil aracılığı ile başvuruda bulunulmuş ise vekilin ve istek sahibinin nüfus cüzdanı ile resimli vekâletnamenin bir örneği
  • Tüzel kişi (kurum, şirket, vakıf, koop., özel banka vb.) adına yapılacak başvurularda, yetkili kişinin resimli nüfus cüzdanı fotokopisi, yetki belgesi ve şirket imza sirküleri.

Abone Evrensel Erişim Hizmet sunulan bölgelerde birden fazla İnternet hizmeti aboneliği alabilir.

İnternet ve ses hizmeti kapsamında yararlanacağınız tarifeler süresizdir.

Ses hizmetinde tarife değişikliği yapılamaz veya ek bir paket alınamaz.

Evrensel Erişim Hizmeti kapsamında sunulan internet paketleri arasında değişiklik yapabilirsiniz. Paket değişikliği taleplerinin uygulamasına, talep tarihini takip eden ay başında başlanır. İnternet paketi değişikliğinde bir önceki paketten kalan kota yeni pakete taşınmaz.

Modem arızası durumunda Türk Telekom Ofisi'ne başvurunuz. Müşteri talebiyle modem değişikliği yapılmamamakta olup üründen kaynaklı arıza nedeniyle değişikliğe karar verilmesi durumunda, arızalı modem Türk Telekom yetkili ekibi tarafından yenilenir. Arızanın kullanıcı kaynaklı olması durumunda tamir ya da cihaz ücreti müşteriden alınır.

Ses ve internet hizmetinde nakil yapılamamaktadır.

Ses ve internet hizmetinizi devredebilirsiniz.

  • Müşterinin hem ses hem de internet alması ve sadece bir hizmetini devretmesi durumunda; Hizmeti devralan müşteriye yeni bir modem kurulumu yapılarak kurulan cihazla ilgili Cihaz tutanağı imzalatılır. Yeni tutanaktan doğan damga vergisi tutarı devralan müşterinin faturasına yansıtılır.
  • Müşterinin hem ses hem de internet hizmetini ya da sadece bir hizmeti alması ve bütün hizmetlerini devretmesi durumunda; Hizmeti devralan müşteriye mevcutta kullanılan modem verilerek sadece yeni bir Cihaz tutanağı imzalatılır. Yeni tutanaktan doğan damga vergisi tutarı devralan müşterinin faturasına yansıtılır.

Abonenin isteği doğrultusunda veya teknik sebeplerden dolayı Türk Telekom Ofisleri'ne başvurarak değiştirebilirsiniz.

İptal talebi sadece Türk Telekom Ofisleri'nden alınmaktadır. İptal işleminin tamamlanabilmesi için internet hizmeti için kullanım hakkı sunulan modemin hasarsız iade edilmesi gerekmektedir. Modemin getirilmemesi veya müşteri kaynaklı hasar tespit edilmesi durumunda modem bedeli faturaya yansıtılarak iptal işlemi gerçekleştirilir.

Cihaz ( HUAWEI) Cihaz Bedeli (KDV Dahil)
GART BD 1 SES + 1 DATA (IAD ile) BİNA DIŞI set 290 TL
GART BI 1 SES + 1 DATA + Wi-Fi BİNA İÇİ adet 177 TL
GART BD 2 SES + 2 DATA (IAD ile) BİNA DIŞI set 311 TL
GART BI 2 SES + 2 DATA BİNA İÇİ adet 202 TL
Cihaz ( ZTE ) Cihaz Bedeli(KDV Dahil)
GART BD 1 ses 1 data BİNA DIŞI set 249 TL
GART BI 1 ses 4 data + Wi-Fi BİNA İÇİ set 240 TL

Soru veya sorunlarınız için Türk Telekom Ofisler'i veya 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz. Ayrıca 121 kısa numarası üzerinden "5" nolu tuşa basarak soru veya sorunlarınızı iletebilirsiniz.

​​​​​​​​​​​​​